Borbeno vozilo pešadije M-80

231

Borbeno vozilo pešadije M-80

offline
  • Pridružio: 29 Mar 2020
  • Poruke: 763

Kakav mu je SUV i ko ga proizvodi?
Izgleda kao neki potomak DNNS-2.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Mar 2020
  • Poruke: 763

Goxine mislio sam za SUV na bvp-u ne na Kineza.



offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8111
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Pa opet DNNS 2 nije SUV.
Dnevno Nocna Nisanska Sprava 2

Tesko je ista reci na osnovu 4 granate ispaljene prije nekoliko mjeseci.

offline
  • Pridružio: 29 Mar 2020
  • Poruke: 763

Koliko ja znam DNNS-2 je osnovni deo SUV-a na tenku M-84.
Ne želim dalje skretati sa teme živeo 🍻.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8111
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Pa evo ovdje ti je pricao malo o SUV, ispaljenje dvije granate. I to je u prvoj epizodi bilo. Proale godine.
Kaze da ima radio link za POVR i da tako ta oprema (misli na ostalu) ima danas i na Ruskim.
Na krovu su skopcali teleoptikovu termo spravu, znaci moze se nabudjiti i unaprijediti SUV novom nisanskom spravom, na postojecu (naravno jedno je ukopcati a drugo da li odgovara robusnošću, ali moze se naci odgovarajuca) . 2 grante se vide na snimku da su ispaljenje, (ima negdje tonski snimak gdje kazu 4 smo ispalili).

Nego tema ove zadnje prezentacije, u novoj epizodi je bila ergonomija desanta. Tako kad budu predstavili gadjanje mozemo pricati o tome.

Evo na 02 20 prica i da su sve pojacali radi jaceg topa ali i spominje zirostabilizaciju, t.j. mogucnost gadjanja u pokretu
(sve je to mnogo lakse uraditi na 2A72 topu). Rade na tome ali to sve pravi probleme i trebace im mnogo vise vremena jer treba robusnije elemente napraviti.
Trzaj ovog zastavinog topa je veci nego 2A42, a Rusi taj nikad nisu ugradili na BTR80.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 13 Apr 2010
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: SRBIJA

Ide na bolje.Bitno je da ima dobre PO rakete i kupolu da usavrše

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 1152

Ја разумен да иду избори али то се код нас ради и кад нису наиме мало мало показује се ново оно ново ово. Ја бих бре ћутао и ради,о кад производ буде готов и кад војска потврди да им се свиђа тек тад би га пустио у јавност. Стварно не разумем да се у јавност пушта нешто чим се три шрафа завију на другачији начин. Знају само они који треба да знају и ћао или они чекају шта ће форуми рећи?

offline
  • Aleksa Radojičić
  • Pridružio: 18 Apr 2015
  • Poruke: 110
  • Gde živiš: Sremska Mitrovica

crnitrn ::Ја разумен да иду избори али то се код нас ради и кад нису наиме мало мало показује се ново оно ново ово. Ја бих бре ћутао и ради,о кад производ буде готов и кад војска потврди да им се свиђа тек тад би га пустио у јавност. Стварно не разумем да се у јавност пушта нешто чим се три шрафа завију на другачији начин. Знају само они који треба да знају и ћао или они чекају шта ће форуми рећи?

Znaš kako, kada se ništa ne pokazuje, onda kreću priče zašto Vojska postoji da ljudi sede u kancelarijama i garnizonima 5 dana u nedelji i vuku platu, a ništa ne rade. I tako dalje, slične priče. Kad se povuče crta, bolje je ovako, jer se pokazuje rad i napredak, a na duže staze to može omogućiti veća ulaganja u tu istu vojsku i dalji njen napredak. Jednostavno, dobar PR je danas isto toliko važan koliko i sam krajni prozvod, u ovom slučaju dobro opremljena, obučena i organizovana vojska.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22283

Od realnih zamerki je tu na prvi pogled izlozena creva od hidraulike. Sve ostalo (bez ulazenja u kvalitet kupole) izgleda OK.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2897

Lično sam iznenađen vađenjem centralnog rezervoara, ali apsolutno podržavam promenu. Verovatno su rezervoari sad spolja, između oklopnih ploča i osnovnog oklopa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 759 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 6 sakrivenih i 688 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Alexandar-1973, Apok, blatruc82, bojank, Boskovic, C-Gun, damir55555, Deki Duga Devetka, dendrit86, dragoljub11987, drimer, dusanobr, Electron, Foxdie, g_g, Glavonja049, Goran 0000, gregorxix, Ivoo, jarovitt, JK, jodzula, JOntra, Jozo74, K-1A, kunktator, Laluvr, LjubisaR, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, Macalone, maxim_von_burdengate, menges, milanpb, mile.ilic75, milos97, MK10, mocnijogurt, mrmjtvc, nerislav2025, Nomica, Paklenica, peradetlić, Piani Jazzer, Pohovani_00, radoznao, repac, rodoljub, sap, sasovsky, Semberija, Siti2, sombrero, sonico, stefanmpurtic, stokssone, tubular, uruk, vathra, Vilhelmus, voja64, Zdilar, zeka013, Zorge, Zrcalo