|
Poslao: 06 Okt 2013 06:30
|
offline
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 1529
|
Gledao sam jednu od kraćih reportaža iz Sirije, gde ruski novinar(ili već) priča sa Sirijskim tenkistom, i pita ga šta hvali i šta misli da bi trebalo da se poboljša...da nedužim jedna od glavnih zamerki sirijskog tenkiste su bili kablovi koji idu po spoljašnjosti tenka, da su jako ranjivi na rikošetiranja raznih predmeta, tenk se brzo kreće prolazi i kroz zidove već polu srušenih objekata , i kako je rekao često se dešava da neki od kablova bude presečen, koliko vidim na T90SM nisu ništa uradili po pitanju "skrivanja" istih ili barem da su im napravili neke zaštitne kanalice, ,....klasična ruska traljavost kada su u pitanju fina "podešavanja" da ih tako nazovem...a lepo se ilustruju na slikama iznad
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2013 07:47
|
offline
- Pridružio: 18 Feb 2007
- Poruke: 1084
- Gde živiš: Republika Srpska,Banja Luka
|
Сиријски тенкисти наводе да је један од главних недостака лош постављен реактивни оклоп који штити гусјенице који веома лако отпада.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2013 17:11
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6929
- Gde živiš: Srbija
|
Ranxerox ::Gledao sam jednu od kraćih reportaža iz Sirije, gde ruski novinar(ili već) priča sa Sirijskim tenkistom, i pita ga šta hvali i šta misli da bi trebalo da se poboljša...da nedužim jedna od glavnih zamerki sirijskog tenkiste su bili kablovi koji idu po spoljašnjosti tenka, da su jako ranjivi na rikošetiranja raznih predmeta, tenk se brzo kreće prolazi i kroz zidove već polu srušenih objekata , i kako je rekao često se dešava da neki od kablova bude presečen, koliko vidim na T90SM nisu ništa uradili po pitanju "skrivanja" istih ili barem da su im napravili neke zaštitne kanalice, ,....klasična ruska traljavost kada su u pitanju fina "podešavanja" da ih tako nazovem...a lepo se ilustruju na slikama iznad
Ne znam samo o kojim kablovima van tenka na T-72 je reč. Spoljna instalacija je izvedena za svetla i bacače dimnih kutija, a sve je provučeno kroz metalne cevi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2013 17:30
|
offline
- _Hoplit_

- Ugledni građanin
- Pridružio: 04 Okt 2013
- Poruke: 358
- Gde živiš: Smederevska Palanka
|
Ranxerox ::Gledao sam jednu od kraćih reportaža iz Sirije, gde ruski novinar(ili već) priča sa Sirijskim tenkistom, i pita ga šta hvali i šta misli da bi trebalo da se poboljša...da nedužim jedna od glavnih zamerki sirijskog tenkiste su bili kablovi koji idu po spoljašnjosti tenka, da su jako ranjivi na rikošetiranja raznih predmeta, tenk se brzo kreće prolazi i kroz zidove već polu srušenih objekata , i kako je rekao često se dešava da neki od kablova bude presečen, koliko vidim na T90SM nisu ništa uradili po pitanju "skrivanja" istih ili barem da su im napravili neke zaštitne kanalice, ,....klasična ruska traljavost kada su u pitanju fina "podešavanja" da ih tako nazovem...a lepo se ilustruju na slikama iznad
На ово мислиш?
Сирија је показала да Т-72 може бити јако ефективан чак и у градској борби јер људи имају модернизовану верзију а не оно ирачко говно које су Абрамси скидали к'о од шале. Нарочито ми је био занимљив један клип снимљен од стране оних џихадоваца кроз неку малу рупу у зиду. Улицом се креће колона оклопних возила предвођена једним модернизованим Т-72 са реактивним оклопом. Кумулативна граната РПГ-а га погађа право у центар шасије, камерман почне да хвали Алаха али прц! Дим се рашчисти, тенк окреће цев у њиховом правцу а они штура! Ако успем да нађем овај конкретни видео, поставићу га...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2013 18:21
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12167
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
I kakve veze ima sad t72 sa tenkom t90 na ovoj temi...zar ne postoji tema t72..
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Okt 2013 01:52
|
offline
- _Hoplit_

- Ugledni građanin
- Pridružio: 04 Okt 2013
- Poruke: 358
- Gde živiš: Smederevska Palanka
|
T-90 такође има инсталационе цеви на предњем делу оклопа па је по том питању рањив баш као и Т-72. Мада, ако су то стварно само контакти за паљење фарова, онда стварно не знам...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Okt 2013 04:31
|
offline
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 1529
|
aljosa7 ::Сиријски тенкисти наводе да је један од главних недостака лош постављен реактивни оклоп који штити гусјенице који веома лако отпада.
To isto...ali evo Jester kaže da nema nikakvih kablova(važnih) mrzime sada da tražim taj YOuTUBE snimak, ali većina je sigurno odgledala ima jedno dve ili tri reportaže sa istim tenkistom(moguće da su postavljeni na topicu rat u siriji)Šro se tiče 90sm, izgleda da su oni beli kablovi provučeni samo za potrebu IDEXA, dali kao neka dodatna veza sa televizijom ili nešto, da mogu bolje da usklađuju "koreografiju" posle kada sam gledao slike Tenka na postavci, nisam mogao da vidim te iste kablove, pored otvora za vozača,a i ovi ostali što se malo vide, to jesu zaista kablovi koji napajaju farove napred i slično,da li je to tako i na tim Sirijskim t72-kama neznam(ali znam da se sirijski tenkista pored era kod gusenica žalio i na precvikane kablove..čemu služe ..neznam)tako da se eto izvinjavam za T90Sm
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Okt 2013 13:57
|
offline
- _Hoplit_

- Ugledni građanin
- Pridružio: 04 Okt 2013
- Poruke: 358
- Gde živiš: Smederevska Palanka
|
Ајде да се вратимо мало на поенту теме: Абрамс vs T-90. Амери се хвале како је њихов тенк дигитална борбена машина, чији компјутери сарађују са осталим тенковима у јединици, примају наређења од команде, маркирају мете за авијацију, артиљерију... колико је то све заправо тачно и има ли Т-90 такве способности?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Okt 2013 14:14
|
offline
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6929
- Gde živiš: Srbija
|
Beli+crni kabal na T-90MS prikazan na IDEX je sigurno postavljen privremeno iz nekog razloga. Verovatno neko napajanje i veza za neki uređaj, a za potrebe prikazivanja na sajmu.
Sva spoljna elektro ili vazdušna instalacija na tenku je provučena kroz čelične cevi i tako je u određenoj meri zaštićena.
Pomenuti sirijski tenkista sa snimka (koji je na žalost poginuo) se žalio i na problem sa vazdušnom instalacijom unutar tenka, što je po meni mnogo veći problem od ove spoljne instalacije za svetla. Kaže da su cevi instalacije za komprimovani vazduh uglavnom napravljene iz jednog dela, pa se oštećenjem neke od ovih cevi mora rasturati dosta toga, da bi se one zamenile. Kaže da je bolje da su cevi rađene iz više kraćih delova, kako bi njihova zamena bila jednostavnija.
|
|
|
|
|
|