Vazduhoplovne snage zemalja iz okruženja Srbije

101

Vazduhoplovne snage zemalja iz okruženja Srbije

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

ajd sa srecom,bilo je krajnje vreme da vrate Miguse na Pleso
pozdrav Djordje



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Бугарима ће ВаП чувати Грци.

Greece to conduct Bulgarian air policing

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

zixo ::Бугарима ће ВаП чувати Грци.

Greece to conduct Bulgarian air policing

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

bravo, a Grcima ce kada bankrotiraju VaP cuvati Turci.Dotle evo im nesto za trening



pozdrav Djordje

offline
  • Nebojša
  • prodavac magle u penziji
  • Pridružio: 23 Maj 2012
  • Poruke: 2912
  • Gde živiš: Niš bre

Onda su komšije pukle više nego što sam mislio, izgleda da su uradili nešto što je naljutilo Ruse pa im skoro poslali opomenu pred isključenje.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Са МиГ-21/23/25/29 спадоше да им други лете. И то све без бомбардовања, санкција, рата..

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

MarKhan ::Са МиГ-21/23/25/29 спадоше да им други лете. И то све без бомбардовања, санкција, рата..
pa u ekonomskim su problemima a nemaju neki svoj remontni zavod kao Hrvati,mi,Rumuni,Cesi....letelice stare,ne remontuju se,para nemaju i tu su gde su.Kod nas je nesto bolja stuacija ali samo za nijansu.Od komsija Madjari iznajmljuju Gripene,Rumuni imaju remontovane keceve/29 stoje/,a Hrvati ce ovim zadnjim poslom /naravno po dolasku 21-ica/bar za neko vreme resiti problem nadgledanja svog vazdusnog prostora
pozdrav Djordje

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Bice interesantno videti ko ce kontrolisati VaP iznad Makedonije Smile

Citat:The Bulgarian Air Force has a limited and ageing fighter fleet, consisting of MiG-29 'Fulcrum' and MiG-21 'Fishbed' fighters. The agreement with the HAF is therefore a logical move, based on NATO's similar arrangements with Bosnia and Slovenia and the three Baltic republics of Estonia, Latvia, and Lithuania.

Question

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33445

topalovicdj ::MarKhan ::Са МиГ-21/23/25/29 спадоше да им други лете. И то све без бомбардовања, санкција, рата..
pa u ekonomskim su problemima a nemaju neki svoj remontni zavod kao Hrvati,mi,Rumuni,Cesi....letelice stare,ne remontuju se,para nemaju i tu su gde su.Kod nas je nesto bolja stuacija ali samo za nijansu.Od komsija Madjari iznajmljuju Gripene,Rumuni imaju remontovane keceve/29 stoje/,a Hrvati ce ovim zadnjim poslom /naravno po dolasku 21-ica/bar za neko vreme resiti problem nadgledanja svog vazdusnog prostora
pozdrav Djordje


Nece biti da nemaju
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
----------------------------------------------------------

Kupice Bugari nesto. I oni su se spominjali za polovne F-16

Mozda Ameri da uskoce sa donacijom besplatnih F-16 iz pustinje a da ih ne ubiju toliko sa cenom za MLU i opremu. Rumuni nabavljaju 12 polovnih F-16 i Bugari su tu negde u prici sa za sada 9 polovnih F-16.
Rumuniji trebaju minimum dve i dve pare a i Bugarima treba veci broj samo za efikasan air police cele kopnene/morske teritorije.
Mada i oni su mogli da se udruze za neki tender za Gripene naprimer. Nasta je spala Rumunija sa svojim planovima za 48 aviona...

offline
  • Aleksandar
  • Pridružio: 30 Okt 2012
  • Poruke: 897
  • Gde živiš: Kraljevo

e to su ti eu integracije i nato, umesto da se udruze zemlje u regionu, i naprave lovca za svoje potrebe, nekog jeftinog i prosecnog, tehnika koja je tehnoloski nedostizna se evidentno danas kupuje na kilo, tako da bi i to resili, a mogli bi, i svi bi imali koristi, ovako dodje knjiga da se kupuju izraubovane americke kante po paprenoj ceni...

eh tj globalizam

offline
  • Pridružio: 01 Feb 2014
  • Poruke: 1295
  • Gde živiš: Nacionalni park Srbija

Daće im Ameri par F-16 sigurno. U pitanju je klasična situacija ''nečije malo,nekome je mnogo''. Amerima je par F-16 ništa, maltene im dođe pa korisno da ih se reše.A Bugarima će to biti premija. Tako da će da im daju taj sitniš,a zauzvrat dobiju produženje saranje i uticaja.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1231 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 10 sakrivenih i 1156 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Sale, AleksSE, Ares12356, bobomicek, bojanM84, bojcistv, BSD, cardeo, Cirkon, Darth Malak, Dekanovic, dradex, dulleo, dushan, ekser222, Frunze, Glavonja049, goxin, Helket, jodzula, JOntra, Kaplar2, KimiMR, king011, komsija1, Koplje, Kruger, Kurgan, Laluvr, laurusri, Leonov, Lepi Jova, Litostroton, LUDI, Manjane, Mcdado, medaTT, milenko crazy north, MILO-VAN, mocnijogurt, nekdo, nelezele, oblivion, OKT, Panter, Petarvu, ping15, pirke96, Plavi1, plavii, redstar72, Ripanjac, rodoljub, sistem22, stegonosa, synergia, Tanjagre, Tumansky, Tvrtko I, vathra, VJ, Volkhov-M, zbazin, ZetaMan, 787