|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 01:30
|
offline
- Leonardo

- Moderator u penziji
- Pridružio: 17 Maj 2007
- Poruke: 13842
|
Boingovo razmisljanje je ispravno. Ukoliko sprovedu ovaj projekat u delo lansirace svoje mornaricko vazduhoplovstvo na novi nivo.
Na gornjoj slici je usisnik iznad nivoa krila. Nesto poput resenja kao kod B-2. Sto ga cini jos manje uocljivim za zemaljske radare. Motori su dobro zaklonjeni. Vidi se da zele primeniti neko slicno resenje za smanjenje temperature gasova poput onog na B-2 i YF-23.
Ovakav aviona, uz vecu brzinu krstarenja, bio bi daleko teza meta u odnosu na F-35. Cistije linije mu mogu dati i bolje manevarske sposobnosti. Sto ce biti kljucno za izbegavanje neprijateljske vatre.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 01:33
|
offline
- salesam

- Elitni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2009
- Poruke: 1670
- Gde živiš: Zemun
|
su47berkut ::Koliko mogu da vidim ovo su slike isto kao sto su slike aviona SU41 plod necije maste i nekog americko idiota sa nekog koledza.
Sta na ovo reci, a ne nasmejati se. Mean me je preduhitrio sa odgovorom ("sve sami idioti" = Phantom Works).
Citat:Za avion 6 generacije obavezna su krila kao kod Berkuta ili X29,brzina od 3 maha mogucnos nosenja raketa sa nuklarenom bojevm glavom stelt....
Ja za ovo prvi put cujem da je obrnuta strela obavezna, priznajem, odakle ti taj podatak? I kako mislis da takav avion leti tim brzinama? Moze jedino kao sto sam spominjao u slucaju da bude sa negativno-promenljivom geometrijom krila (uz danasnje materijale, a ne verujem da ce biti nesto znatno bolje ni tad sto se toga tice).
Citat:Ovi avioni koji su na slikama ce leteti ispod 2 maha aerodinamika nikakva.
Primetices da se poslednjih deceniju (i nesto vise) zahtevi za sto vecim brzinama smanjuju, a da se u prvi plan stavljaju neke druge osobine, red velicine 2M je, dok je covek unutra, sasvim dovoljno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 02:34
|
offline
- su47berkut
- Super građanin
- Pridružio: 02 Jan 2010
- Poruke: 1457
|
To sto su ih potpisali iz boinga neznaci nista
premeri
Su41
mig 37....
potpisali su ih licno direktori biro Suhoj i mig,a ministarstvo tada mislim da se zvalo ministarstvo vojske ili kako vec je odbrilo navodno pare,i nakraju su ti avioni napravljeni u verziji 1:70 ako se nevaram i saznalo se da su plod necije mastei posluzili su za ispiraciju holivutskih rezisera.
Trenunto nemogu leteti brzinom vecom od 2 maha ali je berkut prizemljen i naporno se radi na otklanjanju tog problema.
Trenutno najbolji motor je 5 generacije a 6 generacije jos niko nije poceo da radi tako neznam koj ce se tek motor ubaciti u takatv avion.
Radar
Najaci radar je Irbis-E,on sluzi za avine 5 generacije a sigurno nece moci za 6 generaciju jer ce vec biti prevazidjen, ako se bude koristila plazma i velika stelnost aviona.
U unutrasnjos ovih aviona nece moci stati veliki broj rakete sto znaci da ce biti vidljivi.
proekti aviona 6 generacije su X45, X47,ovo previse lici na reptora za mornaricu neki ludi i skup proekt amera,i otkad Boig kopira avione lock marti,a koliko ja znam proekta F22reptor je potpuno zamrznut i svaka prizvodnja i dorada zato su i poceli da razvijaju F35.
Sto se tice obrnutih strela krila to sam cuo na jednom od snimaka leta Berjuta iz 97+ da su najavili da ce 6 generacija imati takva krila jer je veliki deo aviona od komopzitivnih materijala,ima dobru arodinamiku.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 08:52
|
offline
- Pridružio: 10 Feb 2009
- Poruke: 74
|
su47berkut ::...a koliko ja znam proekta F22reptor je potpuno zamrznut i svaka prizvodnja i dorada zato su i poceli da razvijaju F35....
Da li si svestan koliku glupost si napisao??
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 12:59
|
offline
- acatomic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 10 Jun 2008
- Poruke: 4623
|
Izgleda super. A ja bio 100% siguran da su F-35 i F-22 posljedi avioni sa ljudskom posadom
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 13:40
|
offline
- su47berkut
- Super građanin
- Pridružio: 02 Jan 2010
- Poruke: 1457
|
Nennad ::su47berkut ::...a koliko ja znam proekta F22reptor je potpuno zamrznut i svaka prizvodnja i dorada zato su i poceli da razvijaju F35....
Da li si svestan koliku glupost si napisao??
Pa koj avion je izaso posle F22 reptora sa tom oznakom ajde ne provaluj se za 6 godina bi sigurno nesto razvili od 2004,oni su poceli da razvijaju F35 koj ce masovno da udje u operativnu upotrebu SAD,a bogami je jeftiniji od F22 i bilo koja modernizacija F22 bi bila skuplja nego ova sad jer uvek je tako,
Mig29 je jeftiniji od MIG29SMT
F16 je jeftiniji od Ф-16КСЛ
Sadasnji reptor je skup a sta bi bilo sa novijom verzijom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 13:53
|
offline
- Lieutenant

- Super građanin
- Pridružio: 29 Maj 2009
- Poruke: 1089
- Gde živiš: Beograd
|
pa raptor i nije predvidjen da bude proizveden u velikom broju (nije za izvoz) tu svrhu ima F35 zato ga i razvijaju...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 14:04
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8215
|
su47berkut ::To sto su ih potpisali iz boinga neznaci nista
premeri
Su41
mig 37....
potpisali su ih licno direktori biro Suhoj i mig,a ministarstvo tada mislim da se zvalo ministarstvo vojske ili kako vec je odbrilo navodno pare,i nakraju su ti avioni napravljeni u verziji 1:70 ako se nevaram i saznalo se da su plod necije mastei posluzili su za ispiraciju holivutskih rezisera.
Trenunto nemogu leteti brzinom vecom od 2 maha ali je berkut prizemljen i naporno se radi na otklanjanju tog problema.
Trenutno najbolji motor je 5 generacije a 6 generacije jos niko nije poceo da radi tako neznam koj ce se tek motor ubaciti u takatv avion.
Radar
Najaci radar je Irbis-E,on sluzi za avine 5 generacije a sigurno nece moci za 6 generaciju jer ce vec biti prevazidjen, ako se bude koristila plazma i velika stelnost aviona.
U unutrasnjos ovih aviona nece moci stati veliki broj rakete sto znaci da ce biti vidljivi.
proekti aviona 6 generacije su X45, X47,ovo previse lici na reptora za mornaricu neki ludi i skup proekt amera,i otkad Boig kopira avione lock marti,a koliko ja znam proekta F22reptor je potpuno zamrznut i svaka prizvodnja i dorada zato su i poceli da razvijaju F35.
Sto se tice obrnutih strela krila to sam cuo na jednom od snimaka leta Berjuta iz 97+ da su najavili da ce 6 generacija imati takva krila jer je veliki deo aviona od komopzitivnih materijala,ima dobru arodinamiku.
Su-41 si video na onom maketarskom forumu alternativne istorije i niko iz Suhoja ga nije potpisao, covek jasno kaze da je to njegova masta i raspravljali smo o tome, kao sto znas, i ranije. A MIG-37 je radio Italeri upravo kao maketu zamisljenog aviona.
Motori nemaju generacije, kao sto ti je jedan nas kolega skrenuo paznju, ne postoje motori 4 ili 5 generacije...
Citat:Pa koj avion je izaso posle F22 reptora sa tom oznakom ajde ne provaluj se za 6 godina bi sigurno nesto razvili od 2004,oni su poceli da razvijaju F35 koj ce masovno da udje u operativnu upotrebu SAD,a bogami je jeftiniji od F22 i bilo koja modernizacija F22 bi bila skuplja nego ova sad jer uvek je tako,
Mig29 je jeftiniji od MIG29SMT
F16 je jeftiniji od Ф-16КСЛ
Sadasnji reptor je skup a sta bi bilo sa novijom verzijom.
Ocigledno ne znas za tradiciju veceg i skupljeg i manjeg masovnog/jeftinijeg lovca u SAD, F-15 i F-16 na primer. Tako je i ovde planirano, samo sto su se troskovi oteli kontroli... F-35 je poceo da se radi mnogo pre nego sto je zamrznut F-22.
I jedno pitanje, prvo si (ranije) rekao da ti je brat u operativnom centru nase zemlje, a onda da je u Moskvi i da si tamo gledao sva ta cuda od aviona? Kako to?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2010 14:08
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33417
|
^^^Kao prvo pripazi na obracanje drugima.
Jedino sto je ovde tacno je da je trenutno zamrznut F-22. F-22 koji je zamena za F-15 i koji je cist fighter. Projekat JSF je pokrenut jos 90-ih a 2000. su izgradjena dva prototipa, Boingov i Lokidov.
Jednomotorni stelt lovac/bombarder(strike fighter) koji ce biti zamena za F-16,18,A-10 u tri verzije a bice prodat i saveznicima. Dva potpuno razlicita programa sa potpuno razlicitim zahtevima.
Lokidov predlog za JSF izabran 2001. a 2009. odluceno da se obustavi dalja prozivodnja F-22 i da se zbog cene i krize stane na 187.
Da li primecujes sad neku nelogicnost u tvojoj izjavi ?
su47berkut ::...a koliko ja znam proekta F22reptor je potpuno zamrznut i svaka prizvodnja i dorada zato su i poceli da razvijaju F35....
Oni jesu sada dali jos veci akcenat F-35 ali si ti malo vise promasio sa svojom izjavom.
Za obrnutu strelu ti je vec odgovoreno....
Uostalom ovde pricamo o konceptu 6. generacije koji je zamena za F-18 E/F,ne o Raptoru i F-35.
|
|
|
|
|
|