Su-57 novi ruski lovac

394

Su-57 novi ruski lovac

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16304
  • Gde živiš: Lublana

Phoenix ::Strukturalni razlozi su u pitanju, i ovako veliki spremnici nepovoljno uticu na strukturu aviona, tek kad bi morali da seku i ovaj okvir izmedju njih tek onda bi bila frka.
Prečni profili mogu jačati zmaj iznad spremnika odnosno iznad motora. Mogao bi nositi po jedan Brahmos unutra. Pošto je to samo model nezna se kakva će biti konačna konstrukcija.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 12750
  • Gde živiš: Srbija

acatomic ::Nije fotoshop več 3D model Wink [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Upravo to, hvala @acatomic.

I napisao sam "mozda", mozda jednog dana sam mislio. Moracu sledeci put da napisem punu recenicu.



offline
  • Pridružio: 02 Jan 2012
  • Poruke: 405

uf al me trzno......

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

TOP GUN ::A mi bas mislili da je pravi...

Nisam siguran u razmere, i ko ce sada da trazi, ali ovako nesto mislim da mu nece stati 6 R-77 a da bi za to spremnici morali biti malo dublji i da jedna raketa bude malo iznad druge dve koje su ispod nje u ravni( a ovaj model vuce na to). Moguce da je bas tako da bi stalo svih 6.


Mislim da nema sanse da nece nositi 6 RVV-SD. F-22 nosi toliko, i J-20 verovatno isto, i sigurno nece smanjiti svojem avionu mesto za 2 rakete u odnosu na konkurenciju. To bi ga svrstilo u klasu sa F-35, koji je dosta manji (za njega se vec razvija po 2 AMRAAM i jedna AIM-9X po spremniku). Sad realniji razlozi: Njegovi spremnici nisu nista manji od onih na F-22 sta se tice sirine i duzine. Kod njega su samo jedan iza drugog, kod F-22 jedan pored drugog. Treba da nosi najmanje 2 RVV-BD po spremniku (samo jedna nebi imala smisla), a one su dosta vece (duze i deblje) od RVV-SD. I treba da nosi Kh-58UShKE koja je slicnih dimenzija (tezina, precnik) kao RVV-BD, samo malo duza. I ako moze da smesti dve RVV-BD, i ako moze da smesti Kh-58UShKE po duzini i sta se tice precnika i tezine onda bi mogao da smesti i dve od njih ako moze dve RVV-BD, onda bi bez problema trebao da moze da smesti 3 mnogo tanje, krace i lakse RVV-SD.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12053
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Р-77 је дебела 200мм а крила су јој 380 и то она задња. Сад ми није јасно зашто не би могло да стане 3 Р-77 по спремишту или Р-хх ако буду правили неку нову верзију ове ракете за пак фа ....

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12612

Zato sto je patentiran samo jedan tip nosac za sad. Sa tim nosacem u spremista mozes da imas po dve rakete (debele ili mrsave nebitno).

Mislim da to sto Pak-fa nosi dve r-77 umesto tri ne znaci mnogo ako u drugom spremistu nosi dve rvv-bd kojim ce da otrese awacs-e i tankere bez da se izlaze opasnosti da ga otkrije pratnja.

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2010
  • Poruke: 156

@Mean
Problem je u tome sto kako sam vec ranije napomenuo, kako sad stvari stoje, duze rakete planiraju da nose pod krilima..(samo da nadjem taj ruski text sa linkom ) , jer trenutno ne pasuju u sadashnjim spremnicima a nije bas svejedno dali ce ga pratnja otkriti ili ne, jer i da ovaj lansira sa recimo 300 + km ( a sto blize to bolje ) itekako je moguce da taj T-50 ima brzinu priblizavanja od nekih 2 + Macha sa pratnjom koja je vec krenula na njega pa sve mi se cini da ce pratnja Awacs-a ili sl. vec lansirati na njega dok ova njegova "dugometrazna" predje na auto-lock...tako da matematika nije bas pre-optimisticna cak i sa 300km + raketama, ako si vidljiv na radaru, a sa toliko velikim grdosijama ispod krilima itekako si vidljiv i to poprilicno iz daleka

offline
  • Pridružio: 23 Okt 2010
  • Poruke: 1260

Aerofil ne bi se bas slozio sa tobom.

Prvo mi ne znamo na kojim ce daljinama AWACS moci da otkrije PAK FA (ipak je on steltan avion) dok ce PAK FA videti AWACS (koji je ogroman "putnicki" avion) na pristojnim daljinama (IRBIS otkriva cilj od 3m2 na 400km). Naravno tu treba uzeti u obzir i elektronsko ometanje na obe strane.
Sledeca stvar se odnosi na rakete.
Ne znam gde si to citao, ali u izradi je raketa velikog dometa u klasi RVV-BD koja bez problema staje u unutrasnje spremnike. Pa kada je u stanju da nosi 4 Kh-58USHKE (650kg svaka) mislim da nece imati velikih problema sa raketom kao sto je neka verzija RVV-BD sa sklapajucim krilima.
Cak i da AWACS sa svojom pratnjom prvi otkrije PAK FA, trenutno ne postoji ni jedna raketa u svetu sa tolikim dometom tako da je takticka prednost na strani rusa, jer ce PK FA sigurno otkriti grupaciju protivnickih aviona na daljinama koje su u rangu max dometa rakete i zbog toga ce biti u stanju da prvi lansira.
Cak i da lansiraju rakete u isto vreme PAK FA je u prednosti iz vise razloga.
Njegova raketa je hipersonicna (pre ce doci do cilja), njena radarska glava za samonavodjenje (koja je najveca i najaca na svetu za klasu V-V) ce zahvatiti cilj prva tako da PAK FA moze prvi da prekine pracenje cilja i izvrsi manevar za izbegavanje protivnickih raketa. Takodje, tokom pracenja cilja za navodjenja rakete, PAK FA moze da se okrene od cilja (nije u susrenom kursu) jer ima i bocne radare za razliku od drugih aviona lovaca koji su ili koji ce biti u seriji.

U svakom slucaju PAK FA u kombinaciji sa 4 hipersonicne rakete velikog dometa ima znacajnu takticku prednost u BVR angazmanu.

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

aerofil ::@Mean
Problem je u tome sto kako sam vec ranije napomenuo, kako sad stvari stoje, duze rakete planiraju da nose pod krilima..(samo da nadjem taj ruski text sa linkom ) , jer trenutno ne pasuju u sadashnjim spremnicima a nije bas svejedno dali ce ga pratnja otkriti ili ne, jer i da ovaj lansira sa recimo 300 + km ( a sto blize to bolje ) itekako je moguce da taj T-50 ima brzinu priblizavanja od nekih 2 + Macha sa pratnjom koja je vec krenula na njega pa sve mi se cini da ce pratnja Awacs-a ili sl. vec lansirati na njega dok ova njegova "dugometrazna" predje na auto-lock...tako da matematika nije bas pre-optimisticna cak i sa 300km + raketama, ako si vidljiv na radaru, a sa toliko velikim grdosijama ispod krilima itekako si vidljiv i to poprilicno iz daleka


Razvijaju stelt avion da bi ga koristili isto kao i Mig-31 sa raketama na krilima? I razvijaju raketu Kh-58UShkE za unutrasnjo nosenje da bi nosili rakete koje su manje i lakse od nje na krilima?

Sigurno...

offline
  • Pridružio: 22 Nov 2011
  • Poruke: 524

Sistem na S-37 Berkut je bio opitni bomboluk. Neverujem da će Suhoj prihvatiti samo 2 R-77 po bomboluku. Ako se sa koncepcijom R-77 nemože ostvariti smeštaj tri rakete po bomboluku, Rusi će izmisliti novu raketu s kojom je to moguće.

Američke "džidža-midže" se uvek uzimaju kao uzor za perfekciju, međutim ko je čitao Pavlovićev članak iz Aeromagazina 85 - "Stelt"-Lovac: Stvarne osobine, shvatiće da se Amerikanci ponekad i "zatrče"!
Na primer:
- Sa pravougaonim mlaznicama nemože se postići 3D vektorisanje potiska, rezultat je da je F-22A manje pokretljiv od ruskih aviona sa 3D TVC (MiG-35/MiG-29OVT, Su-35S, PAK FA).
- Kod pravougaonih mlaznica dolazi do određenog gubitka u intenzitetu (jačini) potiska.
- Uvodnici vazduha sa "zaklanjačima/blokerima" turbine kod F-22A, otežavaju rad motora pri određenim profilima leta tako da se motori često bukvalno "guše".
- Za OBOGS sistem (za generisanje Kiseonika) na F-22A svi znamo da je jedan od najvećih promašaja.
- RAM premazi koje koriste kod F-22A izgleda da su dosta starije tehnologije i da s njima ima dosta problema.
- Radari koji rade u metarskom frekventnom opsegu dosta obezvređuju "Stealth".
- "Stealth" jeste koristan, ali više u cilju da oteža ili čak onemogući "lock-on" odnosno zahvat od strane neke AAM ili SAM rakete. Ruski senzori (radari, IC itd.) otkriće svaki američki "Stealth", poenta je da im rakete imaju dovoljno jake senzore da obore "Stealth".

Može se zaključiti da, i pored ogromnog čuđenja zašto Rusi jednostavo ne "iskopiraju" američka rešenja, Rusi razvijaju PAK FA u duhu da ne prenesu "kikseve" sa F-22A. Kod Kineza sa svojim J-20 pristup je potpuno drugačiji. Oni sa J-20 praktično su stvorili hibrid između F-22A i F-35 JSF, lepo iskopirali sve što se iskopirati može. Iz te činjenice, i pored lepog izgleda J-20, ja taj avion ne uzimam kao ravnopravnog konkurenta za PAK FA.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1560 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 6 sakrivenih i 1471 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Abebe Bikila, advokat84, airsuba, ALEXV, ArchaBasha, ArmyBoss, Asparagus, beki76, bigfoot, Bobrock1, bojan_t, Bole72, Boris BM, BOXRR, brundo65, BWG, cifra, Coabelgrade, Crazzer, dearg, DejanSt, Deki Duga Devetka, del boy, Despot Đurađ, Despot1, dnevnasoba, DovlaODR, DrMrPr, dushan, Egzekutor13, GORDI, Halabit, HrcAk47, iceburn, Istman, Jakonjveliki, jeen yuhs, JOntra, Kajzer_Soze, kila33, Koridor, Kriglord, Krusarac, luka35, Magarac, Manjane, Metanoja, Miki281, milenko crazy north, Mirsen, mkukoleca, Nemanja.M, nerislav2025, Neutral-M, neutrino, nick79, niksa517, Parker, pfc74, PlayerOne, predragc, sasa87, Sass Drake, sickmouse, Smiljkovich, sony771, sparkie, starlights, Steeeefan, synergia, tamno.nebo, tecataki, tomo2, travisrise, tritonus, TRZH92, vathra, VBoss, vdeki, Wiesel092, wizzardone, Zeljo980, Zoca