Ručni Protivoklopni Raketni Bacači

149

Ručni Protivoklopni Raketni Bacači

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

Ova lijevo mi liči na Osu kojoj je sa b/g skinuta balistička kapa sa piezogeneratorom i navrnuta neka GSN. Čisto sumnjam da ovo uopšte leti toliko da mu treba ikakvo vođenje, a kamoli na sredstvo za dejstvo sa BPL-a. Desno mi se čini isto samo sa raketom 120mm.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5767

To su takva ubrzanja da ubija svaki žiroskop i svaki Ic tragač kakav smo navikli viđati na Strelama , ništa mi nije jasano



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29316
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Pošto više nije neophodno izgaranje do usta cevi, možda je kompozicija raketnog goriva potpuno drugačija

offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

Aj pojasni malo to sa ubrzanjima

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

Ono na Osi je glava sa 9K32. Tačno se vidi razlika u prečniku glave od 72mm i Ose od 90mm.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

А зашто једноставно нису направили Стрелу-2 земља земља.

offline
  • Pridružio: 06 Avg 2010
  • Poruke: 608

mozda mala b/g i zajebancija oko manevara sa postojecim krilcima. A mozda i zahvat cilja na fonu zemlje..

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5767

aramis s ::Pošto više nije neophodno izgaranje do usta cevi, možda je kompozicija raketnog goriva potpuno drugačija

Po ovome kako vidim mlaznice su izvana iste , i krilca jednako uska, malešna . Ta krilca i onda kad su rađena nisu bila dovoljno velika da stabiliziraju bilo što drugo osim one relativno kratke bojeve glave .

Tu jednostavno nije bilo mjesta za krila poput onih sablji na RPG 7, i ako su konstruktori produžavali rad motora mogli su samanjiti promjer mlaznice i staviti veća krila , ali očito nisu .

Bilo je pitanje oko ubrzanja , Osin i Stršljenov motor rade jako kratko par milisekundi i ubrzavaju projektil poput topa, kod ove malo teže bojeve glave su to ubrzanja reda 2000 g , to trga sve živo , a po svemu sudeći je tu mehanizam sa mrdalicama kao na raketi Strela. Čisto sumnjam da njen mehanizam pogotovo tragač može izdržati i 20 g ubrzanja, budem negdje iskopao taj podatak .

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Desno je raketni motor od Stršljena i to je 100% a levo od Ose tako su mi i rekli promoteri mada kada sam pitao da mi kažu malo podataka o ovoj glavi za samonavođenje ostao sam bez teksta i to nisu napisali ni na panou o PEGAZU..

Možda iz ovih TT podataka Pegaza neko skonta šta bi to realno moglo da odradi sa ovakvom budževinom.

Na tom panou ni reči o naoružanju i učincima...
More biti i da ga niko nije još isprobao a pored je kabina za praćenje i vođenje Pegaza koju nisam na žalost slikao ali mislim da jeste TONI..

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

raketaš ::aramis s ::Pošto više nije neophodno izgaranje do usta cevi, možda je kompozicija raketnog goriva potpuno drugačija

Po ovome kako vidim mlaznice su izvana iste , i krilca jednako uska, malešna . Ta krilca i onda kad su rađena nisu bila dovoljno velika da stabiliziraju bilo što drugo osim one relativno kratke bojeve glave .

Tu jednostavno nije bilo mjesta za krila poput onih sablji na RPG 7, i ako su konstruktori produžavali rad motora mogli su samanjiti promjer mlaznice i staviti veća krila , ali očito nisu .

Bilo je pitanje oko ubrzanja , Osin i Stršljenov motor rade jako kratko par milisekundi i ubrzavaju projektil poput topa, kod ove malo teže bojeve glave su to ubrzanja reda 2000 g , to trga sve živo , a po svemu sudeći je tu mehanizam sa mrdalicama kao na raketi Strela. Čisto sumnjam da njen mehanizam pogotovo tragač može izdržati i 20 g ubrzanja, budem negdje iskopao taj podatak .

Verovatno su stavili sporije goreči motor. Malo više nabiješ barutno punjenje i on sporije i duže gori.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1251 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 4 sakrivenih i 1145 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, black venom, bojan_t, boromir, branko87, Bubimir, cifra, Coabelgrade, darkojbn, dejan1972, dejanlule72, dj.ape, djile1, Dogma21, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dskrlec33, Duschi, Džekson, esko_hz, Georgius, ghoost, glada, goran.vvv, Gorilo_1991, Helket, ivan1973, jalos, jimi_agf, Joint Chief, JOntra, Jozo74, Kajzer Soze, Kenanjoz, kikisp, kolateralnasteta, Kozara1, Kozi-RS, kunktator, Kvaka22, Lazarus, lcc, Lucky 6, lukac, m0nstrum_, mainstream, Man1ac021, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, MiloradKomadic, mkukoleca, moldway, Ndsk, nenooo, nnovakis, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Pekman, Piani Jazzer, ping15, pobeda, PoolbegD02, Prle90, probisic, radza1, sabros, Sami_1ali, samo_citam, SamoGledam, samojednoimeznam, saputnik plavetnila, Sarmat, sasics, Shinobi, Slingshot, Srki98, ssekir75, starlights, tecataki, The Joker, theNedjeljko, Tvrtko I, VBoss, vidra boy, vjetar, Vladoj, VOŽD, Vrač, vuksa72, wulfy, XBMC, ZlatniRez, zlaya011