MIG-21 "Fishbed"

1255

MIG-21 "Fishbed"

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

draggan ::^
Amblem 130.lae/83.lap "Demoni"


Evo ga kao amblem na pilotskom kombinezonu /jakni




miljannis ::Beše 154 ostao bez poklopca kabine na nekom letu?

Sto rece `zixo` bio je to 16155 a posadu cinili tada ppuk. Bela Gerstmajer( u zadnjoj kabini ) i maj. Mladen Kostic ( u prednjoj a cijoj je poklopcu puklo pleksi-staklo ) ,zadatak bio dinamicko iskakanje na 18 km visine .Bilo je to 28 juna 2006g .

A kad smo kod 16154 evo ga na slici sa oznakama RV-PVO VJ( VSCG ) pored `manekena`



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1772
  • Gde živiš: Moslavina

Citat:



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 30 Apr 2010
  • Poruke: 205
  • Gde živiš: Beograd,Srbija

Sveto ::
Zapravo to šetanje kroz jedinice je moguće rekonstruisati i to sa visokom sigurnoscu...jeste komplikovano ali je praceno papiroloski..



Znam Sveto da svaki vazduhoplov prati i njegova knjižica u kojoj sve piše ( ovo se odnosi i na druga sredstva koja je koristila vojska...). Mislio sam na to da je jednostavno nemoguće ovde na forumu ( ili na nekom drugom forumu ) dati takvu inf. za 91 kom. biseva.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

17126 Keckemet ,avg 2005g



Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Posto `obradjujemo` ove ambleme ovaj je valjda glava crnog risa na plavom trouglu -delti .Je li crni ris ,samo da opet nije nesto naopako kao onaj amblem na vertikalcu M-2000 sto se vidi na slici . Licno mi se ne svidjaju nazivi 130lae kao i one 239lbae sa amblemima .

Imamo mi prikladnije nazive za njih ...

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1772
  • Gde živiš: Moslavina

(c) morh

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

Na Zeljavi krajem `91 ili pocetkom `92g ( nemaju takticke brojeve ) ...


Yugoslav Air Force late model MiG-21bis Fishbed fighters on the flightline of Željava Airbase (Photo Source: Academic.ru)

Jos jedna ,malo starija


Yugoslav Air Force MiG-21bis take-off (Photo Source: Aerodrom Zeljava)

sa sajta :

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2005
  • Poruke: 679

Brojevi su uklonjeni sa nosnog dela dok su na vertikalcu ostali. Evo 17126 bez amblema eskadrile Delta i bojom u mnogo boljem stanju nego na slici iz Keckemeta.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

^

Tako je ,rekoh `takticki brojevi` ( valjda je to ispravan naziv ) su uklonjeni dok su `evidencioni brojevi` ostali na vertikalcima i to je uradjeno na svim lovcima RV-PVO JNA .

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2005
  • Poruke: 679

Izvinjenje, nisam znao da ih nazivaju "takticki". A evo i jednog screenshot-a iz simulacije DCS u kojem cu pokusati da zabelezim faze bitisanja aviona MiG 21 bis SAU i Mig 21UM u RV ovih triju zemalja (nadam se da cu se na tom broju i zadrzati) u kojima sam ziveo ne menjajuci grad, ulicu ni stan . Very Happy


offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

@yufighter

Nalazio sam da ih zovu takticki ili `eskadrilski` ??? E sad to treba proveriti ,valjda ce neko reci ko zna .Nelogicno je da su ev.brojevi jer bi onda bili skinuti i oni na vertikalcima zar ne ?

Vec poznata fotka

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1323 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 7 sakrivenih i 1239 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Anunakiii, Asparagus, Atomski čoban, bigfoot, bigvlada, blatruc82, Bobrock1, Daba75, Dežurni_Automatičar, Don, Dungorth, efektiva, ElGenius, ElvisP, feanor, Filip1, Gaga_89, Goran_, Hans Gajger, HrcAk47, ILGromovnik, ilija.24, ivan_8282, Jakonjveliki, jalos, Jeremiah, Joint Chief, Jomini, king111, Kredit, Kriglord, laki_bb, mercedesamg, MIKI63, mile.ilic75, milutin134, MiroslavD, Mis uz pusku, mnn2, MountAndBlade, Ndsk, nelezele, Nemanja Opalić, nenooo, nevjerna beba, Nikoletina Bursac, nobutado, Nomica, nuke92, operniki, Paklenica, Panter, Pavel Medved, Pekman, peradetlić, Povratak1912, pzoca, raptorsi, raso76, samo_srpski, Sonic, ss10, sspp, stefan95, stegonosa, tamno.nebo, tuf, Uros Cuore Sportivo, Vanderx, vathra, vazduh, VX1, Zemun bree, zokizemun, Zoran1959, Zrcalo, zziko