MIG-21 "Fishbed"

215

MIG-21 "Fishbed"

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2009
  • Poruke: 335

RPG ::nolesrb ::i ja isto kazem da bolje da uzmu i nerazmišljaju puno ako hoce mlazno vazduhoplovstvo,samo smesni su oni komentari koje sam procitao na forumu hr kao najjaca lovacka sila u regionu i najbolje masine 8t nose malo je glupo tako bi i pricali i kad bi uzeli f86 sabre sa malo modernijom avionikom smesno jeste f4 dobar avion al nepreterujte

"U regionu" sigurno neće biti jer su tu Talijani i Mađari , ali realno gledano ima neke istine u tome što se tiče prostora bivše Jugoslavije. 12 F-4F sa oruzjem i radarom koje imaju su svakako mnogo jača opcija od 3-4 miga-29 koliko ih Srbija drzi aktivnim, orlove, galebovi i miguše u kategoriju ozbiljnih aviona više netreba računat. Po toj logici najjača će biti na ovim prostorima , barem dok neka od država npr Srbija ne nabavi eskadrilu novih lovaca, ali ne vjerujem da će se to brzo dogoditi radi ekonomske situacije. Srbija će napraviti možda istu stvar ako će zrakoplovstvo pogotovo lovačko htjeti držati na ozbiljnoj grani, dakle uzeti neke polovnjake tipa F-16 ili možda nešto od Rusa npr mig-29 i to bi bilo najjeftnije i najbrze riješenje. Za nove lovce Srbija ko prvo novaca nema jer je ekonomska situacija kritična, ko drugo upravo da ih i ima taj postupak bi trajao par godina dok se ne naprave.

Takodje i 12 EF-2000 Hrvatskog zrakoplovstva su za respekt i predstavljaju najjacu lovacku silu bivse YU !!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16305
  • Gde živiš: Lublana

Nema Hrvacka novac za uzdržavaje F-4 ako ih uzmu onda ih jedino mogu konzervisati i staviti u ratnu rezervu. Eksploatacija kompatibilna sa NATO standardima trajaće par godina a tada će več biti izvan resursa. Ipak je bolje onda uzeti polovne Gripene od Švedske vojske jedno 6 komada na neke rate jer su kudikamo jeftiniji i lakši za održavanje i tako zadržati borbenu mlaznu komponentu.



offline
  • Pridružio: 21 Jun 2011
  • Poruke: 35

jazbar ::Nema Hrvacka novac za uzdržavaje F-4 ako ih uzmu onda ih jedino mogu konzervisati i staviti u ratnu rezervu.

Tu se slazem... ako se stanje u HRZ-u ne promjeni drasticno nabolje, ti F-4 bi letjeli svake druge nedjelje, ako i tada.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2009
  • Poruke: 335

DrBuzz ::jazbar ::Nema Hrvacka novac za uzdržavaje F-4 ako ih uzmu onda ih jedino mogu konzervisati i staviti u ratnu rezervu.

Tu se slazem... ako se stanje u HRZ-u ne promjeni drasticno nabolje, ti F-4 bi letjeli svake druge nedjelje, ako i tada.

O kom letenju je rec ?
Odakle HRZ-u F-4 ?

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2011
  • Poruke: 35

@Crvena Petokraka

Donacijom iz Njemacke, eto odakle Smile

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3833
  • Gde živiš: JAGODINA

Napisano: 30 Jun 2011 15:43

BIće... Ili F-4 ili F-16, eventualno Gripen na lizing.... Oni su u NATO-u, a NATO omogućava svojim članicama uzimanje kredita sa 1% kamate godišnje (naspram naših 5%). A bogatije zemlje daju svoju isluženu opremu po tradiciji "siromašnijim" članicama ukoliko te iste članice ŽELE da ih prihvate. Npr. Litvanija, Letonija i Estonija nisu želele da uzmu neke stare avione jer im je jevtinije da im drugi čuvaju VaP.

Dopuna: 30 Jun 2011 15:46


offline
  • Pridružio: 17 Maj 2009
  • Poruke: 335

DrBuzz ::@Crvena Petokraka

Donacijom iz Njemacke, eto odakle Smile

Ja molim da se procita naslov teme gde nigde ne pise : perspektive , nade i snovi ...
Otvori temu koja bi tome odgovarala , HRZ ima ono sto ima i drzmo se okvira teme !
HRZ ima 6+4 MiG 21 od borbene avijacije i nesto trenaznih klipnih aviona i air traktora .
Ako moze da se da neka informacija o stanju aviona koji su realno na hrvatskim aerodromima obogatilo bi ovu temu !
Ziveli

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2011
  • Poruke: 35

Crvena Petokraka ::DrBuzz ::@Crvena Petokraka

Donacijom iz Njemacke, eto odakle Smile

Ja molim da se procita naslov teme gde nigde ne pise : perspektive , nade i snovi ...
Otvori temu koja bi tome odgovarala , HRZ ima ono sto ima i drzmo se okvira teme !
HRZ ima 6+4 MiG 21 od borbene avijacije i nesto trenaznih klipnih aviona i air traktora .
Ako moze da se da neka informacija o stanju aviona koji su realno na hrvatskim aerodromima obogatilo bi ovu temu !
Ziveli



Samo prenosimo ono sto se trenutno dogadja a to je da je hrvatsko izlaslanstvo bilo u postjetu njemackoj bazi Richthofen i da je upoznato sa stanjem i operacijama F-4 u Luftwaffeu, te da ce se osnovati zajednicka njemacko-hrvatska komisija/radna skupina sa ciljem proucavanja mogucnosti koristenja istog u HRZ-u.
S obzirom da vec godinama pratim sapunicu kupovine novog aviona i zamjene MiG-ova mogu sa pouzdanjem reci da je ovo dosada daleko najozbiljniji i najkonkretniji potez, a sto ce biti, vidjet cemo.

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2011
  • Poruke: 38

Citat:HRZ ima 6+4 MiG 21 od borbene avijacije

Kojima su istekli resursi, a "nove" avione najavljuju za pocetak 2013 ako sam dobro shvatio.Videcemo sta ce biti od svega ovoga ?

offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 782
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Mi imamo sasvim drugaciji sistem.
nisam ni mislio da imamo isti,sistem na lacer-ima je ugradjen u trup letelice i proizvod je izraelske firme Elbit Systems...

egipatski u raznolikom drustvu





jedna od dve zrtve(druga zrtva je helikopter mi-17) pakistanski stingera za vreme konflikta kargil.iako se pilot bezbedno katapultirao,na zemlji su ga ustrelili pakistanski vojnici.


somalijski

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 588 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 2 sakrivenih i 577 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: BZ, Ezbuck, famoso, Jovan.D, Komanca, Milos82, S94, savuni, zlaya011