MiG-29 Fulcrum

114

MiG-29 Fulcrum

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Ivan 24 ::u kakvom li su stanju Iranske 29, ne izgledaju lose na slikama.Jeli ovo Iranci koriste iste aredorome i za civilne i za vojne avione Question , i bas me zanima kako li su se 29 pokazale protiv Iranskih F 14, sigurno je bilo nekih vezbi.

Eh pa takvi podaci bas i nisu dostupni (zbog moguceg napada na Iran). Sto se tice vezbi pa je F-14 bio znatno bolji u borbi na daljinu dok u bliskoj borbi nema sta da trazi pored MiG-29 (29-tka je 9G dok je 14-ca valjda 7G)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

mean_machine ::Ivan 24 ::u kakvom li su stanju Iranske 29, ne izgledaju lose na slikama.Jeli ovo Iranci koriste iste aredorome i za civilne i za vojne avione Question , i bas me zanima kako li su se 29 pokazale protiv Iranskih F 14, sigurno je bilo nekih vezbi.

Eh pa takvi podaci bas i nisu dostupni (zbog moguceg napada na Iran). Sto se tice vezbi pa je F-14 bio znatno bolji u borbi na daljinu dok u bliskoj borbi nema sta da trazi pored MiG-29 (29-tka je 9G dok je 14-ca valjda 7G)


Znaci ipak F- 14 pobjeduje... GUZ - Glavom U Zid

Iranci mislim sve svoje snage prenjeli na onaj lovac sa 2 repa sto lici na F-5, Shaheg,Shavag,il kako su ono njihovo "cudo" nazvali.Znaci Mig- 29 je ostavljen propadanju jer i dan danas su pod jakim sankcijama.

A da se malo vratimo u proslost...




















Obratite paznju na stajni trap,koja razlika vrata s.t. i detalji Zagrljaj Laughing



offline
  • Pridružio: 08 Maj 2009
  • Poruke: 83
  • Gde živiš: tamo daleko

skinuli su mu i IC pretrazivac

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2008
  • Poruke: 139

Да ли је било Црногорских пилота на МиГ-29 у СФРЈ, СРЈ и СЦГ?

И ако јесте, што им је име?

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

frenki1986 ::Znaci ipak F- 14 pobjeduje... GUZ - Glavom U Zid


Da. Iako deset godina stariji, F-14 je imao znatno napredniji radar u odnosu na prve MiG-29 pa i prve Su-27.

U odnosu na N019 radar AWG-9 radar ima cetiri puta vise rama, moderniju antenu (ravnu) i brzi procesor (mozda cak i 3puta brzi procesor).

Ista elektronika je primenjena i u Su-27 samo je antena veca.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13024
  • Gde živiš: Srbija


{GVIDEOLINK}


Dopuna: 17 Jul 2009 19:29

Za mene nova slika.

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2009
  • Poruke: 83
  • Gde živiš: tamo daleko

mean_machine ::frenki1986 ::Znaci ipak F- 14 pobjeduje... GUZ - Glavom U Zid


Da. Iako deset godina stariji, F-14 je imao znatno napredniji radar u odnosu na prve MiG-29 pa i prve Su-27.

U odnosu na N019 radar AWG-9 radar ima cetiri puta vise rama, moderniju antenu (ravnu) i brzi procesor (mozda cak i 3puta brzi procesor).

Ista elektronika je primenjena i u Su-27 samo je antena veca.

oni mozda nisu u istoj klasi mig 29 i f 14, ja licno bih pre poredio f 14 sa mig 31 posto su presretaci

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2009
  • Poruke: 425

svi nekako dizu taj mig-29 u nebesa,a na kraju uvijek izgube najvaznije bitke k vragu...pogledajte koliko migova-29 je srusilo zapadne avione i pilote,a koliko zapadnih migove-29...ne znam koji je razlog tome,vecinom se prica "nisu dobri piloti" ali jbg ga...zar znaci da od prvog Irackog rata ni jedan pilot miga-29 nije bio dobar...kad sam gledao jedan prilog o bas tom ratu u Iraku,cak su f-4-eke rusile migove-29 kao i f-15...realno gledajuci kolko god to bio dobar avion kako kazu,u vecim ratovima u borbi protiv ozbiljnih zemalja a ne tamo neke Etiopije se nije nikako dokazao... Question Confused

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13024
  • Gde živiš: Srbija

U pravu si Wiesel, ali malo je 29.ki koje su srusene u bliskoj vazdusnoj borbi, vrlo dobro znamo kako su srusene nase (srpske) 29.ke i sa koje daljine. Po meni najveci problem kod 29.ki je radar jer je kraceg dometa od vecine zapadnih radara.

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

vlada78 ::U pravu si Wiesel, ali malo je 29.ki koje su srusene u bliskoj vazdusnoj borbi, vrlo dobro znamo kako su srusene nase (srpske) 29.ke i sa koje daljine. Po meni najveci problem kod 29.ki je radar jer je kraceg dometa od vecine zapadnih radara.

E i to je ta najgorja i kobna mana.On jest bolji sto se manevrisanja tice i tih drugih stvari,al sta ce kad ga drugi nanisane prije nego sto on neprijatelja vidi na svom radaru Neutral

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 791 korisnika na forumu :: 99 registrovanih, 9 sakrivenih i 683 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, AC-DC, Aleksa 3215, Asteker, bavar357, bax0904, Blair, bojan313, bojank, Borski1977, BORUTUS, bunker, C-Gun, Crazzer, DeerHunter, dexteroza, dj.ape, djonsule, djuradj, dmitarche, dolinalima, Dolinc, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dorijan Grej, DrMrPr, Dukelander, dule10savic, Džekson, Foxdie, Giskard, goran.vvv, Halabit, Hans Gajger, helen1, HogarStrashni, iceburn, Igritelj, Jablan, jalos, Jaxupa, Jeremija98, JimmyNapoli, JOntra, Jozo74, kreker, laki_bb, Laluvr, littlebunny, luka35, lukac, Magistar78, Maki1981, Meklejn, Mickey12345, mikrimaus, Milan1996, milivoje_vatrogasac, mishkooo, mladen.zovko, Naj-Turs, nelezele, nenomir, nenooo, Nikola93., nikolapetkovic, nnovakis, nuke92, Orc, pein, Polifon, Radula, read-only, royst33, samoulogovankorisnik, Semberija, Sharpshooter, shiro, Simonsen23, Smiljkovich, Sone0883, sparkie, ssekir75, Tamna_strana_Meseca, tamno.nebo, tomo2, Tribal, VanZan, vidra boy, vidra1, vobo, Volkcho, Zastava, ZlatniRez, zlaya011, Zmajac, Zoran1959, |_MeD_|, Đurđevdan