|
Poslao: 09 Mar 2013 00:14
|
offline
- vrabac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2010
- Poruke: 4957
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: proka89, Levčanin, šumar bk2, Bojan5150, BSD, ruso, momiroquai, vladetije, 037, buster, 4channer
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Možda su rođeni sa tim.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2013 00:19
|
offline
- Levčanin

- Elitni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2010
- Poruke: 1706
- Gde živiš: Srbija, Levač
|
zbog ovakvih slika i ovog aviona što oborismo oni se neće zaustaviti dok nas ne svedu na Bg pašaluk i kukuruz-mleko republiku...
A mi se još kao koprcamo i bunimo tome
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2013 00:21
|
offline
- vrabac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2010
- Poruke: 4957
|
Od Vastoka i Neba-SVU Dobri. 150 do 175 MHz, to ti je to.
Ma bilo bi bolje i manje za nevidljivca ali nam baš reperotar radara ispod tih frekvencija nije najbolji usled antena.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2013 06:56
|
offline
- dobri covek

- Legendarni građanin
- Pridružio: 06 Nov 2010
- Poruke: 11628
- Gde živiš: Vranje
|
Ma u redu, samo sam mislio da je preniska frekvencija. Velike antene, komplikovano za postavljanje, itd. itt.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2013 09:32
|
offline
- srbbenda
- Ugledni građanin
- Pridružio: 27 Nov 2009
- Poruke: 431
|
Каква дивна фотографија за добро јутро.Тада ми их је било жао,данас би их побио!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2013 10:07
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
vrabac ::Od Vastoka i Neba-SVU Dobri. 150 do 175 MHz, to ti je to.
Ma bilo bi bolje i manje za nevidljivca ali nam baš reperotar radara ispod tih frekvencija nije najbolji usled antena.
Колико сам прочитао П-18 ради у фреквенцији 150-170 MHz.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2013 11:46
|
offline
- vrabac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2010
- Poruke: 4957
|
Vastok i Nebo su projektivani prema nevdimkama a P-18 kao P-12, P-14 su projektovani pre 50-tak godina.
Starci su uz doradu još za upotrebu, pogotovu u našim uslovima ali ostaje im mana sporo razvijanje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Mar 2013 18:25
|
offline
- Pridružio: 22 Jan 2013
- Poruke: 60
|
Da dodam i ja nesto,moguce da nije vezano za 117,ali ipak...
Moj brat i neke komsije su na proljece '99.pronasli padobran na podrucju opstine Milici u RS,u jednom selu juznije od grada. To je nekih 15-20 km daleko od Drine. Godinama se razvlacio oko kuce i u medjuvremenu zagubio.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Mar 2013 00:21
|
offline
- Pridružio: 06 Nov 2012
- Poruke: 741
|
Nemački cl289 ima padobran i bilo je dosta obaranja tih sa manpadom tako da može biti i od toga naprimer. Jedan oboren primerak je i u muzeju. Evo jedne fotografije sa RTS-a - oboren cl289 na Kosovu 14.4.1999:
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Mar 2013 01:16
|
offline
- vrabac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2010
- Poruke: 4957
|
Ili od američkog dotura mudžahedinima u Srebrenici i Žepi sa padobranima bacanim teretom iz C-130.
|
|
|
|
|
|