Avionski motori

15

Avionski motori

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 802

da se dopunim na prethodni tekst elektromotori mozda za male avione ! ali za supersonicne mozda za 50-60 godina ali samo mozda!!!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

@presetar

Možeš li malo detaljnije objasniti problematiku? Naprimer: koje je ograničenje el. motora po pitanju obrtaja i same veličine motora.....?



offline
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 802

pregrejavanje i namotaja rotora i statora zbog izuzethog protoka struje iako bi se hladjenjem moglo ublaziti ali za supersonicnu brzinu jos uvek tvrdim da je daleko.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

A šta ako bi stavio kompresore kao rotor a kuciste motora kao stator el. motora?

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 802

problem je izolacija zica na toj temperaturi.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

A šta ako bi smanjijo broj obrtaja a sa time i protok struje?

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 802

acatomic gubio bi na snazi

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2011
  • Poruke: 832

Sve, sve bi se lako resilo za elektricni motor osim napajanja.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

@ presetar

Da li bi povečanje broja kompresora (compressor stages) sa smanjenim obrtajem, moglo kompenzirati smanenje snage?

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 802

Napisano: 08 Jan 2012 14:12

acatomic zamisli ovako 1 ide kompresor 2 ide elektromotor 3 komora za sagorevanje kerozina 4 idu lopatice koji pokrece ceo sistem. kod poletanja bi radio kao mlazni motor a elmotor bi postao generator zbog veceg obrtaja mlaznog motora,posle bi iskljucio mlazni deo pa bi elmotor pokrecao sve naravno dok u litijumskim akumlatorima ima dovoljno snage,a posle ceo proces izpocetka.ali gde sa akumulatorima ,gde sa gorivom?????????

Dopuna: 08 Jan 2012 14:18

atomic da se nadovezem na prethodni tekst cist elektro pogon nema sanse!!!!!!! a ono sto sam ti napisao moze se nazvati turbomlaznielektro motor.ali ne za supersonicni let!!!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2364 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 8 sakrivenih i 2277 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 357magnum, _Sale, AudioTehnica, baltazar01, bojan313, Boris90, boromir, CHARLIE JA., Cicumile, Cvexi, cvrle312, DeerHunter, djboj, Djokislav, Doca, draganca, dragoljub11987, dunavzed, Dzuki, Georgius, ginjica, Glavonja049, goran.vvv, Jester, Kajzer Soze, kihot, king111, KizJ, Klonfer83, Kole1975, Kontrausluga, Lance Guest, Lazur_01, Lotus, luka35, Magarac, Manjane, MaschinenPistole, mean_machine, Medojed, Mihajlo, milanpb, Milometer, MK10, Moldovan, mrdaak, MrG, nevjerna beba, nixos, nuke92, Oscar, Pekman, Posmatrac77OKB, raster12, Romibrat, rovac, Sale0501, Sharpshooter, singa, SirOliver, skok, smuk, sony771, sslay, stefan95, Szigetwar, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, Tribal, US_Rank_0, vazduh, vidra boy, vrgudinac, vrlenija, Zastava, zexon, Zmaj Tolak, 79693