Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

552

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • sap 
  • Super građanin
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1374

Свевиде,Блр. има обавезе према Ру.као и обрнуто,а ипак нису употријебили своје оружане снаге у Укр.
Сваташ ли шта је помагати,а шта имати обавезеал,ајд,нек је директно помагала
Естонија ,рецимо нема ништа са Укр.а директно је помагала.
Јел то сад значи да Русија има право да потрси Естонију?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5585
  • Gde živiš: Novi Sad

panzerwaffe ::Pitanje je da li će deda VVP kada konačno Ukri i Krimski most izbace iz ionako delimične upotrebe(za snabdevanje) konačno dopustiti gađanje mostova preko Dnjepra, u Zaporožju čak i fabovke završavaju posao da se njihova upotreba svede na minimum.

Na Krimu je uvedeno da gorivo mogu da dobiju samo državne službe, panduri, hitna pomoć, bolnice, vatrogasci..ostali njet

A HKBM u Harkovu i dalje štanca li štanca one Bukefale Bebee Dol



offline
  • Nemanja
  • Gradjevinski Inženjer
  • Pridružio: 27 Maj 2022
  • Poruke: 145
  • Gde živiš: Beograd

Napd Ukrajine na Belorusiju bila bi samoubilačka misija, jer bi se i Belorusija aktivno uključila u rat i otvorila novi front koje bi ugrozio Kijev. Ukrajina koja je već u defanzivi bi morala da izdvoji nove jedinice da se bore protiv snaga Belorusije. Pitanje je :"ODAKLE"? Sve ih je manje, država u dugovima, populacija pala ispod 25 miliona. Mobilisano sve što je moglo da bude mobilisano. Generalno gledano, Ukrajina ne radi baš pametne stvari uopšte ove godine. Da ne pominjem da će Konstantinovka biti očišćena vrlo brzo i Dodatne im snage trebaju za odbanu Kramatorska.

Što se tiče priče o mogućem napadu Ukrajine na Krim, to tek nema šanse.

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2016
  • Poruke: 204

Најновија изјава Зеленског о Белорусији.

Пре него што предузмем било какву јавну акцију, предузимам кораке иза кулиса ка деескалацији. На обавештајном и војном нивоу, Белорусија је добила поруку: престаните да помажете Русима. Проблем са релејним станицама траје већ дуго и резултирао је жртвама искључиво на украјинској страни. Они технички координирају ово и помажу руским и иранским дроновима да прецизније нападају Украјинце. Лукашенко је добио ову информацију – и мора да демонстрира деескалацију не само речима „Жао ми је“. Своје „извињење“ може да задржи за себе. То није значило ништа од првог дана рата. Први корак је прекид сваке техничке подршке. Релејна станица представља директну подршку. Искључите је, уклоните је и покажите нам да је уклоњена. Пошто им је ова порука више пута преношена, сада смо дошли до фазе издавања јавног сигнала. Ако је он не уклони, ми ћемо сами уклонити све. Слично томе, шаљемо поруку: молимо вас, престаните да снабдевате горивом руску војску. Овде нема претњи. Једноставно кажемо да видимо шта се дешава. Први кораци су увек иза кулиса, али следећи кораци су другачији.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2861

Možda Bjelorusija ne bude vagala šta i kako da gađaju, pa udare odmah na rezidenciju ako ih napadnu...

offline
  • Pridružio: 05 Jan 2012
  • Poruke: 1251

Nasmrkani ima m…da za tri Putina…koknuce nesto Lukasenku nece onaj prstom mrdnuti a pogotovo otvarati neke nove frontove.
Mada…da se odmah ispravim, te velike zemlje obozavaju kad neko manji ratuje za njih a oni ga pomazu.Sve je moguce, platio bi Putin suvim zlatom jedno 100.000 Belorusa samo da ne mobilise nikog u Rusiji.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

pirke96 ::Napd Ukrajine na Belorusiju bila bi samoubilačka misija, jer bi se i Belorusija aktivno uključila u rat i otvorila novi front koje bi ugrozio Kijev. Ukrajina koja je već u defanzivi bi morala da izdvoji nove jedinice da se bore protiv snaga Belorusije. Pitanje je :"ODAKLE"? Sve ih je manje, država u dugovima, populacija pala ispod 25 miliona. Mobilisano sve što je moglo da bude mobilisano. Generalno gledano, Ukrajina ne radi baš pametne stvari uopšte ove godine. Da ne pominjem da će Konstantinovka biti očišćena vrlo brzo i Dodatne im snage trebaju za odbanu Kramatorska.

Što se tiče priče o mogućem napadu Ukrajine na Krim, to tek nema šanse.


Pitanje je unutrasnja politicka snaga Lukasenka. Mozda Zelenski i ekipa racunaju da bi se ukrajinsko maltretiranje Bjelorusije politicki povezalo sa njenim saveznistvom sa Rusijom. Znaci, nema Lukasenka, nema Rusije - nema problema. Fora priblizna `Petom oktobru`.
Zelenski/Zapad bi u toj varijanti pritisnuli i samu Rusiju otvaranjem fronta ka Bjelorusiji. Ne moraju Ukrajinci previse otvoreno i sa prevelikom silom da napadnu, dovoljno je da izvedu novu `kursku akciju` i eto problema.
Tu je i mogucnost terora sa dronovima. Napadi na bjelorusku elektromrezu, rafinerije, fabrike, saobracajne rute, realno i periodicno po neki civilni cilj putem `omaske`. Bjeloruskom narodu to svakako ne bi bilo drago, sumnjam da bi im bila draga i neka mobilizacija makar bili strogo pozicionirani sa svoje strane granice. A i ta mobilizacija + raspored kostali bi finansijski.
Da stvar bude gora ili bolja, ukrajinskim napadom na Bjelorusiju otvara se mogucnost da i Rusi pocnu da gadjaju sve ono izvan Ukrajine a sto sami Rusi smatraju da utice na sama desavanja na ukrajinskom frontu. Bilo pod svojim bilo pod bjeloruskim oznakama. Ali opet da li bi Rusi takvo nesto uradili.

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2021
  • Poruke: 236

Јако бих волео да грешим, али чини ми се да овај рат долази до границе ескалације. Проблем је у томе ако Украјинци нападну Белорусију, ово све лако може да оде на много већи ниво за који сумњам да икоме одговара, најмање Украјини. Разумем да ће да се игра на карту унутрашње нестабилности, али се може десити ситуација као код нас 1999. У том случају, шта онда? Јесу Украјинци војно снажнији и далеко искуснији, али није ни Белорусија мачији кашаљ па као лако ћемо. Притом Руси ту морају да реагују, а све ово може бити казус бели за неке много веће ствари. Све у свему, мајмун је ушао у тенак, биће катастрофа.

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1859

sap ::Свевиде,Блр. има обавезе према Ру.као и обрнуто,а ипак нису употријебили своје оружане снаге у Укр.
Сваташ ли шта је помагати,а шта имати обавезеал,ајд,нек је директно помагала
Естонија ,рецимо нема ништа са Укр.а директно је помагала.
Јел то сад значи да Русија има право да потрси Естонију?

Паметан си човек...знаш да свако све тумачи како њему у датом тренутку одговара....да нису у алијанси рује би лилипутанце збрисали али јесу... да ли смо ми у сукобу могли све около и са моралним правом да поткачимо,....могли али бирали....а укри ће да тумаче све како им газде тумаче и деловаће како и кад им газде кажу...необазирући се на своју штету...

Толико поменута операција курск,па прошли су неприметно и окуполи око 50 000 ил колко већ и на изненађење свих упали у русију...ко може да грантује да и до сада са западом нису окупили сличну екипу...јер им руси то дозвољавају,дају им време за то.... али сад ка гомељу и замисли да је прошла екипа ударула на гомељ уместо курск....

Подцењује се самодеструктивни мод укра тј. њеног руководста...на форуму....стално се тражи рационало понашање у њих ...а шта смо од тога видели у назад...

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Ukrima muda ne fali (za razliku od nekih) to smo videli više puta do sada, tako da očekujem da će opaliti . E sad šta je zapad isplanirao sa tim udarom na Belorusiju videćemo veoma brzo. Ako do njega dođe.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1211 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 5 sakrivenih i 1137 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, ArchaBasha, b_z_b, bigvlada, bladesu, Bodin86, bojan_t, borya90, BraneS, brufen, C-Gun, Cirkon, comi_pfc, darionis, Deki Duga Devetka, desmeki, dozorni, dule10savic, Gall, Glavni Oružni, iceburn, Jester, Joint Chief, K-1A, kuntakinte, Lep1na, Lester Freamon, luka35, Magarac, Mamadu, mdp92, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, MiroslavD, Mis uz pusku, mladen.zovko, Nemanja.M, nenad81, nikola11, niksa517, nnovakis, Novakomp, nuke92, obsc, Paklenica, pein, Pekman, Piani Jazzer, PlayerOne, Puch300GD, Pv123, shota91, Sioux7674, skok, stegonosa, Tanjagre, tecataki, tomo2, Username1000, vathra, Veless, vlado_pg, voja64, vukdra, W123, zlaya011, Zoca, zokizemun