Samohodni višecevni raketni sistem 262mm M-87 "Orkan"

253

Samohodni višecevni raketni sistem 262mm M-87 "Orkan"

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Gargantua
UPS.
ode joj gravitacija a krivina ostala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Hahahaah kakva bruka - čudi me da joj nisu zafarbali b/g u crveno, zajebala bi "Beograđanku" samo tako Wink



offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

voja64 ::Gargantua
UPS.
ode joj gravitacija a krivina ostala

Taktika zbunjivanja protivnika. Mr. Green

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

To je vjerojatno motor koji je radio , neka statička proba , a od temperature onaj cink i kadmij ( zlatni sloj ) na površini izgore i to jako ružno izgleda . Vidim da je izgorela odnosno skinuta obloga od AG 4 mase unutar mlaznice , i da je sve nakon ispaljivanja zafarbano u zeleno.

Ne znam kad je ta fotka nastala , i čudno mi je da izlažu baš takvu maketu, a izlagali su i normalnu R262

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Prava /bojeva ?

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

RJ ::Hahahaah kakva bruka - čudi me da joj nisu zafarbali b/g u crveno, zajebala bi "Beograđanku" samo tako Wink

ha ha , imam ja i bolju fotku samo je moram naći , neki HV mudonja je od stiropora napravio uvodnike za zrak kao kod SAM- 6 ( KUB ) i to nalijepio na SAM -2 ( Dvinu ) i to provozao po Jarunu, kažu frendovi koji su me vidjeli da sam bio zelen, pa žut , a na kraju ljubičast Very Happy

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

raketaš ::Ne znam kad je ta fotka nastala , i čudno mi je da izlažu baš takvu maketu, a izlagali su i normalnu R262

Šta znaju deca šta je 5 tona Wink

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Gargantua ::Druga perspektiva


U ovom polozaju podseca na jedan rekvizit koje zemske glumice upotrebljavaju u "ozbiljnim" filmovima za mladju i stariju omladinu. Mr. Green Mr. Green

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

@Ray...

Bojeve se nikad ne izlažu na takvim prezentacijama, naročito na sajmu gde je ovo uslikano. Vidi se da je školska bar po ovim izlizanim crvenim prstenovima.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

ray ban11 ::^

Prava /bojeva ?



Da prava tvornički urađena maketa ( atrapa ) , napunjena lakim betonom , da ima istu masu i isto težište za probe lansera .

Svi sustavi na lanseru su nemilosrdno testirani sa takvim maketama, i samo vozilo je prošlo hiljade kilometara po makadamu i šumskim putevima , ta su testiranja rađena neovisno od ispitivanja raketa na Prevlaci.

Mi smo imali svoje kamione hladnjače u kojima bi se rakete temperirale i onda maltretirale par hiljada kilometara prije pucanja.

Cijeli projekat je išao sa velikim stupnjem tajnosti , većim no što su išli drugi projekti , tako da su sva ta vozila na testovima bila zamaskirana , nekim lažnim tovarnim sanducima.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 926 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 6 sakrivenih i 851 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9191vs, _Rade, Aleksandar Tomić, alex71, arezina, Ben Roj, BlekMen, Bombona, Bubimir, C-Gun, Cirkon, cole77, darionis, dd201176, dijica, drgrozozo, drimer, dusanobr, dushan, Džekson, esx66, goxin, GveX, Hans Gajger, HogarStrashni, HrcAk47, igorkozar83, Ilija84, Jester, jodzula, JOntra, Kajzer Soze, Kalem, Koser, kybonacci, lanishtefm, Linda, luka35, Mali Rambo, Marko Marković, mat, MB120mm, mercedesamg, MIG-3, MIKI63, Miler88, monomah, nebidrag, nelezele, Niki2024, nuke92, Parker, pein, Pero, Piani Jazzer, Plavi1, samo_citam, saputnik plavetnila, Sarmat, Singidunumac, Sirius, skok, Spreewerk, sslay, Tanjagre, Ulzana, Vanderx, VJ, Vrač