Tendencije razvoja savremenih tenkova

124

Tendencije razvoja savremenih tenkova

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Moguće je da su ugradili tuš kao stvarčicu za dekontaminaciju jer su se tokom pustinjske oluje plašili da Sadam ne upotrebi biološko i hemijsko oružje.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • sebab 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 19 Dec 2007
  • Poruke: 4193

vrlo moguce... a onda pokazali sta njihov tenk ima.



offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6373
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Занимљива галерија слика.

http://acidcow.com/pics/5325-damage-caused-by-armor-piercing-shells-13-pics.html

offline
  • Artiljerac
  • Pridružio: 07 Nov 2009
  • Poruke: 3113

sebab ::hehe, ameri imaju tus na abramsu, ali spolja, isto korisceno u zalivu. da li zbog hvalisanja ili stvarno, ne znam, ali tesko mogu da zamislim da se neko tusira u pustinji. nekako mi tu ide zedj, a ne luksuziranje...
Ili kada im probije projektil uranijumsku kupolu za dekotaminaciju...

offline
  • sebab 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 19 Dec 2007
  • Poruke: 4193

Dejan84 ::sebab ::hehe, ameri imaju tus na abramsu, ali spolja, isto korisceno u zalivu. da li zbog hvalisanja ili stvarno, ne znam, ali tesko mogu da zamislim da se neko tusira u pustinji. nekako mi tu ide zedj, a ne luksuziranje...
Ili kada im probije projektil uranijumsku kupolu za dekotaminaciju...


Question

offline
  • Artiljerac
  • Pridružio: 07 Nov 2009
  • Poruke: 3113

sebab ::Dejan84 ::sebab ::hehe, ameri imaju tus na abramsu, ali spolja, isto korisceno u zalivu. da li zbog hvalisanja ili stvarno, ne znam, ali tesko mogu da zamislim da se neko tusira u pustinji. nekako mi tu ide zedj, a ne luksuziranje...
Ili kada im probije projektil uranijumsku kupolu za dekotaminaciju...


Question

Pa kod Abrahamsa je kupola od uranijuma! Ziveli

Dopuna: 06 Dec 2009 21:53

Aktivna zaštita kod T-90 i pogledajte kako ima dejstvo na raketu!

I pogledajte ARENA-E Active protection system


Po meni kombinacija ovog sistema i jake pasivne zaštite daju najbolji tenk!
Razz

offline
  • Pridružio: 07 Avg 2009
  • Poruke: 128
  • Gde živiš: novi sad

evo nekih interesantnih slikica







celendzer je postao ozbiljan tenkic

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4623

Novi T-90M sa boljom zaštitom kupole i novim RCWS:




offline
  • Pridružio: 10 Sep 2009
  • Poruke: 917

Znači radi se kod Rusa,usavršava se stari T-90 vjerovatno za strano trziste plus T-95.

offline
  • Pridružio: 22 Sep 2009
  • Poruke: 629
  • Gde živiš: planeta Earth

Dovla ::evo nekih interesantnih slikica







celendzer je postao ozbiljan tenkic


odlican tenk , nema sta , ali ? preglomazan, za ravnice i auto-puteve jeste savrsen
ali za brda i planine ? i kozje staze ? ne vjerujem bas
pa ne koriste niti "Leoparde" i niti "Abramse" ili "Chelengere" bas puno u Afganistanu na primjer
a bas im treba jak oklop da se zastite od IED, preteski su jednostavno za taj teren i neupotrebljivi za takav rat
hladnoratoska konstrukcija teskih tenkova za bitke u ravnicama Njemacke ili stepama Rusije
lako se zaglave u gudurama i klancima , i onda su (zbog elevacije topa ) lagan cilj i za obicni starinski RPG koji ga tuce odozgo sa neke litice

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1272 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 7 sakrivenih i 1189 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, acov34, AleksSE, baltazarxx, Belac91, Bgd123, bladesu, Bobrock1, bojcistv, bunker, Chainsaw, darkojbn, Darth Malak, deLacy, Dixtrix, djonsule, drimer, Drugsparrow, dule10savic, DuškoMraz, dyharry, Fructo, Georgius, ivan_8282, jaeger, jalos, jeen yuhs, jodzula, Joint Chief, Kalem, Koplje, Kvaka22, Linda, ljuba.b, lord sir giga, Lucije Kvint, m94j, MagicniHerpes, Marko00, Mi lao shu, Miki 24pbr, mikoyan21, milos.cbr, milos97, mist-mist, Mićko, mocnijogurt, Moldovan, Natuzzi, neutrino, niksa517, nuke92, oblivion, Panter, Parker, Petjan, Piani Jazzer, Prometeus, raketaš, raptorsi, SamoGledam, Sarmat, Semberija, Singidunumac, Sky diver 29, stalja, Stoilkovic, Tribal, v82, vathra, voja64, vpetrovic, Walter Kurtz, wulfy, x9, zaoka