Tenk M-84

777

Tenk M-84

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2011
  • Poruke: 211

Ovo ce bit zanimljivo. Vidjet kako se ponasa 84 u pravom ratu sad kad odlaze Hrvatke budu i Slovenske garant



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22288

Nista bitno necemo videti. Prednost koju je M-84 imao, odlican SUV je danas standard. Ostaje neadekvatna oklopna zastita i nedostatak termovizije.



offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8225

A i teško da ono 90ih nije bio pravi rat. Bio je krvav rat i videli smo čitav spektar upotrebe, od stravičnih primera kako se ni u ludilu ne koriste tenkovi do prilično zanimljivih kombinacija. Nema tu šta novo da se pokaže.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2897

Nekako mi se čini da je neadekvatnost oklopne zaštite standard svih postojećih tenkova, nije naše čedo sad ništa gore od sve dece Very Happy

online
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2458
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Jedino sto ce mo videti je to kako ce dejstvo po njima imati nova oruzja i valjalo bi izvuci pouke ako se ista moze uraditi. Videti kakvo ce dejstvo imati krasnopolj kitolov kornet bespilotne lancet i pokusati uraditi nesto sto ce omoguciti prezivljavanje.
Najvise me od svega interesuje kakva ce im prohodnost biti u ukrajinskom blatu. Mada je m84 kopija t72 i ne bi trebalo da bude nekih bitnih razlika s obzirom na kolicinu.
A i pitanje je koje ce im verzije hrvatska poslati bilo je tu par modifikacija A4 degman osnovne verzije A verzije

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Mene vise zanima da li ce ovakvi kakvi su na front ili cemo videti neku modernizaciju

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Pa ako pogledaš Leoparda 1/2 i Abramsa, dobiće ERO i neki kavez.

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2022
  • Poruke: 374

Natrpat ce ih Ukrajinci Ero oklopom sigurno

online
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4727

Slovenija ima još 46 ovih tenkova, pa če moči ukri skompletirat jednu brigadu sa hrvatskim i slovenačkim zajedno.

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2939
  • Gde živiš: Loznica Srbija

A4 bi trebalo samo da ima Fotonin SUV, a ispod je M-84 ili M-84A, tj. nisu u pitanju uvek A varijante kako oznaka sugeriše. Verujem da će prvo slati 30 komada sa slabijim motorom.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 823 korisnika na forumu :: 105 registrovanih, 6 sakrivenih i 712 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AC-DC, Bivan, Blair, Bobrock1, bojan313, Borski1977, BORUTUS, BSD, BZ, C-Gun, celt, cole77, Crazzer, Cvijo_ue, Dado78, DavidA, Demi87, dexteroza, DJUNTA, djuradj, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, Draganeli, DragoslavS, DS01, duro1990duro, Dzuki, Foxdie, Giskard, Gradjanin, GveX, Hans Gajger, helen1, hyla, iceburn, Ilija84, Incognito, Istman, ivan979, ivan_8282, J - 6, jalos, Jeremiah, Jeremija98, Jester, JOntra, Jose, Jozo74, kreker, kybonacci, Litostroton, lord sir giga, luka35, Magistar78, mainstream, Meklejn, Mi lao shu, Mickey12345, Milan1996, milivoje_vatrogasac, mladen.zovko, Moldovan, narandzasti, Ndsk, nelezele, nenomir, nenooo, Nepopravljivi, niksa517, nnovakis, nuke92, Orc, Otto Grunf, Pavel Medved, pein, Polifon, probisic, Radula, Ray1973, read-only, repac, RiV, sasics, scimitar19, shadower78, Sharpshooter, shiro, sickmouse, Sky diver 29, sparkie, Tamna_strana_Meseca, tomo2, Tribal, trutcina, Uros Cuore Sportivo, vidra boy, vobo, Vrač, Zastava, ZlatniRez, zlaya011, Zoran1959, |_MeD_|, Đurđevdan