MIG-21 Fishbed

250

MIG-21 Fishbed

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

djordje ::Mr. Majevica ::

Свака част клега ! Ziveli
Дуго смо чекали да неко пронађе и постави фото диспанзера ИЦ мамаца и радарских дипола! Чист производ српске памети! Једна смо од првих земаља које су 21-цу опремиле овим системом, а узгред колико знам нешто и продали Бугарима.
Нажалост, данас имамо ситуацију да нам 21-це у дежурству ПВО нису опремљене овим системом.
Зашто? Сам ће Бог знати !


ako moze pitanjce, koji su lanseri IC-mamaca a koji dipola ? posto vidim da cevi nisu iste i razdeljene su



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

За диполе су чини ми се мањег "калибра". Но нисам сигуран. Мислим да колега Зиксо то боље знати!



offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2529
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Da slika je iz knjige cuvar naseg neba.
Sto se tice kontejnera za izvidjanje nasi su podtrupni rezervoar opremili kamerama za aerofotoizvidjanje, a avioni koji su bese korisceni Bis 1740x su posle prebaceni u muzej, zasto neznam.
Interesuje me kojih dimenzija je bila Pepsika (rondela) na Mig-21 Bis SRJ da li neko zna da mi kaze posto mi pretstoji kupovina oznaka i makete.

offline
  • Pridružio: 11 Dec 2010
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Ako mislis na 17407 i 409, mislim da se oni jos koriste.

offline
  • Pridružio: 22 Jun 2011
  • Poruke: 275
  • Gde živiš: Indjija

djordje ::anonimus1993
Зависи колега ко би био противничка страна? Ако је локални сукоб(ограничен) без учешћа "Великог брата", могле би бити коришћене и за ПВО и обезбеђење превласти у ваздушном простору над војиштем.
Свакако да увек имају и примену-подршке КоВ-у, јер су мали циљ који има велику брзину и који носи "пристојан" терет ваздухопловно-убојних средстава.
Уколико се умеша "Велики брат"-најбоље је да остану приземљене!


Ma mislio sam ako dodje do guzvanja sa siptarima kako bi se koristile

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Фотографије господина Димитријевића нам осликавају тужну причу о нашем ваздухопловству.Са њих можемо видети:
- да нема крпе и воде у најмању руку, да непричам о детерџентима
- да светиња није ни рондела(изгребана и прљава)
- да се користи писмо неког другог народа
Мислите, да опет претерујем? Па погледајте колаж!









А точкови су толико прљави, да ни флоросцентна боја обележавања(где ја само нађоше?),за проклизавање гуме, нема никакву сврхи.Једноставно обележено, да би се могло рећи да постоји. А функција никаква.



Мислим да нисмо ничим "заслужили" да имамо овакво ваздухопловство?!

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2011
  • Poruke: 310
  • Gde živiš: Beograd

Imam sliku ovog aparata cim je izasao sa remonta, bio je cist ko suza a sad ko vijetnamski veteran...

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Napisano: 22 Sep 2011 22:36

Nemsy_29 ::Imam sliku ovog aparata cim je izasao sa remonta, bio je cist ko suza a sad ko vijetnamski veteran...

Замолио бих вас да је поставите и да видимо какав су авион примили. Дали знате када је обављен ремонт?

А Ф-16, неби издржао тортуру од одржавања наших "професионалаца" ни три дана? Одмах би отишао у отпад. Mr. Green

Dopuna: 22 Sep 2011 22:50

Управљачки пулт система ЛОРАП у кабини 21-це:

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 115370

Bugarski u privatnom vlasnistvu kod amera u Teksasu


offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Napisano: 22 Sep 2011 23:02

@djordje

zanimljivo, ugradili upravljacki pult za LORAP na mestu HUD Smile

Dopuna: 22 Sep 2011 23:15

nekad bilo sad se ...




Dopuna: 22 Sep 2011 23:34

kada smo nedavno raspravljali o mogucnostima super-forsaza na 21-ci ( R-25-300) a vodeci se problemom oko upotrebe mesavine metanol-vode kod MiG-25 ( za hladjenje lopatica komp.-ra od 1.5M na vise ) dodjoh do ovoga

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

pardoniram ako je bilo dosada Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3034 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 4 sakrivenih i 3021 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: DalmatinacMF, debeli, Komder, LostInSpaceandTime, Nobunaga, procesor, saputnik plavetnila, Shilok, zlaya011