Suhoj Su-57 Felon

84

Suhoj Su-57 Felon

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Kompromis je negde morao biti nacinjen.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Taso  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 28 Maj 2008
  • Poruke: 1065
  • Gde živiš: Terra Australis

mean_machine ::Prema ovome PAK-FA je pogodniji za supersonicne letove.

Naravno da je pogodniji. Optimiziran je za supersonicni let vise nego Raptor. Prema nekim (nezvanicnim) izvestajima, Raptor je 'kratkog daha' u supersonicnom rezimu.

Uporedite ugao napadnih ivica....kod Pak Fa su ostriji (pogodniji za supersonicni let)


a ima i drugih karakteristika koje su mnoge ovde (mislim neopravdano) kritikovali, na primer usisnici za vazduh i prostor izmedju njih.

Jedna nezvanicna analiza....



The center of gravity, which can be extrapolated from the landing gear location, is surprisingly forward. The redline represents the probable CG location. The green line represents the calculated mean aerodynamic chord, or MAC. Center of gravity is usually located along a percentage of this line; around 25-30% for stable civil aircraft and 40-50% for FBW aircraft.

Now, we know the CG can't go any backwards because the airplane will tip back and stay there on landing if that were so. So the Red line represents the furthest rear the CG can be. Since the location is in fact FORWARD of the MAC leading edge, this leads me to conclude that the clearly defined "wing" does not provide the large majority of the total lift.

In this way, the aerodynamics of the T-50 differ from the F-22. Based the F-22's landing gear, the Raptor's CG is more typical of a conventional design and the CG is at ~35-40% of the MAC. With the T-50, since the CG is so forward on the conventional wing, my hypothesis is that the areas that look like strakes and the area between the engines generate significant lift and should be treated more as part of the wing. Also, the layout seems to have more lifting body characteristics than the norm for both Western and Eastern fighters. Given the layout of the Su-27 family, with its widely spaced engines and generously large strakes, it does make sense that Sukhoi would continue in this direction, though.


Besotted ::Vidi se da su Ru si isli izgleda na frontalni stealth only i verovatno brzinu i domet jer sa strane nema govora o steathu i od pozadi takodje.

Sa strane ima bolji stealth nego Raptor



offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Ne moze da ima bolji stelt sa strane od F-22 ako zadrze cilindricni oblik usisnika. Takodje okrugli izduvnik nije najsrecnije resenje sto se tice stelta. Dovoljno je pogledati komplikovani oblik izduvnika na F-35






I pored ovakvog oblika (izlomljene ivice) izduvnik je stelt samo za radio talase cija je frekvencija iznad 7 GHz.

offline
  • Taso  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 28 Maj 2008
  • Poruke: 1065
  • Gde živiš: Terra Australis

DJORDJE-NO-1 ::E ovo je prava komparacija. Smile

Nije bas precizna...

ova je bolja

offline
  • Pridružio: 04 Jul 2007
  • Poruke: 126

Evo i nekih odgovora

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

Besotted :: Nivo stealth-a se nece nikada ni znati verovatno.
Да, то је чињеница. Свако ће тврдити нешто, а колико је то тачно тешко је утврдити, нарочито колико је мањи, или већи одраз у односу на конкурента.

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6375
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Изгледа да је први прототип био спреман да полети још прошлог лета.
Чекало се на завршетак развоја мотора 117, који је прва тестирања имао тек 21. јанура ове године, на Су-35 710.

offline
  • Pridružio: 13 Nov 2006
  • Poruke: 3743
  • Gde živiš: Novi Sad

Taso ::mean_machine ::Prema ovome PAK-FA je pogodniji za supersonicne letove.

Naravno da je pogodniji. Optimiziran je za supersonicni let vise nego Raptor. Prema nekim (nezvanicnim) izvestajima, Raptor je 'kratkog daha' u supersonicnom rezimu.

Uporedite ugao napadnih ivica....kod Pak Fa su ostriji (pogodniji za supersonicni let)


a ima i drugih karakteristika koje su mnoge ovde (mislim neopravdano) kritikovali, na primer usisnici za vazduh i prostor izmedju njih.

Jedna nezvanicna analiza....



The center of gravity, which can be extrapolated from the landing gear location, is surprisingly forward. The redline represents the probable CG location. The green line represents the calculated mean aerodynamic chord, or MAC. Center of gravity is usually located along a percentage of this line; around 25-30% for stable civil aircraft and 40-50% for FBW aircraft.

Now, we know the CG can't go any backwards because the airplane will tip back and stay there on landing if that were so. So the Red line represents the furthest rear the CG can be. Since the location is in fact FORWARD of the MAC leading edge, this leads me to conclude that the clearly defined "wing" does not provide the large majority of the total lift.

In this way, the aerodynamics of the T-50 differ from the F-22. Based the F-22's landing gear, the Raptor's CG is more typical of a conventional design and the CG is at ~35-40% of the MAC. With the T-50, since the CG is so forward on the conventional wing, my hypothesis is that the areas that look like strakes and the area between the engines generate significant lift and should be treated more as part of the wing. Also, the layout seems to have more lifting body characteristics than the norm for both Western and Eastern fighters. Given the layout of the Su-27 family, with its widely spaced engines and generously large strakes, it does make sense that Sukhoi would continue in this direction, though.


Besotted ::Vidi se da su Ru si isli izgleda na frontalni stealth only i verovatno brzinu i domet jer sa strane nema govora o steathu i od pozadi takodje.

Sa strane ima bolji stealth nego Raptor


Ovaj lik gore izmislja toplu vodu. Sve sto je rekao je ocigledno da Sukhoi ima lifting body concept kao i F-14 kojem swing wings nisu bila dovoljna za onaj nivo uzgona i pokretljivosti i takve brzine. Morali su da se odluce za takav prilaz zbod 3 stvari, uzgona, goriva i raketa.

Sto se tice tvog stava da ima ne slican nivo nego i bolji stealth od Raptora ti to baziras na...?!
Pa jesi li obratio paznju kako se T-50 vide motori i da su klasicnog oblika? Sada pogledaj Raptor i od pozadi takodje ne samo sa strane.

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

mean_machine ::


I pored ovakvog oblika (izlomljene ivice) izduvnik je stelt samo za radio talase cija je frekvencija iznad 7 GHz.

Иначе је немогуће направити стелт за читав спектар фреквенција.

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

Besotted ::
Sto se tice tvog stava da ima ne slican nivo nego i bolji stealth od Raptora ti to baziras na...?!
Pa jesi li obratio paznju kako se T-50 vide motori i da su klasicnog oblika? Sada pogledaj Raptor i od pozadi takodje ne samo sa strane.


Jesi li ti obratio paznju da napred nisu klasicnog oblika nego isto zakoseni kao kod raptora, i da je ovo prototip na kojem ce se motori menjati pa mozda zato jos nema kuciste oko njih nego jos "goli" strce ispod aviona?





Mislim da ljudi mnogo lupaju i podcenuju a avion je tek napravio prvi let GUZ - Glavom U Zid Valjda znaju sta rade, neko je na snimcima i uocijo stari radar u L-Band-u (mislim onaj koji i mi imamo koji navodno moze da otkrije stelt-avion) i ne mislim da je dzabe stajao tamo.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2363 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 7 sakrivenih i 2273 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, baltazar01, bankulen, Bokiboks, boromir, CHARLIE JA., Cicumile, Cirkon, Cvexi, cvrle312, DeerHunter, djboj, Djokislav, Doca, draganca, dragoljub11987, dunavzed, Dzuki, Georgius, ginjica, goran.vvv, gost321, goxin, Jester, jodzula, Kajzer Soze, kihot, king111, KizJ, Klonfer83, Kontrausluga, Kredit, Lance Guest, Lazur_01, Leteća Krofna, ljubo70, Lotus, luka35, Magarac, Manjane, MaschinenPistole, Medojed, Mihajlo, milanpb, milbos, Milometer, MK10, Moldovan, mrdaak, MrG, nemkea71, nenomir, nevjerna beba, nixos, nuke92, OgnjenMitric, opt1, Oscar, pirke96, Polifon, Posmatrac77OKB, Pururin, raster12, Romibrat, rovac, Sharpshooter, singa, SirOliver, stefan95, Szigetwar, tamno.nebo, tmanda323, umpah-pah, Vanderx, vazduh, vidra boy, vladom6, Voice1, vrgudinac, vrlenija, XBMC, Zastava, Zmaj Tolak