|
Poslao: 05 Mar 2013 18:44
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Srle93@
Ne bih uopste ulazio u tu diskusiju.Iz prostog razloga jer Orlu ne prolazi vreme ,vec isticu resursi.Takvu zamenu sam i ja predlozio kao naj racionalniju.Ada li sam uveren da bi Jak130(sa istom opremom),odradio jurisne zadatke bolje od ORLA....Iskreno nisam.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Mar 2013 20:01
|
offline
- ZeKa58

- Ugledni građanin
- Pridružio: 23 Jun 2011
- Poruke: 417
- Gde živiš: Tamo daleko ....
|
Srle93 ::Mislim da vreme jurisnika prolazi, skolsko-borbeni avioni su u stanju da jednako dobro obave posao kao neki jurisnici......
Ameri su najavili zamenu A-10 sa F-35, sto mi se cini katastrofalnom greskom. Verujem da ce i Rusi slicno uraditi, Britanci su povukli Jaguare, jos malo ce i Hariere, Italijani AMX.
Skolsko-borbeni avioni mogu da sluze kao jurisnici - ali ne da "jednako dobro obave posao kao neki jurisnici" ...sve zavisi sa cime ih uporedjujes - ali generalno ne pije vodu.
I sad ti mislis da zato sto Ameri i neki drugi rade nesto - to automatski trebada znaci da su oni u pravu? Daj, molim te....ne zezaj. Oni su odlucili zbog njihovih razloga samo da prave VISENAMENSKE - i to je to ...nema drugo! Cak su mnogi legli na Ruski skolsko-borbeni avion Jak-130 aka M-346. Zato Zapad samo i guraju malim drzavicama te iste takozvane Visenamenske (Gripen, F-16, F-18, Tajfun, itd.)v- koji ustvari nisu u klasi LBA (lovac-bombarder avion), nisu jurisnici ... nisu tenk-ubice. Nisu nista osim platforme da lansiraju "smart weapons" (laserski navodjene bombe, ASM kao Maverick i slicne, i v-v rakete). a Mogu da bace i neku obicnu (dumb) bombu - ali sa visine od 8-10 km gde ce da pogodi metu do moga!!!! Ali nekada ta "kolateralna steta" je namerna jer ima psiholoski efekt na protivnika!!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Mar 2013 20:49
|
offline
- Srle93
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 01 Mar 2013
- Poruke: 18
|
ZeKa58 ::Srle93 ::Mislim da vreme jurisnika prolazi, skolsko-borbeni avioni su u stanju da jednako dobro obave posao kao neki jurisnici......
Ameri su najavili zamenu A-10 sa F-35, sto mi se cini katastrofalnom greskom. Verujem da ce i Rusi slicno uraditi, Britanci su povukli Jaguare, jos malo ce i Hariere, Italijani AMX.
Skolsko-borbeni avioni mogu da sluze kao jurisnici - ali ne da "jednako dobro obave posao kao neki jurisnici" ...sve zavisi sa cime ih uporedjujes - ali generalno ne pije vodu.
I sad ti mislis da zato sto Ameri i neki drugi rade nesto - to automatski trebada znaci da su oni u pravu? Daj, molim te....ne zezaj. Oni su odlucili zbog njihovih razloga samo da prave VISENAMENSKE - i to je to ...nema drugo! Cak su mnogi legli na Ruski skolsko-borbeni avion Jak-130 aka M-346. Zato Zapad samo i guraju malim drzavicama te iste takozvane Visenamenske (Gripen, F-16, F-18, Tajfun, itd.)v- koji ustvari nisu u klasi LBA (lovac-bombarder avion), nisu jurisnici ... nisu tenk-ubice. Nisu nista osim platforme da lansiraju "smart weapons" (laserski navodjene bombe, ASM kao Maverick i slicne, i v-v rakete). a Mogu da bace i neku obicnu (dumb) bombu - ali sa visine od 8-10 km gde ce da pogodi metu do moga!!!! Ali nekada ta "kolateralna steta" je namerna jer ima psiholoski efekt na protivnika!!
I ja sam naveo "neki" jurisnici, konkretno poredeci Orla i Jak130. Jak130 ima 9 podvesnih tacaka, moze da nosi sve zivo sto i Su-25, ima solidan oklop, brzina na nadzvucna i verujem da bi obavljao posao bolje od Orla.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Mar 2013 22:25
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Srle 93@
Pronadji podatak koji je za lakog jurisnika mozda najvazniji,a to je brzina na nivou mora.To su stvari duboko vezane za konstrukciju aviona.Moze se avion i delimicno oklopiti,i povecati neka podvesna tacka,ali imam utisak da ce nam takav ORAO,i te kako nedostajati. J a sam i rekao da se ti avioni ne mogu porediti zbog kvaliteta opreme,,,i td.Realnije je uzeti modernizovani jaguar(ono kako je orao trebalo da izgleda pa videti da to nije isto).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Mar 2013 17:15
|
offline
- EMB-314
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 08 Sep 2012
- Poruke: 1
|
Moje licno misljenje je da Orlovi i MiG-21-ice treba da se rashoduju ili degradiraju u skolske avione i da se pocne s novim projektima. Da se napravi nesto sto ce imati smisla u modernom vremenu u kome zivimo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Mar 2013 17:35
|
offline
- ZeKa58

- Ugledni građanin
- Pridružio: 23 Jun 2011
- Poruke: 417
- Gde živiš: Tamo daleko ....
|
Rok trajanje ne dozvoljava nista vise nego upotrebu kao sto su sada .... dokle se moze.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Mar 2013 14:59
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Valjda se nesto uporedo razvija, a postojece odrzava.Obrnut proces uprosceno gledano znaci da nemate nista,a hocete li nesto ikad razviti-ne zna se.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Mar 2013 22:21
|
offline
- ZeKa58

- Ugledni građanin
- Pridružio: 23 Jun 2011
- Poruke: 417
- Gde živiš: Tamo daleko ....
|
Lepo - svaka cast. Jel' bi taj izgledao nesto ovako sa strane ...pozajmio sam @Discus rad od ranije (nadam se da nema ljutnje) ...Orao 3!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Mar 2013 19:51
|
offline
- Pridružio: 12 Mar 2009
- Poruke: 416
- Gde živiš: U kolima...
|
@ZeKa58
Evo ga 3D model Super Orla u razvoju (pogledi sa svih strana) jurišnika SOJ-23 i lovca SOL-23 u video verziji (rezolucija 1280 x 720).
4 potkrilna nosača naoružanja + 2 IC rakete na krajevima krila
top 6x23mm za jurišnik / top 2x30 mm za lovac
snažniji motori sa DS-om (potisak total 70-80 kN)
laserski obeleživač/ TV optika
AESA radar
dopuna goriva u vazduhu
nov stajni trap
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|