Osvajanje svemira

41

Osvajanje svemira

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

A mozda ima mali Kinez unutra ? Razz



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

A zar indijske i japanske sonde za Mesec nisu uspele ?



offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4624

@ Toni

Mozda Smile

@ vrabac

Ono su bile sonde, dok je kinez rover


offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

UUU simpa ! Aferim !

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4624




offline
  • Pridružio: 22 Nov 2011
  • Poruke: 524

Po točkovima se vidi da se radi o ruskoj školi.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Kinesko-brazilski satelit nije uspeo da uđe u orbitu

Citat:Kinesko-brazilski satelit za teledetekciju (istraživanja na daljinu) velike rezolucije poznat kao CBERS-3 (China-Brazil Earth Resources Satellite 3) ili "zijuan I-03" nije uspeo da uđe u orbitu nakon današnjeg lansiranja.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4624

Napisano: 14 Dec 2013 14:30

Danas u 14:40 (za 10 minuta) predvideno sletanje kineskog rovera na mesec Smile

Dopuna: 14 Dec 2013 14:55

Sletanje je bilo uspesno Ziveli

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2012
  • Poruke: 1240

Техеран је успешно лансирао мајмуна у космос, пренели су у суботу медији позивајући се на сајт иранског председника Хасана Руханија. У извештајима се наводи, да је ракета-носач, коришћена за лансирање, први пут употребила течно гориво.

Мајмун по имену Фаргам вратио се на земљу здрав и неповређен. Када је ракета лансирана, није познато.

Иран је јануара 2013. године први пут успешно лансирао космичку летелицу у којој је био мајмун.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Kineska svemirska letelica sletela na Mesec
Citat:Kineska istraživačka svemirska letelica "Čange-3" uspešno je sletela danas na površinu Meseca, čime je Kina postala prva zemlja koja je to učinila tokom poslednjih 37 godina, izvestili su kineski državni mediji.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2133 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 9 sakrivenih i 2044 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, alke12, amonsrb, Asteker, Ba4e, Bane5, bokicacar, boracbl1389, Boris90, Brankojle, Car89, cebam, celt, Cicumile, cikadeda, Civa, cvrle312, darcaud, Dare, DonRumataEstorski, duro1990duro, dusan.l, Dusko_Dugousko, famoso, feanor, FilipSRB, geo.dule, Georgius, iceburn, ikan, Istman, jalos, Jaxupa, Jaz, K2, kendzo-andzo-boni-fju, komsija1, kori, Leonov, lucianovercetti, MarijaC84, Marko Marković, MarkoW, miki69, milenko crazy north, Milometer, Milos ZA, miodrag, Mitraljeta, ozzy, pfc74, pinci01, pobeda, Pv123, rakivan, raster12, redstar011, Regrut Boskica, Robin, royst33, Rupert, Sale0501, samoulogovankorisnik, sap, saputnik plavetnila, shiro, sickmouse, Smiljkovich, Solunac na steroidima, Titan, Troja, Tvrtko I, vaci, vathra, Velizar Laro, vensla, vladom6, Walkers, Zrcalo, 79693