MIG-21 Fishbed

765

MIG-21 Fishbed

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

a mi smo dali 20 miliona evra za 5 aviona od kojih nijedan ne leti...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

Thunderlion ::Na koji nivo će biti modernizovani?

Neće, nema se novaca za modernizaciju, minimalna dogradnja avionike na bisD strandard će neslužbeno biti odrađena od strane CLS...



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13026
  • Gde živiš: Srbija

Mislim da ce oni biti remontovani ne i modernizovani, ako se ne varam.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2011
  • Poruke: 483

Hvala. Pozdrav.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

krunc ::Na odboru za obranu u saboru RH predstavljeni su programi remonta i nabave, cijena remonta 7 migova i dokupa 5 komada je 132.988.000.00 kuna, odnosno oko 17.7. milijuna €, prva tri komada bi trebala stići do 15.10. još dva do kraja godine...

Зар не рекоше прво да је цена посла 13,9 милиона евра?

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

Hehhehehe, je zixo konačna cijena koju su ukrainci tražili je 13.998.872,00 €, no na to treba pridodati hrvatski PDV, koji je 25%, pa je ukupna cijena remonta zapravo 132.988.000,00 kuna, Smile To ti dođe negdje oko 17,5 (17,7) milijona €, ovisi koji tečaj primjenjuješ za konverziju.

Načelnik sektora za javnu nabavu morha je te cifre prezentirao saborskom odboru za obranu, pa službenije od toga ne može biti. Ziveli

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Хвала на одговору, само да не нестане лове као нама када смо после обрачуна ПДВ-а схватили да немамо новца за ремонт 5 МиГ-29 него 4.

Индија продужава употребу МиГ-21 до 2019.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

Napisano: 18 Jun 2013 8:56

Hehehhe, ma valjda neće, rezervirana sredstva su 80 + 80 milijona kuna tako da vjerojatno ima dosta novaca i za minimalno dizanje avionike na bisD standard. Svih 12 aviona mora biti u istom statusu što se tiće opreme, a očekuje se drugačije riješenje smještaja nove radiostanice sa kojom je bilo najviše problema, ne zna se koji točno GPS će biti ugrađen i tako.... dobra stvar je upravni dio odlučio dati za dnevnice našima koji će biti u Ukraini tokom remonta da bi se što lakše izbjegla nekakva negativna iskustva iz Bakua...

Dopuna: 20 Jun 2013 23:35



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 271

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
poljski mig 21 sa specijalnom semom

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

bisD

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1078 korisnika na forumu :: 67 registrovanih, 7 sakrivenih i 1004 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, alex71, AMX72, Asteker, AudioTehnica, bankulen, Belac91, Boris BM, Bozjidar87, CHARLIE JA., Crazzer, darionis, darkojbn, Djokislav, Djota1, dolinalima, dradex, dushan, Flanker-G, france93, gomago, goran.vvv, helen1, Helket, igorkozar83, Insan, Jeremiah, kaisarevic1, Kajzer Soze, Kalem, kunktator, Kvaka22, leopard83, MaksicZoran, miki kv, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, milutin134, mishkooo, mm1811, nebidrag, Nikoletina Bursac, ObelixSRB, OKT, Orc, Papadubi, Pero, PO1974, Posmatrac77OKB, powSrb, Pv123, sasa87, Smiljkovich, sony771, stegonosa, Tvrtko I, v82, vathra, Velizar Laro, vjetar, Vlada76, voja64, Vojkan Petrovic, Zec, zeka013, Zoca