|
Poslao: 19 Nov 2011 13:49
|
offline
- Pridružio: 22 Dec 2008
- Poruke: 467
|
@AlmiranteCralhoPizdinho
Taj avion je cijelo vrijeme nekontrolirano letio do Hrvatske i sletio u Split. Nekontrolirano mislim pod tim da se nije znalo gdje, zašto i zbog čega taj avion leti tom rutom.
Izvoli pročitaj ovdje imaš neke stvari iz prve ruke od ljudi koji rade u kontroli leta...i koji su direktno pratili cijeli slučaj
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
...a ove dokumente koje si stavio, sve je to jako lijepo, no postoji jedna osnovna stvar vezana za nadzor vlastitog neba, vlastitim sredstvima, ma u kojoj se ti organiziciji i udruženju nalazio, a on kaže da se (Hrvatska) samostalna i nezavisna zemlja u svom Ustavu obvezala da će štititi svoj zračni prostor od nezakonitih postupanja u zraku, a to znači da će avioni te zemlje (Hrvatske) poletjeti svaki puta kada se desi ugroza.
Oni ovoga puta nisu poletjeli, iako je slučaj bio ugroza u svakom smislu, jer je u suradnji sa NATO-om "procijenjeno" da nema opasnosti.
Sad možemo vidjeti kako nije bilo opasnosti, pojma nisu imali o namjerama pilota i cilju aviona do samoga kraja...toliko o tome kad se priča o procjenama...
PS. Moj Over&Out, svoje sam za ovaj slučaj napisao, a ovo oko Grčke i pojedinih stavova to ni ne želim komentirati, svatko ima pravo na svoje mišljenje...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 15:03
|
offline
- Pridružio: 24 Mar 2008
- Poruke: 516
|
Bio sam u Tanagri na proslavi 100godina grckog ratnog vazduhoplovstva i samo na tom aerodromu su imali vise aviona nego sto bi se dobilo u mokrim snovima nekog offseta.
Ljudi lete za sve pare a o tome koliko je ko cenjen u natou govori to koliko ima programa vojne saradnje(opipljivih) a konkretno za vazduhoplovstvo to su Peace Xenia i Peace Icarus=par eskadrila
Toliko
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 18:53
|
offline
- gloyer

- Legendarni građanin
- Pridružio: 23 Feb 2007
- Poruke: 3761
- Gde živiš: Banat
|
Могуће, можда је мене заварао онај број (4408), а изгледа да користимо исту галерију: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
(сада мала дигресија, "мало бело дугме", ако се не варам и даље нисмо открили чему служи?)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 19:43
|
offline
- dakota

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Feb 2008
- Poruke: 961
- Gde živiš: Beograd
|
.....ne bih se usudio da bisov kokpit prekrstim u MF.......indikator lazura jasno govori da je bis u pitanju,
a ova 93ka je ima pokazivac za rsbn
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 19:46
|
offline
- ray ban11
- Legendarni građanin
- Pridružio: 17 Sep 2010
- Poruke: 24129
|
dakota ::.....ne bih se usudio da bisov kokpit prekrstim u MF.......indikator lazura jasno govori da je bis u pitanju,
a ova 93ka je ima pokazivac za rsbn
Mislite na kabinu madjarskog 4408 ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 19:53
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
Napisano: 19 Nov 2011 19:51
RPG
" Evo mišljenja čovjeka koji ostaje na vrhu OSRH i nakon izbora. 19.11.2011
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] "
Прочитах пажљиво препоручени текст. Генерал Ловрић лепо све исприча, а ништа не рече конктертно по питању ХРЗ-а. Те струка, те зрачна компонента...а на крају закључак?? Културно усмери јавност да о томе одлучују политичари, односно властодршци.
Дакле, јасно се види да се овај човек "не пита"! Политичати, властодршци који располажу прорачуном(буџетом) одлучују о свему. А по питању ХРЗ-а, чини ми се да их ипак "заболе она ствар"!
С поштовањем
Dopuna: 19 Nov 2011 19:53
Lošmi ::Bio sam u Tanagri na proslavi 100godina grckog ratnog vazduhoplovstva i samo na tom aerodromu su imali vise aviona nego sto bi se dobilo u mokrim snovima nekog offseta.
Ljudi lete za sve pare a o tome koliko je ko cenjen u natou govori to koliko ima programa vojne saradnje(opipljivih) a konkretno za vazduhoplovstvo to su Peace Xenia i Peace Icarus=par eskadrila
Toliko
Сачекајмо који месец у првој половини 2012.године, па ће ваше уверење бити пробушени балон од сапунице. Грци троше залихе, а после..??
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 20:21
|
offline
- Pridružio: 07 Jan 2011
- Poruke: 380
|
Ovi na balkanu igraju na kartu srece tipa nece vise nas,nece biti rata itd.Samo sto Grcka stvarno radi nesto sa svojim vazduhoplovima i Rumuna koji pokusavaju sa nekim modernizacijama.Smejali smo se Rumunima kod saradnje oko J-22 kako su nestrucni ,ali oni posle sami iar-99(koji je modernizovan sa izraelom bolji od G-4),helikopter puma po licenci,helikopter Cobra po licenci...njihov modernizovani mig-21 je bolje sredstvo od naseg mig-29.Sad se Rumuni smeju nama sa pravom...Mi se nadamo da cemo da dobijemo neki avion uz offset.Da nas malo iskoriste kao jeftinu radnu snagu, jer smo jadni i bedni i kukamo kako nemamo posao i sutirali bi se u guzicu od srece za nekih 350 evra koliko bi nam ponudili,dok na zapadu to niko ne bi radio ,jer nije klosar da prima tako malu platu(milostinju jer kod njih i socijalna pomoc na birou za nezaposlene daje vise od toga) Dokle god se nalaze lopovi na vlasti nece biti bolje,a prema tome nece biti kupovina novih lovaca...cak ni polovnih
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2011 20:39
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
Веома ретка слика! Веза диска турбине и лопатица турбине ма мотору 21-це. Колеге које су студирале или училе турбомлазне моторе, знају да се приказан принцип везе назива "Ластин реп":
|
|
|
|
|
|