Eurofighter EF-2000 Typhoon

208

Eurofighter EF-2000 Typhoon

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23262
  • Gde živiš: Beograd

Да и само 39 од 85 Торнада.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23262
  • Gde živiš: Beograd

Germany: Eurofighter Has Manufacturing Fault

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32287

Nemaju kome da se zale nego sami sebi...
Citat:
Germany's defence ministry said on Wednesday a technical problem with Eurofighter jets was being tested by the manufacturers but did not affect the air force's immediate capabilities, which are already in the spotlight after a spate of technical issues.

Routine checks have detected a problem with a component on the fuselage of Eurofighters. The jets are made by a consortium of Britain, Germany, Italy and Spain and the fuselage is made by Premium Aerotec, a Germany-based subsidiary of Airbus.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32287

No money no game deviza koja vazi za celu nemacku vojsku koliko su je ogolili...

Kako Britanci lete po 200 sati godisnje...

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10433

Eno i Poljaci su dobar primer kako moze kad se hoce.
A svabenzi su prva ekonomija u EU.

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2246

Poljaci su dobar primer kako moze kad se MORA. Smile
Bedem NATO saveza, full-kontakt sa Istokom, jednostavno - moraju.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2010
  • Poruke: 416

Proizvodni problem je otkriven na trupu borbenog aviona Eurofighter, zbog čega su zaustavljene neke isporuke, ali niti jedan od zrakoplova nije prizemljen, izjavili su u srijedu europski vojni dužnosnici. Problem je prouzročen načinom na koji su zakovice izbušene u stražnjem dijelu trupa aviona, koji se nalazi u sastavu zračnih snaga šest zemalja. Glasnogovornik njemačkog ministarstva obrane Ingo Gerhartz opisao je problem kao "neugodan".

U tijeku je rješenje problema, Berlin je prestao sa preuzimanjem aviona, ali to neće utjecati na sposobnosti njemačkog zrakoplovstva, koje je ionako u središtu pozornosti zbog tehničkih problema sa transportnim avionima i mornaričkim helikopterima. Glasnogovornik njemačkog obrambenog ministarstva je rekao kako je greška na trupu uočena u Velikoj Britaniji gdje je BAE Systems identificirao rupe "koje ne zadovoljavaju kriterije projekta". BAE Systems je odbio komentirati greške, ali je rekao da i dalje isporučuje avione "u skladu s ugovornim uvjetima" u Velikoj Britaniji i saudijskim zračnim snagama.

Austrijska vojska, koja je preuzela svih 15 zrakoplova, priopćila je kako se radi o slabim spojnim točkama na stražnjem dijelu trupa što smanjuje očekivani životni vijek sklopa sa 6000 na 2000 sati leta. Najveći dio trupa proizvodi Premium Aerotec, njemačka podružnica grupacije Airbus, ali gornji dio trupa i repa su od tvrtke BAE Systems.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 109383

Baltik
30/09/2014


offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23262
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Problem je prouzročen načinom na koji su zakovice izbušene u stražnjem dijelu trupa aviona, koji se nalazi u sastavu zračnih snaga šest zemalja.

И после неки кажу како само Руси ''склепају'' авионе... Mr. Green

offline
  • Pridružio: 15 Jul 2014
  • Poruke: 302

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Avion je trebao da ima zivotni vek od 6000 casova naleta, ali je industrija do sad odobrila samo 3000 casova. Kazu da ispitivanja opterecenja jos nisu zavrsena.

Sad je zbog ovog novog problema tih 3000 dozvoljenih casova smanjeno na samo jos 1500.

Sa tim se cena sata leta vezana za fiksne troskove automatski udvostruci. Pre ovog problema je bila na skoro 90,000 € po casu naleta.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2949 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 9 sakrivenih i 2859 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 4942 - dana 08 Dec 2025 18:19

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aca018, babaroga, bavar357, bigbear, Bojan85, bojan_t, bojcistv, boromir, Chainsaw, cikadeda, Ciri1994, Clouseau, Doc, dzoni19, Ezbuck, gobrad, GveX, Hippolyte Mondain, ivan_8282, Kajzer Soze, Klass, kontrasvijeta, kovinacc, ladro, laurusri, Lester Freamon, Ljusa, Marko Marković, mat, milbos, Miloš Popović, Mis uz pusku, mishkooo, mnn2, moldway, mxzzz, nekdo, nemkea71, Neutral-M, nikolapetkovic, NMNJ, nobutado, opt1, pceklic, pera12345, Pohovani_00, Polifon, Povratak1912, proka89, Rebel Frank, Ripanjac, S-lash, sabros, samojednoimeznam, SANDRO1973, Semberija, skvara, Smajser, srđan, ss10, Stojan Mrsavi, Tas011, theNedjeljko, Tihi86, tmanda323, troki1971, TRZH92, Tumansky, varda, Velibor Radoja, veljko82, Vilson, Visionary, vukovi, vuksa72, YU-UKI, Zoca, Čivi, 2001, 79693