MIG-21 Fishbed

413

MIG-21 Fishbed

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Danko SVIK VRS

То само личи на ливаду колега, но да би се користло за слетање или полетање 21-ца мора бити спремљено са јасно исказаном стабилизацијом тла. Носивости, чини ми се од 7-9 кг/цм2.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Слетања и полетања са земље били су исто тако честа као и реална следеће уређај.




Колега Danko SVIK VRS -занимљива фотографија, али то није сваки дан. Али, све о МиГ-21 је занимљиво. Ziveli



offline
  • Bili smo vojnici
  • Pridružio: 19 Maj 2009
  • Poruke: 4979
  • Gde živiš: Beograd - Srbija; Novi Grad - Republika Srpska

Obuka se izvodila na "travnatom" aerodromu Taszar na kojem su taj način obuke izvodili lovci tokom hladnoratovskog perioda.
Inače to je bilo omiljeno stecište zapadnih diplomata u to vreme. Ispred njihovih očiju lovci MiG-21 bi poletali sa travnatih površina. Vozila crne boje s diplomatskim tablicama kretala bi se po obližnjem putu br. 65 danju i noću, tokom izvođenja ovih vežbi.
Tako da je verovatnije da oni imaju više fotografija uključujući tu i mađarske izvore.







A ovo gore su drugi avioni koji su takođe poletali sa travnatih pss: SU-15TM i SU-17.

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Propaganda je drugi velika snaga. Smile

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

163

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Letovi s oružjem.
Gun + UB + bombe. Varijanta naziva u Poljskoj "kombinirati"

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

TOP GUN ::163


Одлична слика колега!

Но одмах се види "озбиљан пропуст"! Заштитник уводника ваздуха(конуса) није од БИС-а?!
Долутао од неке друге верзије 21-це која има мањи пречник уводника ваздуха на почетку.

Или је заштитник конуса, мало "осунећен" па му фали део по обиму који штити ивицу прстена на почетку уводника ваздуха?

У сваком случају нешто не одговара потребном облику и садржају заштитнику убодника ваздуха за МиГ 21-БИС.


Ах да! Заборавих да и на степеницама недостаје гумена заштитка од целих једног евра коштања?!

С поштовањем

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Citat:Заштитник уводника ваздуха(конуса) није од БИС-а?!.....
.....степеницама недостаје гумена

Браво добар вид..
Изгледа заиста ружно.Embarassed
Авион је вероватно експонат шоу. Question

offline
  • buster  Male
  • Zaslužni građanin
  • Dusan Saric
  • 3D modelar, graficki dizajner i jos mnogo toga...
  • Pridružio: 16 Sep 2009
  • Poruke: 635
  • Gde živiš: Banja Luka

163 i jeste samo za slikanje i za nista vise. Tako da i ne treba da cudi to sto nije sve po propisu...

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Na avion, čak i na slici mora biti sve OK.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1697 korisnika na forumu :: 11 registrovanih, 1 sakriven i 1685 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airliners, drimer, Gogi_avio, m94j, maksi007, Medojed, Mihailo Gazdić, Motocar, Nepopravljivi, zlaya011, šumar bk2