MIG-21 Fishbed

431

MIG-21 Fishbed

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3842
  • Gde živiš: JAGODINA

Samo treba razlikovati dozvolu koju daje naša komanda i dozvolu (preporuku) koju daje fabrika sa timom inžinjera.
Ako se ovo drugo ne poštuje nema garancije.
Inače SSSR je bio poznat po tome da "izgubljene" aparate nadoknađuje o svom trošku ako se koriste po nihovim propisima, u suprotnom sam si kriv.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

nebkv

Могуће колега. Но било би добро да утврдимо дали у упутству за авион постоји разрађен поступак за лет авиона са једним чланом посаде?
Мислим да не постоји!?



offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 267

Napisano: 24 Jan 2012 14:31

Evo par pojedinosti, o konusu ili kupi uvodnika vazduha.
Polozaj kupe uvodnika zavisi od Mahovog broja leta.U letu kupa se automatski postavlja u sledece polozaje:

I - Pri Mahovim brojevima od 0 do 1,5 (kupa uvucena)
II -Pri Mahovim brojevima od 1,5 do 1,9 (kupa delimicno izvucena)
III -Pri Mahovim brojevima iznad 1,9 (kupa potpuno izvucena)
Kontrola polozaja kupe ostvaruje se po paljenju signala "полный форсаж" (kupa izvucena) (II polozaj) i promeni zvuka u uvodniku vazduha (III polozaj).

Dopuna: 24 Jan 2012 15:20

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • dakota  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 12 Feb 2008
  • Poruke: 961
  • Gde živiš: Beograd

upotpunicu konus-pricu...

svi mig 21 jednosedi imaju sverezimski, plivajuci, non-stop mrdajuci, hiljadu-polozajni aktivni kupasti konusni- konus (osim varijante f-13)

---f-13 i sve varijante dvoseda imaju tropolozajni adijabatskom krivinom dvostruko-lomljeni mali konus...
.....te polozaje je proizvodjac zazidao slavinama ga-185....

....rezim rada motora "poljni forsaz" (PF) ne postoji na varijanti UM i MF...... pravilno je reci "pjervi forsaz" ili 1F.....

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 267

dakota ::upotpunicu konus-pricu...

svi mig 21 jednosedi imaju sverezimski, plivajuci, non-stop mrdajuci, hiljadu-polozajni aktivni kupasti konusni- konus (osim varijante f-13)

---f-13 i sve varijante dvoseda imaju tropolozajni adijabatskom krivinom dvostruko-lomljeni mali konus...
.....te polozaje je proizvodjac zazidao slavinama ga-185....

....rezim rada motora "poljni forsaz" (PF) ne postoji na varijanti UM i MF...... pravilno je reci "pjervi forsaz" ili 1F.....


Pojedinosti koje sam naveo se odnose na NL-12.

offline
  • Pridružio: 28 Feb 2009
  • Poruke: 871
  • Gde živiš: najlipsi grad na svitu

evo gledam ima jedno misec dana na viasat explorer se opisuju dogfighti u proslim ratovima.koliko sam uspio primjetit prednjace dogfighti iz doba vijetnamskog rata.
tu u ovim emisijama F4 fantomi dobro gaze sjevernovijetnamske i druge MIG21ce.
znali neko koliki je omjer f4 fantom vs MIG21 u vijetnamu?
jer ne mogu virovat kad ljudi opisivaju, amerikanci ih ruse ko ludi.ima serija di se u jednom dogfightu jedan F4 unisti i 3 MIGa.
pa jel to stvarno moguce da je MIG21 toliko losiji avion od F4 il je posridi nesto drugo

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

walther45 ::evo gledam ima jedno misec dana na viasat explorer se opisuju dogfighti u proslim ratovima.koliko sam uspio primjetit prednjace dogfighti iz doba vijetnamskog rata.
tu u ovim emisijama F4 fantomi dobro gaze sjevernovijetnamske i druge MIG21ce.
znali neko koliki je omjer f4 fantom vs MIG21 u vijetnamu?
jer ne mogu virovat kad ljudi opisivaju, amerikanci ih ruse ko ludi.ima serija di se u jednom dogfightu jedan F4 unisti i 3 MIGa.
pa jel to stvarno moguce da je MIG21 toliko losiji avion od F4 il je posridi nesto drugo


Da ne kvarimo ovu temu kolega o tome treba raspravljati na ovim temama Wink

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Inace moj kratak odgovor bi bio

Mr. Green

offline
  • Pridružio: 27 Maj 2011
  • Poruke: 72

taran ::dakota ::upotpunicu konus-pricu...

svi mig 21 jednosedi imaju sverezimski, plivajuci, non-stop mrdajuci, hiljadu-polozajni aktivni kupasti konusni- konus (osim varijante f-13)

---f-13 i sve varijante dvoseda imaju tropolozajni adijabatskom krivinom dvostruko-lomljeni mali konus...
.....te polozaje je proizvodjac zazidao slavinama ga-185....

....rezim rada motora "poljni forsaz" (PF) ne postoji na varijanti UM i MF...... pravilno je reci "pjervi forsaz" ili 1F.....


Pojedinosti koje sam naveo se odnose na NL-12.



Da druze ali trebao si odmah naglasiti da mislis na NL-12 a ne bi bilo lose da si napisao i sa kog si sajta to prepisao, ovako sve nas koji vredno pratimo temu dovodis u nedoumicu.

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 267

Napisano: 24 Jan 2012 18:43

bulovic ::taran ::dakota ::upotpunicu konus-pricu...

svi mig 21 jednosedi imaju sverezimski, plivajuci, non-stop mrdajuci, hiljadu-polozajni aktivni kupasti konusni- konus (osim varijante f-13)

---f-13 i sve varijante dvoseda imaju tropolozajni adijabatskom krivinom dvostruko-lomljeni mali konus...
.....te polozaje je proizvodjac zazidao slavinama ga-185....

....rezim rada motora "poljni forsaz" (PF) ne postoji na varijanti UM i MF...... pravilno je reci "pjervi forsaz" ili 1F.....


Pojedinosti koje sam naveo se odnose na NL-12.



Da druze ali trebao si odmah naglasiti da mislis na NL-12 a ne bi bilo lose da si napisao i sa kog si sajta to prepisao, ovako sve nas koji vredno pratimo temu dovodis u nedoumicu.


Ej,oprostite zbog nedoumica.
Vidi ovako,te informacije sam procitao iz prirucnika za upravljanje avionom NL-12.

Dopuna: 24 Jan 2012 18:50


offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

taran ::Napisano: 24 Jan 2012 14:31

Evo par pojedinosti, o konusu ili kupi uvodnika vazduha.
Polozaj kupe uvodnika zavisi od Mahovog broja leta.U letu kupa se automatski postavlja u sledece polozaje:

I - Pri Mahovim brojevima od 0 do 1,5 (kupa uvucena)
II -Pri Mahovim brojevima od 1,5 do 1,9 (kupa delimicno izvucena)
III -Pri Mahovim brojevima iznad 1,9 (kupa potpuno izvucena)
Kontrola polozaja kupe ostvaruje se po paljenju signala "полный форсаж" (kupa izvucena) (II polozaj) i promeni zvuka u uvodniku vazduha (III polozaj).

Dopuna: 24 Jan 2012 15:20

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Презентовани режими су од 12-тице, колега.
Но констатација "контрола...." није баш тачна. Нешто сте превише упростили. Сигнализација не може никакву контролу вршити већ систем који поставља конус на одређени положај, а по сигнализацији од сензора.
Промена звука у уводнику?! За такво нешто не постоји сензор!? Пре ће бити осциловање притисака у уводнику (пумпаж), а за осциловање притисака постоје давачи.
Шта вам је извор изнетих констатација?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 886 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 6 sakrivenih i 812 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, annon, as2025, Ba4e, Belac91, BlackTower, bojan_t, bojcistv, Bozjidar87, brufen, Chainsaw, Cirkon, Comyymoc, CraniumWhite, deLacy, djonsule, Djota1, DonRumataEstorski, El-Komadante, Electron, Feller, Gitzherai, goran.vvv, gorankuba, GveX, HawX, HrcAk47, Ilija Cvorovic, Insan, Jeremiah, Kalem, kalens021, Konda, Koser, Lucije Kvint, mercedesamg, micke83, Mika777, Milometer, mirkoro, misaru, Mzee, Ne doznajem se u oružje, nebkv, nnovakis, Nobunaga, Oscar, Pavel Medved, pera bager, Pilence, Ray1973, ruma, sajorg, scimitar19, Sharpshooter, Smajser, sombrero, stegonosa, tanakadzo, ujke, Vlada1389, vrgudinac, vrlenija, WELJKO, Zdenko, |_MeD_|