|
Poslao: 16 Feb 2012 17:55
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
Mishale
Виде Амери, да Балкан полако иде у "црну рупу" или "црни вилајет" где настале државице и не размишљају о контрило свог ваздушног простора, а документа која су потписале из области регионалне безбедности, могу "окачити мачку на реп".
Не знам стручне квалификације заповједника ХРЗ-о, али комадант српског ваздухопловства нема никаквих квалификација, када је у питању контрола ваздушног простора и у својој каријери се до сада никад није бавио тим питањем.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Feb 2012 19:10
|
offline
- Leonardo

- Moderator u penziji
- Pridružio: 17 Maj 2007
- Poruke: 13842
|
Napisano: 16 Feb 2012 19:07
Mishale ::Jedna zanimljiva vest na defender.hr
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Zanimljivo u kom smislu?
Srbija će nabaviti eskadrilu višenamenskih aviona. Ko ne bude imao mlazne avione, a bude potraživao od nas da im patroliramo VAP-om sami ili zajedno sa avijacijom neke druge zemlje bilo bi najbolje da plati na neki način. Čist račun duga ljubav. Sve ostalo je gubljenje vremena i novca.
Dopuna: 16 Feb 2012 19:10
djordje ::Mishale
Виде Амери, да Балкан полако иде у "црну рупу" или "црни вилајет" где настале државице и не размишљају о контрило свог ваздушног простора, а документа која су потписале из области регионалне безбедности, могу "окачити мачку на реп".
Не знам стручне квалификације заповједника ХРЗ-о, али комадант српског ваздухопловства нема никаквих квалификација, када је у питању контрола ваздушног простора и у својој каријери се до сада никад није бавио тим питањем.
Iz ovoga što si napisao ne vidim poentu. Da li dovodiš u pitanje naše mogućnosti da vršim nadzor i kontrolu našeg VAP-a? Ne bi bilo loše da nam malo pojasniš.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2012 00:37
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
Leonardo
Управо то што сте подвукли,мислим?
Погледајте мало референце и биографију нашег комаданта ваздухопловства. Он се тиме у војној каријери није бавио, а отишао на "научни скуп"? Као да гинеколог расправља о стоматологији?
Погледајте кадровску структуру у ваздухопловству, пилоте ловце тешко и у малом броју, мошете наћи на некој значајној дуности?!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2012 08:30
|
offline
- babcia131
- Počasni građanin
- Jerzy
- retired soldier Polish AF
- Pridružio: 28 Nov 2011
- Poruke: 955
- Gde živiš: Polska
|
Поштовање за ентузијаста авијације и заљубљеника МиГ-21 c Форума Mycity-military
Фото из Форума
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Крај живота МИГ-21 - 31XII.2003.
Након последњег задатка, то је био крај авиона.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2012 12:33
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
@djordje, i ja bih zamolio za malo detaljnije pojasnjenje...prema tome sto ste rekli znaci da svaki komandant ViPVO mora da bude isklucivo pilot lovac(plus da ima i borbena dezurstvau dezurnoj lovackoj pari)?
uostalom kakve veze ima komandant sa zastitom VAP-a, pa nije on uveo tu kontrolu...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2012 14:14
|
offline
- ART610

- Građanin
- Pridružio: 05 Mar 2011
- Poruke: 247
- Gde živiš: Republika Srpska
|
Kupovina aviona u ovom trenutku je cista ludost, kad bolje razmislim neznam ni koji ce nam k...c!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2012 15:52
|
offline
- CHARLIE JA.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 05 Apr 2009
- Poruke: 3844
- Gde živiš: JAGODINA
|
A kad najbolje razmislimo ne trebaju nam ni tenkovi, PVO i rečna mornarica, jurišna avijacija. Sve sami troškovi bez potrebe...
I ne treba nam ni tolika pešadija, ima dovoljno policije koja može da posluži.
A kontrolu preleta aviona ćemo da plaćamo drugima jer sve zemlje koje nemaju kontrolu nad svjim nebom ne dobijaju novac od preleta ili dobijaju nešto malo (10-15%).
A Srbiju godišnje preleti i do 550.000 civilnih aviona, pa po 150-200€ od preleta...
Ali šta će to nama...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2012 15:55
|
offline
- Leonardo

- Moderator u penziji
- Pridružio: 17 Maj 2007
- Poruke: 13842
|
ART610 ::Kupovina aviona u ovom trenutku je cista ludost
Govoriš o Srbiji?
Da, mogao bi bolje da razmisliš
|
|
|
|
|
|