MIG-21 Fishbed

461

MIG-21 Fishbed

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Mishale

Виде Амери, да Балкан полако иде у "црну рупу" или "црни вилајет" где настале државице и не размишљају о контрило свог ваздушног простора, а документа која су потписале из области регионалне безбедности, могу "окачити мачку на реп".
Не знам стручне квалификације заповједника ХРЗ-о, али комадант српског ваздухопловства нема никаквих квалификација, када је у питању контрола ваздушног простора и у својој каријери се до сада никад није бавио тим питањем.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Napisano: 16 Feb 2012 19:07

Mishale ::Jedna zanimljiva vest na defender.hr
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Zanimljivo u kom smislu?

Srbija će nabaviti eskadrilu višenamenskih aviona. Ko ne bude imao mlazne avione, a bude potraživao od nas da im patroliramo VAP-om sami ili zajedno sa avijacijom neke druge zemlje bilo bi najbolje da plati na neki način. Čist račun duga ljubav. Sve ostalo je gubljenje vremena i novca.

Dopuna: 16 Feb 2012 19:10

djordje ::Mishale

Виде Амери, да Балкан полако иде у "црну рупу" или "црни вилајет" где настале државице и не размишљају о контрило свог ваздушног простора, а документа која су потписале из области регионалне безбедности, могу "окачити мачку на реп".
Не знам стручне квалификације заповједника ХРЗ-о, али комадант српског ваздухопловства нема никаквих квалификација, када је у питању контрола ваздушног простора и у својој каријери се до сада никад није бавио тим питањем.

Iz ovoga što si napisao ne vidim poentu. Da li dovodiš u pitanje naše mogućnosti da vršim nadzor i kontrolu našeg VAP-a? Ne bi bilo loše da nam malo pojasniš.



offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Само политичари говоре и даље о ономе што не знамо Very Happy
Aвијација ме је научио поузданост, прецизност и говори истину.
Ziveli
Ово је мој авијација. Након последњег лета.

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

babcia131 ::Само политичари говоре и даље о ономе што не знамо Very Happy
Aвијација ме је научио поузданост, прецизност и говори истину.
Ziveli
Ово је мој авијација. Након последњег лета.


Велики поздрав колеги Бабцији из братске Србије!
Very Happy

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Leonardo

Управо то што сте подвукли,мислим?
Погледајте мало референце и биографију нашег комаданта ваздухопловства. Он се тиме у војној каријери није бавио, а отишао на "научни скуп"? Као да гинеколог расправља о стоматологији?
Погледајте кадровску структуру у ваздухопловству, пилоте ловце тешко и у малом броју, мошете наћи на некој значајној дуности?!

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Поштовање за ентузијаста авијације и заљубљеника МиГ-21 c Форума Mycity-military Ziveli

Фото из Форума
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Крај живота МИГ-21 - 31XII.2003.
Након последњег задатка, то је био крај авиона.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

@djordje, i ja bih zamolio za malo detaljnije pojasnjenje...prema tome sto ste rekli znaci da svaki komandant ViPVO mora da bude isklucivo pilot lovac(plus da ima i borbena dezurstvau dezurnoj lovackoj pari)?
uostalom kakve veze ima komandant sa zastitom VAP-a, pa nije on uveo tu kontrolu... Question

offline
  • Bezbjednost
  • Pridružio: 05 Mar 2011
  • Poruke: 247
  • Gde živiš: Republika Srpska

Kupovina aviona u ovom trenutku je cista ludost, kad bolje razmislim neznam ni koji ce nam k...c!

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3844
  • Gde živiš: JAGODINA

A kad najbolje razmislimo ne trebaju nam ni tenkovi, PVO i rečna mornarica, jurišna avijacija. Sve sami troškovi bez potrebe...

I ne treba nam ni tolika pešadija, ima dovoljno policije koja može da posluži.

A kontrolu preleta aviona ćemo da plaćamo drugima jer sve zemlje koje nemaju kontrolu nad svjim nebom ne dobijaju novac od preleta ili dobijaju nešto malo (10-15%).
A Srbiju godišnje preleti i do 550.000 civilnih aviona, pa po 150-200€ od preleta...
Ali šta će to nama...
Ziveli

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

ART610 ::Kupovina aviona u ovom trenutku je cista ludost
Govoriš o Srbiji?

Da, mogao bi bolje da razmisliš Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1708 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 1 sakriven i 1698 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airliners, drimer, Gogi_avio, m94j, Medojed, Mihailo Gazdić, Motocar, zlaya011, šumar bk2