MiG-29 Fulcrum

1778

MiG-29 Fulcrum

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Ratna zastava 33 IAP iz AB Vitstok , 16 GvIAD,16VA VVS-FA SSSR/RF .

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

i sad ovo ,kako je ovo dobro . Viteski naklon zastavi od strane oficira,pilota tog puka .



Foto -galerija aviona iz sastava upravo 33 IAP

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Nastavak iz Irana sa vezbe

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Paneli na uvodnicima su spusteni?

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Ne ,nikako ,ne mogu se tokom leta spustiti.... Smile

Tablica na 39oj strani Prirucnika za MiG-29G

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ziveli

PS

Luka ::Ovo bi verovatno mnogo interesantnije izgledalo na videu nego na fotografiji Smile

Evo ga iz bliza Wink



Smile

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Мала брзина, повећан нападни угао услед исте, отуда су се отвориле шкрге како би мотор дибио што више ваздуха....те шкрге се отварају и током ваздушног боја и још већих надапдних углкова из горе наведеног разлога, ВАЗДУХА који је неопходан мотору за рад како се не би јелте угасили.....

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

^
^
Zanimljivo kako nekad lepršaju a nekad se smire Smile

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Pritisci ,razlika u pritiscima vazduha ( vazdusne struje ) koja ulazi direktno u kanal uvodnika i one koja se propusta kroz klapne .Postoje i one perforirane resetke iza klapni za propust viska vazduha kao sto i KLIN ima te perforirane resetke takodje .

Kad smo kod uvodnika vazduha evo jedne`scene` Smile

Prototip MiG-29M ( 9-15 ) Bort 155 plavi i zanimlvo poklopci uvodnika vazduha od prototipa K ( 9-31 ) Bort-a 312 plavi Smile



Na ovoj slici se vidi kako je nap. ivica korenog produzetka krila izostrena u odnosu na onu kod 9-12 i 9-13 .Time je MiG-29M dobio na smanjenju talasnog otpora,postao bolji u ubrzavanju .

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2007
  • Poruke: 1097

ray ban11 ::Na ovoj slici se vidi kako je nap. ivica korenog produzetka krila izostrena u odnosu na onu kod 9-12 i 9-13 .Time je MiG-29M dobio na smanjenju talasnog otpora,postao bolji u ubrzavanju.Али се овим погоршавају маневарске особине ...

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

На 2:08 са снимка се види када мигушка изводи нагли заокрет како се те шкрге отворише да уведу што више ваздуха у мотор...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 940 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 8 sakrivenih i 855 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksandar Tomić, aleph_one, Alexandar-1973, Arsenije, BlackTower, bladesu, blankspace, blatruc82, bobomicek, boromir, boxbole, brandža84, bukefal, cenejac111, Comyymoc, cvrle312, dankisha, darkkran, Darko Jovanovic, dj.ape, Djota1, doom83, Dzambas, ekipo26, gost321, Goxy1, GveX, Helket, hellenic, igorkozar83, jalos, kibihrchak, kreker, Kruger, lacko, lord sir giga, Marko Marković, Marko00, markolopin, medaTT, mercedesamg, metallac777, milanpb, MILO-VAN, Milometer, milos.cbr, MiroslavD, Mis uz pusku, Mićko, MrG, nelezele, nnovakis, nobutado, oddsock, OKT, Pekman, Permaldar, Piani Jazzer, repac, rodoljub, Rupert, S.Palestinac, savuni, Shinobi, skok, Skywhaler, stokssone, Topaz9, Toper, vathra, Velizar, vidra1, vlado_pg, Vojkan Petrovic, Zoca, Šule, Žoržo