Uskoro manje od 250 tenkova (Tema o T-55)

100

Uskoro manje od 250 tenkova (Tema o T-55)

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Recimo da sam na to mislio. Mada ovde prvenstveno govorim o trupnoj PVO. Samo sto nisam siguran da bi smo bez ozbiljnije saradnje sa NATO-om dobili pristup ovoj tehnologiji.



offline
  • Pridružio: 06 Avg 2009
  • Poruke: 316

Dali neko0 zna dali imamo poligon za trening oklopnog bataljona i gde se obuka izvodi?



offline
  • Pridružio: 07 Jul 2008
  • Poruke: 439

Dva topa 30 mm + rakete + TOMS je po meni najbolja varijanta.Jos kada bi bila moguca kombinacija PARS i POVR...

offline
  • Pridružio: 06 Maj 2007
  • Poruke: 887

vjerojatno se varam, ali nije li TOMS TENKOVSKA Osmatračka M (neznam što je-možda mjerna?) Sprava?
da ne spominjem nedostatak Suv-a, tenkovska sprava mi ne ide uz pzo?

offline
  • Hitmen 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 15 Jan 2010
  • Poruke: 27

imamo par poligona najpoznatiji poligon je oresac nalazi se blizu vrsca tu ima raznih vrsta meta pokretnih nepokretnih cak i jedan stari serman u brdu a naravno i pasuljanske livade kod jagodine tu je tek ekstra dole smo gadjali rashodovane t34

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6928
  • Gde živiš: Srbija

Nema u Srbiji poligon gde bi mogao da gađa jedan oklopni bataljon. Čak i na Pasuljanskim livadama ima samo tri staze, što znači jedan tenkovski vod.
Mislim da jedino poligon Krivolak u Makedoniji ima veći kapacitet. To bi Trpe trebao da zna bolje.

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@Jester...
Citat:Mislim da jedino poligon Krivolak u Makedoniji ima veći kapacitet.
Pored Krivolaka, mislim da i poligon Manjaca ima taj kapacitet.
Da li je tehnicki opremljen za tu vrstu uvezbavanja, ne bih znao.

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37724
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Kad smo već pominjali Šiljku i sistem 4x4 + PARS, Aramis je u Hibridnim PVO sistemima postavio sliku ukrajinskog T-72 sa šiljkinom kupolom i još po nečim.....
Pogledajte kako su oni to izveli....

@ by Aramis....

offline
  • Pridružio: 07 Avg 2009
  • Poruke: 128
  • Gde živiš: novi sad

telo tenka je od t80 a ne t72 pogledaj pazljivije

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Vidi se po tockovima. Nego, moze biti T-64. Posto njih imaju najvise.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1191 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 9 sakrivenih i 1104 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ares89, Avalon015, bladesu, bojanM84, bojcistv, Bosnjo, BOXRR, Burovnyak, C-Gun, Deki Duga Devetka, delboy, dendrit86, Dioniss, djonsule, dunavzed, dushan, DuškoMraz, Fabius, feanor, g_g, gobrad, Grebostrek, Hans Gajger, howyesno, K-1A, Kajzer Soze, Kaplar2, KimiMR, Koplje, krkalon, Kvaka22, luka1978, m94j, MagicniHerpes, Makarid, mat, MIKULENCE, Milos ZA, milos97, Mitch22, mocnijogurt, Nepopravljivi, Niki2024, nuke92, oblivion, oddsock, Otto Grunf, Parker, Petar25, Piani Jazzer, ping15, Plavi1, Podgoritza, probisic, Remain, repac, RJ, S-G, saputnik plavetnila, Seeker, Singidunumac, Sone0883, ssekir75, stagezin, stegonosa, Stoilkovic, synergia, Tribal, vaci, vathra, VBoss, Velibor Radoja, VJ, vzd1389, Walter Kurtz, wulfy, zemljanin, zlaya011