Virtuelni dogfight

383

Virtuelni dogfight

offline
  • Pridružio: 27 Dec 2010
  • Poruke: 349

Joooj, kakva glupa epizoda (kao i većina) o dog fight-u na H(istory) channel-u!

Ne znam ko je gledao, ali Bože sačuvaj koliko je smešna bila.

U kratkim crtama:

Dve hiljade dvadeset i neka godina...

1. F-22 vs Rafale: Neki Rafal je slučajno ušao u rep Raptoru, pa ispalio raketu, ali su je mamci zbunili, dok francuski mamci su sranje, pa je bilans bio jedna ispaljena raketa - jedan oboreni Rafal. Inače, Raptor je ušao u rep Rafalu, tako što je napravio Pugačovu kobru (i sami znate koliko su Ameri govorili da je to manevar za publiku i da je beskorisan u borbi).

2. F-22 i F-35 vs najbolji PVO: Prvo kažu da je takav PVO bukvalno zid i da ga je jako teško probiti, čak i sa stealth avionima... F-ovi su pronašli "rupu" i prošli, a posle su iskoristili bespilotne kao mamce da se otkriju ti SAM-ovi, pa su ih HARMovkama uništili. E, onda poleću MiG-35ice, F-35ice ih skidaju, kontrolišu borbu sa sigurne udaljenosti, međutim, jednom JSFu se zaglavljuju vratanca i više nije stealth. PVO raketa ide ka njemu, Migonja ispaljuje Archera (za kojeg kažu da ga ne zbunjuju mamci i da sigurno obara), a pilot na JSFu se okrene na leđa, tako postaje stealth za ispaljeni SAM, pa se SAM i Archer sudare Very Happy , a F lagano ode u zalazak sunca!

3. F-22 vs Berkut: Prvo kažu da su na istom tehnološkom nivou, ali da Berkut ima bolje manevarske sposobnosti. Posle se sve to zaboravlja, tako da Raptor sa svojim vektorisanim potiskom izbegava Berkutove rakete, a tradicija Raptora se nastavlja - jedna raketa, jedan kill.

4. Rafali i F-22 vs Su-30: Suhoji pometu Rafale, preostali se daju u bežaniju, a Raptori koji su bili u pozadini, (narator kaže) krenu u napad protiv Mig-35!?!?! Jbg, nije rekao kako se Suhoj transformisao u Mig...

Inače, po njima, nišanska kaciga je prvo napravljena za Tornado, pa onda za EF i Rafal (?).

Ima još, ali je toliko patetično, da mi muka da pišem.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 27 Dec 2010
  • Poruke: 349

Jeee, kakvi manevri!

Ali, imam jedno pitanjce: Koliko od svega ovoga može da izvede na većim brzinama (onim u kojima se vode bliske borbe) i sa full naoružanjem? Sigurno ima velike rezerve snage, ali...



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Erich Hartmann ::Joooj, kakva glupa epizoda (kao i većina) o dog fight-u na H(istory) channel-u!



1254397893467 put...

offline
  • Pridružio: 30 Maj 2010
  • Poruke: 156

zixo ::Iskopah negde da je domet OEPS-27 cak 40 do 100 km. Onda me i necudi sto se navode veliki dometi za R-27T/ET.

negde sam procitao i cak 120 km za OLS-27 i ET...al pretpostavljam da je to na ekstremnim visinama i cisto balisticki domet, gde avion koji lansira ima veliku momentalnu brzinu posto to itekako utice na pocetnu brzinu rakete a i na sam domet naravno, al ko sto rekoh ranije T i ET su pre svega namenjene za ZPS i vece daljine..recimo 10-15 km za aviona u blagom udaljavanju.. koje R-60/73 nemogu da odrade, pa duzhe gorechi motor na ET tu igra itekako veliku ulogu, jer kad protivnicki avion udje u zoni od 10 km, tu vech R-73 recimo odradi posao mnogo bolje od gorepomenutih.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Ja to gledam kao humorističku emisiju i lepo se ismejem svaki put.

offline
  • Pridružio: 27 Dec 2010
  • Poruke: 349

aramis s ::Ja to gledam kao humorističku emisiju i lepo se ismejem svaki put.

Baš tako! Svaka epizoda veliča njihove avione i pilote, a svi ostali su buranija.

@ Top Gan,

Meni je ovo prvi put da gledam. Ako ti smeta što sam komentarisao, iskoristi svoju moderatorsku potenciju, pa obriši.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Erich Hartmann ::Jeee, kakvi manevri!

Ali, imam jedno pitanjce: Koliko od svega ovoga može da izvede na većim brzinama (onim u kojima se vode bliske borbe) i sa full naoružanjem? Sigurno ima velike rezerve snage, ali...

dobro pitanjce Smile tesko da bi se sve ovo izvelo u uslovima vodjenja BVB i to pri brzinama 800-1000km/h ,inace prilikom izvodjenja cuvene `kobre Pugaceva` brzina ne prelazi 500km/h

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

мислим да пи пилот при већим брзинама колутао очима...већина маневара се изводи при мањим брзинам од 800км, а односи се на блиску ваздушну борбу...све преко тога долази до такозваног блек аута у очима пилоа које напослетку води ка губитку свести...већа брзина повећава драстично Г силе приликом изођења оштријих заокрета...

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

ono sto sam zaboravio da prokomentarisem u vezi ovog sjajnog nastupa je da je tokom izvodjenja figure` kolokol` iliti `zvona` drzao avion citavih 20 sek pri nultoj instrumentalnoj brzini ( od 6:55 do 7:15) ili se meni barem tako ucinilo ali ja to nisam dosada gledao ni kod MKI/MKM ni bilo kog drugog Suhoja ili nekog drugog lovca ,stvarno impresivno Smile svaka cast Sergeju Smajli

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

свака му част, али иам ту и заслуге у моторима који су много јачи од оних на МКИ, па је то и захваљујући њима могуће.....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1167 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 8 sakrivenih i 1078 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, ALEXV, annon, Aristotle2002, bobor, bokicacar, BOOM COMPANY, BZ, carinko, Cirkon, darionis, Darth Malak, Dogma21, Dolinc, Dzoni70, elenemste, fijufijukrozkapiju55, france93, galico, Giskard, Gogi do, goxin, gripen, GUARIN, HogarStrashni, iceburn, Imperator_Aleksandr_lll, In_hero, jimi_agf, JohnDoe, Jonbonjovi, Jozo74, klepesina, Kobrim, komenski, lacko, Lance Guest, Lep1na, mercedesamg, Mi lao shu, miki69, mile.ilic75, Miler88, MILO-VAN, Milometer, milos97, mrvica78, N.e.m.a.nj.a., nebkv, nixos, Novakomp, panzerwaffe, PoolbegD02, proka89, Pururin, raso76, Robin, samsung, sekretar, Sevatar, Shinobi, SirOliver, Snorks, Srki98, tomigun, Trimi68, tubular, username_25, vaci, vazduh, VJ, vrlenija, wolverined4, xAlex2, Zastava, ZetaMan, Zrcalo, ZZZ, 79693