|
Poslao: 02 Okt 2018 20:07
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 32568
|
Sirius ::lord sir giga ::dosta tih dvina je izbergnuto protivraketnim manevrom, pricao je u jednoj emisiji americki pilot as, kako su se preznojavali ali ipak uspevali da u datom trenutku kad treba pobegnu i bivaju presrecni zbog toga.
ОТ
То што су двине урадиле у Вијетнаму, то је научна фантастика такорећи! Прво - дотурити их, уредити положаје (наравно, пре тога обучити), итд, итд. А њихови противници су долазили са полукружне основице, растећени логистичких проблема и свега осталог. Вијетнамцима за сваки оборени авион могу да се поклоним до земље.
U Vijetnamu ste i dalje imali situaciju da avioni lete po danu, vrse bombardovanje sa malih visina obicnim bombama ili sa NRZ.
Mogli bi da napravimo neku temu da uporedimo koliko su otisli u razvoju PVO sistemi a koliko avijacija a cinimi se da je cak mozda avijacija otisla vise(sem mozda frikova sa suludom visekanalnoscu ciljeva kao Antej). Naprimer "obicna" vodjena bomba sa dometom 15-20 km tebe sklanja na krajni domet Kub-a naprimer, umesto da mu ulazis u NEZ da bi istresao tovar. Tek je 1999. videla prvo ozbiljno koriscenje vodjenih sredstava( izmedju 30-40 % od ukupnog broja ali za bitne ciljeve gotovo iskljucivo). 1991 je to jos bilo uglavnom specijalizovanih aviona a na celu flotu procentualno do 7 %.
Samo jedan primer iz Vijetnama, kada su prvi put iskoriscene vodjene bombe sa F-4, Tan Hoa most je unisten iz prve, pre toga nisu uspeli da ga sruse u skoro 800 napada u kojima su izgubili preko 10 aviona.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
The First Successful Combat Drops of Laser-Guided Bombs
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Zacetnik danasnjih laserski vodjenih bombi GBU serije. BOLT-117( GBU-1).
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
AN/AVQ-10 Pave Knife nisanski kontejner i manji AN/ASQ-153 Pave Spike za dnevno bombardovanje.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 02 Okt 2018 21:00
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2334
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Sve je to uredu, idu napred i avioni, ali idu i protivvazduhoplovna sretstva. ali nekako nema tu neke srazmere kada veliki i jaci napada malog i slabog.
Nema se tu cime parirati, niti ce protivnicki blok naoruzatio napadnutu zenlju najnovijim sistemom PVO za dzabe pa da mu kasnije plate. Doduse ovo u Siriji je placeno pa obustavljeno pa dotureno videcemo kako ce se pokazati, sve zavisi od obucenosti i srcanosti posade.
Zna li se kada istice resurs Kubovima koje imamo u naoruzanju, posto neverujem da ce se ista raditi na njihovom osavremenjivanju, jedino ukoliko bi se uvezao sa Bukom ali opet dobija li se ista povodom dometa raketa
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Okt 2018 21:07
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 27009
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
Toni
Citat:U Vijetnamu ste i dalje imali situaciju da avioni lete po danu, vrse bombardovanje sa malih visina obicnim bombama ili sa NRZ.
Увек има нека ситуација. Према свецу и тропар. Увек следи прилагођавање. У сваком случају, подвиг. Неупоредиво је, наравно, са нашом ситуацијом. У Вијетнам је куљало преко Кине јевтино, изванредно оружје и масовно коришћено против скупог и такође масовног америчког оружја. Зна се ко је први попустио. Остало је историја. Крај ОТ.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Okt 2018 21:23
|
offline
- Kubovac

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Jul 2016
- Poruke: 6761
|
lord sir giga ::
Zna li se kada istice resurs Kubovima koje imamo u naoruzanju, posto neverujem da ce se ista raditi na njihovom osavremenjivanju, jedino ukoliko bi se uvezao sa Bukom ali opet dobija li se ista povodom dometa raketa
Nemoj da pitaš, neće ti se dopasti odgovor! (resurs raketa pre svega)
Na žalost prošao je voz za sve to (osavremenjavanje)....ako se ne nabave novije rakete, ne vidim više ni uvezivanje sa Bukom kao rešenje. Jedino kroz lanac komandovanja.
Jednostavno, koristiti sredstvo dok može i dok traje....i onda nabavka nečeg novijeg.....
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2018 22:41
|
offline
- Kenanjoz
- Počasni građanin
- Pridružio: 21 Jun 2016
- Poruke: 775
|
pein ::Jednoga su se dičepali i teroristi ISIL-a u Iraku
Jok, ovaj je zarobljen od strane rebelsa u juznoj Siriji, pocetkom 2015:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Okt 2018 18:00
|
offline
- Pridružio: 15 Jun 2009
- Poruke: 1548
|
Zanimljivo je da je za vreme sankcija Irak radio na razvoju samonavođene verzije. Zaplenjena Iracka raketa sa IC vođenjem.
|
|
|
|
|
|
|
|