MIG-21 Fishbed

1133

MIG-21 Fishbed

online
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Ne znam sta im bi, al bice da im opet dolazi iz dupeta u glavu, pa su ove godine poceli skolovanje nove klase podoficira, upravo za VTS ili kako se sad zove, tehnicku sluzbu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Sep 2012
  • Poruke: 54

Napisano: 01 Okt 2015 18:59



Imam i Pravilo TSL. Fali ono što je specifično za vazduhoplovstvo.



offline
  • Pridružio: 23 Sep 2012
  • Poruke: 54

Promene imena jedinica, službi, organizacije... Znam većinu ljudi VTSl koji su na rukovodećim položajima, većini sam bio pretpostavljeni. I znam da nisu (sposobni) za takve radikalne promene, imaju problema preko glave, pa jedino ostaje da se to radi po nekakvom diktatu sa strane. U jednom Glasniku RV i PVO iz 1987. godine, tada potpukovnik Ratko Obradović je napisao "Može li se optimizirati VTSl u RV i PVO", gde je dao način organizacije VTSl u jedinicama, u zavisnosti od toga da li jedinica ima višak ispravnih vazduhoplova ("bogatija" vazduhoplovstva) ili ima manji broj u odnosu na broj pilota. Naravno, kad se radi o siromašnijem, i komandant jedinice mora da brine o ispravnosti, a u bogatijem se komandant brine jedino o taktici upotrebe, a vazduhoplove (i ljudstvo koje ih opslužuje) trebuje u potrebnom broju od vazduhoplovne baze.

Pokojni Ratko Obradović je bio naš najveći autoritet za MIG-21.

Ja nemam taj Glasnik RV i PVO. Imam utisak da taj koji je vršio promene, upravo je radio suprotno od toga što je Ratko napisao.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Otvoreni dan Batajnica 2015: Najzanimljivija statika MiG-ova 21 do sada

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

Bugari danas imali a2a fotkanje svojih 21ceva(mozda i ostalih aviona, za sada samo izbacena ova slika) i poljskih 29ki. Smile
Iako su ovako osakaceni, ipak smo mi dosta iza njih. Bebee Dol

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3542

Kakav im je ovo podtrupni rezeorvar?

offline
  • Pridružio: 30 Apr 2010
  • Poruke: 206
  • Gde živiš: Beograd,Srbija

nebkv ::Kakav im je ovo podtrupni rezeorvar?

"Bak" od 800l

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

nebkv ::Kakav im je ovo podtrupni rezeorvar?
lici na bak od 800 litara
pozdrav Djordje



offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

Jos malo Bugara od juce. Pretpostavljam da ce u narednom periodu biti poplava slika, s obzirom da je u Spartanu bilo bar 15ak fotografa. Ziveli

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

^^Jos dve Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1302 korisnika na forumu :: 86 registrovanih, 8 sakrivenih i 1208 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alternator, Andy, Asparagus, Bane san, Bbbggg1979, bbrasnjo3, Bo96, Bobrock1, bojan313, bokicacar, BOXRR, brandža84, Branke90, cifra, Cirkon, comi_pfc, cyprus, Darth Wader, Deki Duga Devetka, DezurniOperativni, Dorcolac, Dovla 1980, Dragon Order, g_g, Gargantua, goran.vvv, gregorxix, Hans Gajger, havoc995, iceburn, Ilija84, Insan, Ir, Jozo74, Kajzer Soze, kalens021, kinderpingvin, KizJ, Konda, kunktator, littlebunny, luka35, Manjane, Marko Marković, markolopin, mean_machine, Medojed, mercedesamg, Mercury, miki kv, milanpb, milenko crazy north, moldway, MrNo, nazgul75, nenad81, NorthWind, ozzy, Pero, Petar25, Rok A Bit, rovac, royst33, S-G, samsung, sekretar, ShtagodShtagod, skvara, smuk, Srki98, stingD, Titan, tooljan, tubular, vaci, Vanderx, varda, Veless, VNVK, vukovi, wulfy, yufighter, Zastava, Zec, 800077