Da, da, opet su novinari nešto izbrkali. Flanker na snimku nema ni onaj prednji senzor sa Su-35S-1, međutim uočljiva je "markirana" pozicija za isti. Moguće je da Su-33 dobijaju Su-35S paket avionike, to bi bilo extra!
Citat:T-50 je aerodinamicki losiji od Su-35, a ako bi imao jos i smanjeni stelt, to bi u svakom pogledu bio losiji avion od Su-35.
Da ti odgovorim na tu hipoteticku situaciju, oslabljeni PAK-FA koji bi mogli odmah proizvesti, bio bi nesto nevidljiviji, ali mnogo aerodrinamicki slabiji od Su-35, a da ne govorimo o tome sto bi bio nedovoljno testiran i ''ociscen'' od gresaka.
Moja strucnost je debelo skromna, ali subjektivni osecaj mi govori da je T-50 slicniji F-22 i F-15, a oni su se manevarski pokazali inferiornim u poredjenju sa bilo kojom 27icom.
Opisujuci kako se PAK-FA ponasa u letu, Sergej Bogdan je rekao da je vrlo slican sa SU-35S, samo sto je jos bolji i deluje kao da upravljas avionom koji je za jednu klasu manji! Na MAKS 2011 avion je pokazao samo 30% od svojih stvarnih letnih mogucnosti po recima ljudi iz suhoja.
Dakle, odbacite tu ideju da je SU-27 aerodinamicki savrseniji, jer su konstruktori od starta projektovali avion koji ce koristiti TVC, pa su samim tim mogli daleko efikasnije da usklade aerodinamiku aviona sa digitalnim sistemom upravljanja i pokretnim mlaznicama (kod su-27 TVC je naknadno postavljen).
Takodje su zbog toga mogli da izvrse optimalniji raspored tezine, odnosno balansa aviona kako bi u sto vecoj harmoniji saucestvovao sa TVC i kontrolnim povrsinama (savrseniji oblik vestacke stabilnosti po vise osa)
Neka od aerodinamickih resenja primenjih na njemu su unikatna sto ce omoguciti avionu da bude manevribilniji u daleko sirem dijapazonu brzina i visina u odnosu na SU-27 (supersonicno manevrisanje).
Odnos potiska i mase ce biti bolji, aerodinamicki otpor, pogotovo u transonicnoj i supersonicnoj oblasti brzina ce biti daleko manji sto ce omoguciti bolja ubrzanja kao i daleko efikasnije superkrstarenje, pogotovo ako uzmemo u obzir da ce avion nositi naoruzanje unutar trupa itd itd. . .
Slicnost izmedju T-50 i F-22 prakticno da i ne postoji, osim neke uopstene optimizacije vezano za STELT. Ako pazljivije pogledas videces da je taj avion po aerodinamickoj semi daleko slicniji SU-27, odnosno primetno je da je to neka vrsta evolucije vec poznatog i efikasnog resenja uklopljenog sa zahtevima za smanjenje RCS aviona + neka nova aerodinamicka resenja.
@growler
Citat:Gledano konstruktivno i aerodinamicki SU-35 i PAK-FA nekako
nedajem nikakve sanse ovom drugom da ce bit bolji u manevarskim osobinama.
Nekako mi je pljosnat i plocastog oblika a aerodinamicki to nije idealno resenje
Sve sto je bilo upuceno "Simonovu" vazi i za ovaj tekst, samo bi se osvrnuo na tvoju drugu konstataciju.
Kakav po tebi treba da ima izgled avion da bi generisao uzgon, pljosnat i plocast ili neki drugi oblik kao recimo F-35 koji je vise kao balvan odnosno nije pljosnat.
Klasican primer aviona koji nije pljosnat!
Sta mislis, koji deo kod F-35 generise uzgon, pljosnati (krila) ili trup koji je sve samo nije plocast?
Samo da napomenem je recimo YF-23 ulazio u oblast POST STALL manevara bez TVC, sto je prakticno nemoguce za F-22 ako ne bi koristio vektorisani postisak, a gde ces pljosnatijeg aviona od YF-23
Dopuna: 19 Jan 2012 13:49
growler ::SU-27 familija impresivna kao i uvek stim sto nesmes odbacit ni Raptora koji
je ipak nekako najblizi SU-35 po akrobatskim vestinama.Pogledaj malo agresivne
zaokrete i napadne uglove koje pravi raptor i uvideces da nije za podcenjivanje
Evo i videa da se mogu sporedit oba na jednom mestu i gde se moze
videt koliko Raptor pojedine identicne figure brze i okretnije napravi a o samom
uzletanju direkt u nebo pod velikim uglom i brzinom je svakako vidno mocnije od SU-35.
Ovima moze jos jedino Rafal da se prikljuci
Niko ne odbacuje Raptora kao dobru masinu, ali zaista pri "slow speed, low flight - WVR" rezimu, tesko da ima bilo kakve sanse protiv SU-35S.
Vece visine i brzine su oblast u kojoj je on dominantan pa pretpostavljam da bi tu suhoj imao daleko, daleko tezi posao.
Sto se tice snimka, ja nisam primetio ni jednu figuru koju radi energicnije i brze od SU-35S, cak naprotiv, a to famozno uzletanje direkt u nebo nije nista posebno, pogotovo ako uzmemo u obzir da SU-35S najverovatnije ima bolji odnos potiska i mase, sto pri balistickom uzletanju igra vaznu ulogu.
"Ray ban" je dao dobar primer kada SU-35S iz propadanja krece u vertikalno penjanje, sto je nesto sto F-22 tek treba da demostrira.
Naime, F-22 posle odlepljivanja sa staze leti na maloj visini tik iznad piste generisuci dovoljno brzine kako bi krenuo u strmo penjanje, a ne krece u penjanje odmah posle odlepljivanja sa piste.
Evo klipa gde obican F-18 demonstrira to isto, mozda na jos atraktivniji nacin!
Dakle, pri proceni performansi nekog aviona u odnosu na drugi moras da uzmes u obzir identicne ili slicne uslove pod kojima se neki manevar izvodi, jer ovako to ispada kao da je samo izvuceno iz konteksta.
na ovom videu definitivno nije stari su-35 iz aerobatskog tima..
jer su-35 koji se nalaze u bojama RK imaju ravne vrhove vertikalaca..
a ovaj na snimku ima zasecene vertikalce
USSVoyager ::na ovom videu definitivno nije stari su-35 iz aerobatskog tima..
jer su-35 koji se nalaze u bojama RK imaju ravne vrhove vertikalaca..
a ovaj na snimku ima zasecene vertikalce
Ko zna, mozda u vidu modernizaciji promene vertikalce sa novim.