S-125M1T "NEVA"

102

S-125M1T "NEVA"

offline
  • Pridružio: 21 Dec 2015
  • Poruke: 224

Sr.Stat. ::Мирослав Лазански и потпуковник Аничић
На почетку о испоруци система S 300 Сирији а даље о S 125
и обореним НАТО авионима 1999.

'Kompletni idiotluk' u režiji 'kompletnog idiota' LaŽanjskog

strucni opis za padar P-18 - lampas
naziv ''oborenog'' B-2 - Spirit of St. Luis
odrazna povrsina B-2 - 460m'
''verodostojno'' obaranje Harijera
.
.
.
JAVNO CITANJE BEZBEDONOSNO KLASIFIKOVANOG DOKUMENTA
i naravno, gost je uz sve i 46 puta napomenuo da je bio rukovalac gadjanja AKO neko to nije cuo posle prvih 10 puta



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Ne mogu da slusam gospodina Anicica zaista. Svaka njemu cast na svemu ali to njegovo kukumavcenje po emisijama, povraca mi se. Mozda nisam u pravu ali ovako nesto ne ocekujem od jednog oficira..sramota. Uospte gledano taj sukob izmedju njih je meni toliko tuzan da baca nepotrebnu ljagu na celu pricu. Jos jednom SRAMOTA!!



offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

А можда да мало спустите лопту.Уживам да гледам сваког од наших великана а Аничић то неспорно јесте.Неправда му јесте учињена,ја га апсолутно разумем.Лазански је ту само водитељ,мени се не допада то што нон стоп сецка саговорника,како би се и он мало показао,али много боље него ли да уопште таквих емисија нема...

offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2458
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

poenta price u pare, koje je uzeo jedan a nije drugi, i onda eto svadje, a o lovorikama da i ne govorim.
Oni su bili u kabini ali nisu bili sami, ima tu i drugih bitnih cinilaca koji su takodje oborili te avione, dobro nije orden i unapredjenje dobbio i pilot oborenog aviona zato sto eto nije uspeo da pobegne.
Ali je u svakom slucaju dobro da ima vise emisija ovog tipa, nebitno ko je voditelj kad su oni koji pricaju tu da daju svoje vidjenje.
A i koja vojna tajna, od koga i zasto, uvek sam se pitao. Pa i sami amerikanci su pitali sta je uzrok tome sta su nasi videli na radaru kada su gadjali avione koji su trebali da budu slabo uocljivi, a popili raketu iz 60ih godina, a nasi im jos uz porciju kokica poslali sve sto su mogli

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

MB120mm ::А можда да мало спустите лопту.Уживам да гледам сваког од наших великана а Аничић то неспорно јесте.Неправда му јесте учињена,ја га апсолутно разумем.Лазански је ту само водитељ,мени се не допада то што нон стоп сецка саговорника,како би се и он мало показао,али много боље него ли да уопште таквих емисија нема...


Pratim ja sve emisije gde se prica o tom nesretnom vremenu i ponosim se sa ljudima koji su stali na branik otadzbine ( medju kojima je i moj otac, koji je penzionisam 2004) tako da ako si mislio da ja ne uvazavam njegov tj njihov uspeh u debeloj si zabludi. Meni smeta to sto se covek ponasa kao placipicka a ne kao oficir!

offline
  • Pridružio: 10 Jul 2017
  • Poruke: 248

Kubovac
"Specifičan način obmanjivanja predstavljalo je uvođenje u borbeni raspored 250. Rbr PVO i jednog raketnog diviziona PVO “Dvina”. Ideja je bila da se angažovanjem starešina sa iskustvom na RS PVO Dvina, a čija sredstva su sada van upotrebe (divizioni Neva izbačeni) kao i pozivanjem rezervista sa Dvine, osposobi jedna borbena smena.
U tome se uspelo, kao i u osposobljavanju jednog broja raketa.
Cilj je bio dejstvo po visoko letećim Miražima (i drugim visoko letačima) koji su tokom maja probijajući zvučni zid iznad Beograda ili Novog Sada, dodatno uznemiravali ljude.
Jedinica je posela položaj 06/05/1999 u reonu Šimanovaca. Ipak, u odsutnom trenutku, smena na komandnom mestu 250. Rbr PVO je oklevala predugo i neprijateljska avijacija je uočila divizion i uništila kabinu radara za vođenje raketa. Srećom, niko nije stradao u tom udaru. "

Колико би било успјешно дејство овог систем? Када су повучени из службе? Која је предност овог система?

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Jezekijel ::Kubovac
"Specifičan način obmanjivanja predstavljalo je uvođenje u borbeni raspored 250. Rbr PVO i jednog raketnog diviziona PVO “Dvina”. Ideja je bila da se angažovanjem starešina sa iskustvom na RS PVO Dvina, a čija sredstva su sada van upotrebe (divizioni Neva izbačeni) kao i pozivanjem rezervista sa Dvine, osposobi jedna borbena smena.
U tome se uspelo, kao i u osposobljavanju jednog broja raketa.
Cilj je bio dejstvo po visoko letećim Miražima (i drugim visoko letačima) koji su tokom maja probijajući zvučni zid iznad Beograda ili Novog Sada, dodatno uznemiravali ljude.
Jedinica je posela položaj 06/05/1999 u reonu Šimanovaca. Ipak, u odsutnom trenutku, smena na komandnom mestu 250. Rbr PVO je oklevala predugo i neprijateljska avijacija je uočila divizion i uništila kabinu radara za vođenje raketa. Srećom, niko nije stradao u tom udaru. "

Колико би било успјешно дејство овог систем? Када су повучени из службе? Која је предност овог система?

Ja nisam pozvan da direktno odgovorim i sumnjam da bi iko mogao da da tačan odgovor pošto tako šta nije ranije izvedeno pod borbom.
Ali sam siguran da je sam napad baš na radar za vođenje raketa bio svojevrsna demonstracija sile i vazdušne nadmoći jer da nije baš tako pogodili bi još nešto ili pakneki drugi deo sistema Dvina.
O ovoj su nadmoći po ovom gađanju posebno davali novi podstrek poslugama u raketnim i drugim sistemima da se onima od gore zgazi na rep po svaku cenu.

offline
  • Kubovac  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 12 Jul 2016
  • Poruke: 6875

Jezekijel ::Kubovac

Колико би било успјешно дејство овог систем? Када су повучени из службе? Која је предност овог система?


Sistem SA-75Mk Dvina iz naoružanja VJ povučen je do kraja 1994. godine. Ipak u rezervi 250. rbr nalazila su se još 2 ili 3 raketna diviziona sa jednim brojem raketa.
Sredstva raketne tehnike su uglavnom korištena za formiranja lažnih vatrenih položaja koji su zatim "oživljavani" sa IRZ i RRU i ugaonim reflektorima i slično. U tom smislu su sasvim dobro poslužili.

Ipak, 1 raketni divizion SA-75Mk Dvina je osposobljen za borbenu upotrebu i raspoređen 06/05/1999 na VP Šimanovci. Kabina P (kabina radara) i sam nišanski radar pogođena je 13/05/1999 godine. Ovde ima i grešaka pretpostavljenih komandi, jer je divizion razmešten na VP sa koga je već zračio 3. raketni divizion Neva i čak i gađao. Dakle, položaj je bio "markiran" od strane NATO aviona.
I pored toga, divizion Dvina je na tom položaju bio čak 7 dana...i NATO avijacija je verovatno pregledajući "markirane" položaje sa kojih se nekada zračilo, vizuelno uočila položaj diviziona i sa laserski vođene 2 bombe uniština kabinu PA i nišanski radar.....Niko nije stradao...

Sistem SA-75Mk Dvina u odnosu na S-125M Neva, ima veći domet po daljini i po visini.
Raketni divizion SA-75Mk Dvina je u stanju da gađa ciljeva na visinama do 22 km, a na daljinama do 30 km. (Neva 18 km visine i 24 km daljine)
Što se tiče ostaloga, snop nišanskog radara je širi od Neve i lakše se uočava i gađa protivradarskim raketama. Sporije je premeštanje, rakete su punjene tečnim, toksičnim gorivom. Raketa je slabije manevrabilna u odnosu na raketu iz sistema Neva i više je podobna za gađanje bombardera i izviđačkih platformi na većim visinama.
Ipak, da je divizion ispeo da izvrši dejstvo na visoko-letećeg Miraža, svakako bi postojala šansa za uspeh...

offline
  • Kubovac  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 12 Jul 2016
  • Poruke: 6875

voja64 ::
Ali sam siguran da je sam napad baš na radar za vođenje raketa bio svojevrsna demonstracija sile i vazdušne nadmoći jer da nije baš tako pogodili bi još nešto ili pakneki drugi deo sistema Dvina.
O ovoj su nadmoći po ovom gađanju posebno davali novi podstrek poslugama u raketnim i drugim sistemima da se onima od gore zgazi na rep po svaku cenu.


Imam jedan primer....jedan od diviziona Neva iz sastava 250. rbr je vizuelno uočen na položaju....
U prvom naletu, odmah je uništena Stanica za vođenje raketa i nišanski radar.
Nakon toga, napravili su krug i gađali sredstvo po sredstvo....kabine napajanja, agregate, lansirne rampe....potpuno uništenje diviziona.....

Ovaj drugi deo da je to davalo i dodatni podstrek svim raketašima, bez obzira na sve okolnosti, potpisujem.....

offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2458
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Pa lako je bilo gadjati nepokretni sistem gde ce da ode kad mu unistis glavu. to je samo dokaz koliko je igra macke i misa interesantna ovima gore i koliko zeznuta ovima dole. Ali niko nama nije kriv sto smo mi ostali da imamo samo ono sto imamo i nemamo nista modernije, nebi nas niko ni dirao da imamo nesto bolje sto bi moglo dobro da potprasi neprijatelja

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1122 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 6 sakrivenih i 1025 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alke12, Apok, ArchaBasha, ArmFPGA, bax0904, bojan313, bojansmudja, bojcistv, bounty hunters, bufanje, BZ, carinko, Clouseau, Dannyboy, deLacy, Djokislav, djuradj, drimer, dule10savic, dushan, dzada, Dzambas, Dzoni2412, Džekson, efektiva, Electron, foka106, Foxdie, Frunze, goxin, Helket, Hitri, ikan, jalos, Jeremija98, kolateralnasteta, Kozara1, lanishtefm, Lep1na, Litostroton, ljuba.b, loon123, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, miki kv, Miler88, Miletić Zoran, Milometer, Mićko, Moldovan, monomah, nelezele, nemkea71, Niki2024, Nole, Nomica, OKT, Orlova, Oscar, Panter, ping15, PlayerOne, pobeda, prasinar, Pururin, Radoslava, repac, Robin, royst33, saputnik plavetnila, sasics, Semberija, Sevatar, shone34, sickmouse, Sirius, Smiljkovich, Spreewerk, sspp, stegonosa, uruk, Velizar Laro, Vlada78, vrgudinac, Zjmc, Žrnov, 79693