LASTA - 95

71

LASTA - 95

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Ima li snimak i prednje kabine? U zadnjoj koliko vidim, su se odrekli MFD, a navigaciju će voditi pomoću pokazivača VOR/LOC (GPS).



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Zanimljivo je da je Jugoslavija nameravala i razvoj verzije Lasta TO Partizan kao laki borbeni avion, verovatno za zamenu aviona J-20 Kraguj.

A.Radic u AFM-u govori o mogucnosti verzija turboprop, zatim sa dizel motorom snage 350KS i jednosedoj varijanti.



offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

nebkv ::
Inace mislim da se vidi prednji deo trupa nekog nezavrsenog G4.Bilo ih je u Utvi,stradali su u bombardovanju.a


Možda je to onaj nesklopljeni G-4 pronađen u nekom skladištu o kome je Lazanski pisao?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Nije. To su trupovi koji su bili predvidjeni za projekat TURGA tj. G-4 za Tursku. Mada mislim da ima i trupova G-4 koji nikada nisu napravljeni, a trebali su nositi brojeve 23746-750.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

ray ban11 ::pa imamo nasu firmu `Teleoptik -ziroskopi` u Zemunu a koji su jos proizvodjaci ,neznam ,sto se stranaca tice mozda neke komponente

Mislim da je firma Teleoptik otišla u stečaj pre koju godinu. Znam da je Zastava Auto pri kraju proizvodnje domaćih auta kupovala i ugrađivala korejske instrument table(one moderne) upravo zbog toga što je Teleoptik propao.
E sad možda je deo firme nastavio sa poslom?

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2009
  • Poruke: 335

Phoenix ::Teleoptik, tj bar njegov vazduhoplovni tj namenski deo radi kako-tako, kako na Lasti 95, tako i proizvodeci druge stvari (ziroskop i druge stvari za Bumbara...), zivnuli su malo, ali ne dovoljno.
Pored analognih instrumenata se vide i digitalni brojaci , da li su i oni iz Teleoptika ?

offline
  • Pridružio: 01 Mar 2009
  • Poruke: 403
  • Gde živiš: Beograd

Nemam pojma i cisto sumnjam, cenim da je to standardna Garminova ili cija god oprema, tu se ne isplati osvajati tehnologiju i projektovati da bi proizveo 20-30 komada.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4623

@baki381

Odličan prvi post Smile

Nešto ovako

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4623

Lepo,lepo

P2 znači prototip 2 jel tako?

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4623

Opiši malo, ako smeš, kako je raditi u Utvi. Koliko vremena treba da se napravi jedna Lasta?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3018 korisnika na forumu :: 107 registrovanih, 5 sakrivenih i 2906 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 357magnum, 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., Alen1987, Apok, Asteker, Atomski čoban, Avalon015, bestguarder, bojanM84, Boris90, boskelazo, bounty hunters, brandža84, bunker, cakija, carinko, Cirkon, cole77, Colt D, CrveniSolaris, dane007, darcaud, Darko Jovanovic, DeerHunter, Dejan_vw, dekan.m, Despot1, dj.ape, Djokislav, doktor1964, Duck of Death, dusanobr, Flanker-G, Foxdie, Gall, goran.vvv, GORDI, gost321, Great White, Hans Gajger, howyesno, iceburn, Igritelj, ikan, ILGromovnik, IQ116, ivan979, Jester, Kanader, kenny74, KizJ, Krin, kunktator, kybonacci, lcc, Lucije Kvint, luka35, M74AB3, marsi, metallac777, MGBRBG, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, milimoj, mir juzni, Mirage 2000N, MK10, nelezele, nikolapetkovic, niksa517, omen, onufrij, Orc, Parker, pein, peradetlić, Pero, Petarvu, procesor, rakivan, redstar011, Regrut Boskica, Remain, S-lash, samoulogovankorisnik, Shinobi, shiro, skok, Smiljkovich, Srle993, stegonosa, Tandrkalo, Tastatura ratnik, tecataki, tomigun, trutcina, VaRvArI 85, VJ, Vlada1389, x9, ziggga, Zimbabwe, Žrnov, Đurđevdan