Rusija planira nove nosace aviona

50

Rusija planira nove nosace aviona

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3523

У данашње време без носача нема ни говора о сили у свету или ти пројекције...тако да Русији и текако требају...мислим да и они сами то знају и да ће бар по још два НА и два НХ...и то не зато јер је Русија дефанзивна или ти офанзива...већ јер се држава брани код савезника...НА никад ни није употребљен између две велике силе(у модерном добу) већ више за ове мале и чисто психолошки...управу су амери кад кажу...то је пар хектара твоје територије било где у свету...
А што се тиче саме борбености/ефикасности...кад пошаљеш ракету са више стотина километара...и одустанеш од циља-шта ћеш с њом...друго јел та ракета може и да извиђа...немогу се фрегате и остала братија поредити...ипак је авион данашње најаче убојно срество и то не без разлога...
И у авио бази одмах се зна кад и шта лети,а вала и где...а на мору?
Стратези кажу-са носачем добијаш 3д,а и 4д бојно поље...
Мада мени је НА више психолошко оружје....ех да је сад један па да чува москву уз петра великог...и затварај турску од родоса преко кипра до либана...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3556

ray ban11 ::^

Istorija ti je uciteljica jel tako ...recimo da se zaguzva ajd tamo sad ... kako pozicionirati tamo Kuznjecova pa i Petra kad su na suvom doku ili negde u B.moru ... To je ona prica, ajd makar 2 NA u svakoj vecoj floti ionako nakon 2020 racunaju na 2 Orlana ,mozda oba u SF ili jednan u TOF ako se ne sredi `Lazarev` tamo.

A Sirija ? Sirija je danas i jos neko krace vreme a kasnije ? Bice tu jos `Sirija` ...


Za istoriju se slazem da je ona uciteljica i treba je znati,ali sada imamo nov primer za sta su Rusiji potrebni nosaci pa se ne moramo vracati 30-godina unazad. Velika greska Rusije je sto je dozvolila prodaju nosaca Kinezima bolje da su ga oni otkupili za gas od Ukrajine i polako ga zavrsili kako finasije budu dozvoljavale. Sada bi imali mogucnost da uvek imaju bar jedan nosac spreman za dejstva. Po meni Rusima su potrebna 4 nosaca avaiona po dva za dve najvece flote i to je to. Krim je nosac aviona za Crno more, Sirija moze posati nosac aviona za Sredozmno more mozda uz jos jednu bazu u okruzenju spominje se Egipat i Kipar sredozemno more bi imalu jednu jaku udarnu grupu sacinjenu od aviona svih tipova od Su25 do Su35S. U kaspiskom moru nemaju neprijatelja tu bi odgovarao nosac helikoptera nesto kao Mistral i to je to,za neposlusne zemljice.
Bilo bi dobro da se Kuznjecov modernizuje i posalje u Juzno kinesko more - Indiski okejan kada budu gotovi novi nosaci,sa stalnom bazu u Vijetnamu,jer je to more i taj okejan svakako sledeci na tapetu.

Svakako da ce jos biti novih Sirija i Rusima su neophodni nosaci aviona,mozda ne kao Americki,ali ne i kao Kuznjecov nesto izmedju bi bilo savrseno uz jaku podrsku na moru i ispod njega bilo bi super.



offline
  • mickie 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 21 Jan 2012
  • Poruke: 532

Rusija je 91. godine mogla da ostane i bez kuznjecova. Kravcuk ga je proglasio vlasnistvom Urine a bio usidren u sevastopolju. Onda je doso iz Rusije Admiral i jednostavno dosao na brod i dao komandu "Idemo u Severodvinsk". Kod giblartara su natovci poceli da nadlecu brod i da glume ludilo, i tako sve do barencovog mora, ali je admiral ostao priseban. Kravcuk je vikao KRADJA, ZRADA, GANJBA, ali dzaba mu.

E, a sa varjagom to nije moglo da se uradi jer nije bio gotov. Nije ni motor imao. Kinezi su ga jedva dovukli do kine.

offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3556

Mogli su da ga kupe od Ukrajine ili pak celo brodogradiliste pogotovu u to vreme je u bivsem SSSR sve moglo. Rusija nije imala para,ali neko od tadasnjih biznismena tj tajkuna blizak Kremlju je to mogao da uradi,a ako je to brodogradiliste propalo mogla je Rusija da ponudi povoljniju cenu gasa da dobiju varjag.Bar se to moglo podmititi i zavrsiti posao preko noci i da u toku noci on napusti Ukrajinu i usidri se negde na obali Crnog mora u Rusiji dok ne dodju bolja vremena.
To nije uradjeno i sada moraju da se snalaze sa tim jednim kojeg imaju trenutno na papiru. Videcemo narednih godina kakav je plan Rusa po tom pitanju.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24371

mickie ::Rusija je 91. godine mogla da ostane i bez kuznjecova. Kravcuk ga je proglasio vlasnistvom Urine a bio usidren u sevastopolju. Onda je doso iz Rusije Admiral i jednostavno dosao na brod i dao komandu "Idemo u Severodvinsk". Kod giblartara su natovci poceli da nadlecu brod i da glume ludilo, i tako sve do barencovog mora, ali je admiral ostao priseban. Kravcuk je vikao KRADJA, ZRADA, GANJBA, ali dzaba mu.

E, a sa varjagom to nije moglo da se uradi jer nije bio gotov. Nije ni motor imao. Kinezi su ga jedva dovukli do kine.


Tog avgusta 1991 mnoge stvari nisu isle na ruku Rusima ,Ukrajina je tada proglasila nezavisnost i njena vojska kao preuzela svo naoruzanje koje se u tom momentu zateklo na njenoj teritoriji .Zapravo sve se to poklopilo sa isplaniranim avgustovskim pucem u Rusiji (RSFSR ) a ovi to maksimalno iskoristili protivno ruskim interesima .Naravno Amerima sve to opet dobro doslo pa se odmah krenulo sa zaplenom i unistavanjem nekada zajednicke imovine ( nukl. oruzje je trebalo biti vraceno Rusiji ) ... Za tadasnji `Tbilisi` znamo ,`Varjag` je ostao neizgradjen ( zavrsen nekih 60-70% ) a vec 1992 su uz pomoc Amera isekli veliki atomski` Uljanovsk` ( nekoliko radinika poginulo tom prilikom ) .

Nista bolje nisu prosle ni one manje avio-nosne krstarice Projekta 1143 `Krechet` ( Kijev,Minsk,Novorasijsk i Baku, potonji Admiral Gorshkov ) .

offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3556

Zar nije sve to moglo nekako da se spreci Ruska vojska koliko god bila oslabljena ekonomskim stanjem u zemlji mogla je to da sacuva ili je to svesno prepustano?

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24371

^

Da je bilo srece i znanja moglo se to uraditi ,dakle vratiti NA iz Ukrajine u RF ,no otom potom .. `prohujalo s vihorom`

Nego evo nesto zanimljivo u vezi NA

THE SEA POWER OF THE STATE IN THE 21ST CENTURY
Citat:
Admiral Sergei S. Gorshkov’s legacy as a naval leader and strategic thinker has not been entirely forgotten. Reports of his death, however, were not greatly exaggerated. Largely ignored by the NATO navies that once studied him so intently as the head of the Soviet Navy for much of the Cold War, Gorshkov remains an inspirational symbol in the two countries that should come as no surprise: Russia and China.

Earlier this year, Admiral Viktor Chirkov, the current commander-in-chief of the Russian Navy, pointedly chose the 105th anniversary celebration of Gorshkov’s birthday in his childhood home of Kolomna to make some bold statements about the navy’s future in the 21st century. After laying flowers at Gorshkov’s monument, Chirkov formally announced that Russia will be back in the aircraft carrier business with plans to build a new-generation one comparable in size to a U.S. supercarrier. Given the current state of Russian shipyards and the tremendous costs involved, defense analysts greeted the announcement with skepticism. There was good reason to doubt this most recent news: Russia had already announced in 2005, and again in 2008, that it would begin to build carriers by 2010. According to Jane’s Defence Weekly, the new multipurpose, dual-design (two ski-jump ramps and electromagnetic catapults each) carrier is called Project 23000E or Shtorm (Storm).

Of course, Admiral Gorshkov once promoted the virulent anti-carrier stance of the Soviet Union. He mocked the platform as too expensive and too vulnerable and echoed Premier Nikita Khrushchev’s view that they were “floating coffins.” Yet, the Soviet Navy’s need to be untethered from the sole support of land-based naval aviation first resulted in helicopter carriers for anti-submarine warfare and amphibious operations in 1967, then eventually in large-deck carriers for fixed wing aircraft toward the end of the Cold War – the Kuzntesov (still in service, although with considerable time in the repair dock, in the Russian fleet) and the Gorshkov (sold to India).

Gorshkov would likely have applauded Chirkov’s ambitious 50 ship building plan for 2015 that included a mixture of surface and subsurface vessels. In particular, the resurgence of nuclear submarine production, especially the Borei-class ballistic missile sub, is a reminder of how Gorshkov once used submarines as the cornerstone of Soviet naval power and prestige for decades.



http://cimsec.org/sea-power-state-21st-century/16598

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 1557

Ja jednostavno nemam ideju zbog čega bi Rusi gradili nosače aviona, prvo, Rusima to nebi bio tako lak zadatk da izgrade Nosač aviona, obavezno sa katapultima, jer osnovna stvar je u brzini podizanja aviona, njihovog suštanja i opte posizanja, primera radi, dok Američki džeral ford može na svakih 30 sekundi da lansira tri aviona, Rusi sa Kuznjecova pitanje da li mogu jedan da podignu za 30 sekundi, znači ulaženej u tehnologiju koju oni do sada nisu savlađivali, a glupo bi bilo ne ići na elektro magnetene katapulte, Hajde recimo da Rusima zaista nisu potrebni nosači od 100.000 tona ali od 65000 do 70000 jesu, Treće, Pitanje kada bi oni mogli da započnu njihovu izgradnju , a da negovorim koliko vremean bi im trebalo za prvi, četvrto ogroman novac je u pitanju, za koji se može raditi na još boljim tišim i bržim što podmornicama što Podmorničkim UAV-ima, Koje ako zasta naprave onako kako su na primer uradili posao sa prvim jasenom(mislim na napredak koji bi se desio) i slično, mogli bi pola američke flote da potope za nekoiko sati, bez da ih ikada vide, Peto, Njima bi po nekoj lpgici za svaku flotu trebao po jedan nosač, opet ogromne pare koje se mogu mnogo bolje iskoristiti na Podmorničku i nadvodnu Flotu, koja se uveliko radim i nebi morala da se čeka 2021 ili već da se počne sa izgradnjom. To je moje mišljenje

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3523

^
Једноставно...рат са америма је немогућ,а и ако је могућ одосмо сви и без подморница и НА...док овакви прокси ратови су будућност у којој подморнице само могу да се ладе и пливају са китовима...

offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3556

Sta ces sa sukobima tipa Sirija? Ne mozes u svakoj zemlji sveta otavrati svoje baze.Rusija moze da pokrije Juznu Ameriku jedino svojim bazama,ali Afriku ne verujem trebale bi im bar jedno 4 minimum a u Africi naci 4 drzave je tesko,a onda imas i pitanje VAP-a ne mozes proci kroz neke zemlje nego moras da zaobilazis pa trosis resurse aviona,pa cisterni ,pa piloti u zoni dejstva dolaze umorni i iscrpljeni pa treba da se vracaju nazad... Nosac aviona je preko potreban i za diplomatsku borbu sa SAD-om. So se tice sukoba Rusije i SAD-a tu ne ne ginu bojeve glave razlicitog punjenja.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 820 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 0 sakrivenih i 811 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Fabius, goxin, Neutral-M, opt1, robytz, Romibrat, SR-3m, TBF1D, wizzardone