J-22 Orao

17

J-22 Orao

offline
  • Pridružio: 16 Jul 2008
  • Poruke: 84
  • Gde živiš: srbija

Imaju i izvidjaci strejkove ali tek od ev.broja 25712...
Inace to su avioni samo za izvidjacke zadatke ne nose nikakvo naoruzanje,sem ic mamaca...
kaze se da su IJ-22 predserija orla jer su jurisnici proizvedeni kasnije posle 1984 godine! dosta su slicni,ali ima razlike u konstrukciji pogotovu u gorivnom sistemu,dok je hidraulika identicna kao kod jurisnika!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • nokia 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 29 Sep 2008
  • Poruke: 401

Pa ovi Orlovi imaju 100 razlika u opremi,kako li se to onda popravlja i održava kad skoro nijedan nije isti.



offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28379
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

Ima razlike i u hidraulici.
Princip rada uvlačenja/izvlačenja zakrilaca.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Dobro covek je pitao za spoljasnje razlike, odn. vidljive.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 12982
  • Gde živiš: Srbija

Joj ljudi nemojte dalje, jos malo pa ce i Orao biti "zapetljan" za prepoznavanje kao i Suhoji.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7602

Što, baš lepa prilika da nešto naučimo. Bravo momci, svaka čast na objašnjenjima, poznajete ovu pticu u svaki šraf. Ziveli

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2007
  • Poruke: 632
  • Gde živiš: BGD

Ima li neko neke slika, koje je nacinio izvidjacki orlic???

offline
  • Pridružio: 04 Avg 2008
  • Poruke: 949
  • Gde živiš: Serbia



offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28379
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

@kondorrs budi malo precizniji.
Trap isto radi u miru i ratu. Ništa mu od napomenutog nije smetalo da bude najkrvoločnija ptica u svim ex. ratovima.
Svoju namenu je opravdao. Može dostojanstveno u penziju.

offline
  • Pridružio: 16 Jul 2008
  • Poruke: 84
  • Gde živiš: srbija

nas je avion,mora da hvalimo...jer bolji i nemammamo....i patanje kad ce biti boljih u RV-u.
S obzirom kakvi su sve bili problemi u toku konstruisanja i proizvodnje orla,dobro je ispao! bar mi koji radimo sa tim avionima to dobro znamo...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1015 korisnika na forumu :: 26 registrovanih, 4 sakrivenih i 985 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: brundo65, Bubili, BZ, dragisa dragisa, Dukelander, DuškoMraz, General63, havoc995, kinez88, komenski, Laluvr, littlebunny, maksi007, marsi, mat, mkukoleca, Parker, pirke96, radionica1, sasa76, ShtagodShtagod, stegonosa, Stevan Visoki, vukajlo71, zil10, šumar bk2