J-22 Orao

16

J-22 Orao

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

Da li se i IJ-22, INJ-22, NJ-22 mogu ravnopravno koristiti za borbene misije kao i J-22?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Da li se i IJ-22, INJ-22, NJ-22 mogu ravnopravno koristiti za borbene misije kao i J-22?

NJ-22 moze a IJ/INJ-22 imaju ogranicene borbene mogucnosti.



offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28396
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

U kom smislu ograničene borbene mogućnosti ?
Daj malo detaljnije ?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Ma Mix ti malo mene zezas... Smile

Npr. nemaju topove, ne nose AGM-65B.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

A po čemu se tačno IJ/INJ-22 razlikuju od J/NJ-22 vizuelno?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Npr. IJ/INJ-22 imaju drugacije izduvnike od jurisnika mada postoje i jurisnici koji imaju motore sa KDS i bez njih. Zatim aerodinamicke pregrade na krilima su drugacije, rekao sam izvidjaci nemaju topove, IJ/INJ-22 imaju tzv brkove na bokovima nosa. Zatim izvidjaci imaju crvenom obojene ventral finove i dva ili nijedan potkrilni nosac, dok jurisnici imaju 4. Potom IJ-22 nema strejkove.

To sam se ovako na brzinu setio.

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28396
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

Ajde zixo otvori se za fotografije pa lepo objasni Wink

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

J-22 25103 motori bez KDS a pored njega INJ-22 25604 sa opet drugacijim izduvnicima.



J-22 25205 motori sa KDS, uociti aerodinamicku pregradu na krilima. Takodje tu je i tzv.bela antena inace antena radio-kompasa. Raniji primerci je nemaju.



IJ-22 25707 sa tzv. brkovima na bokovima nosa, crvenim ventral finovima, dva potkrilna nosaca, bez topova, uociti aerodinamicku pregradu na krilima



NJ-22 25528, svi NJ-22 imaju motore sa KDS.

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28396
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

Nosna noga, bombonosači, krajevi horizontalnih repnih površina ...
motori ...

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Da, da, hvala na dopuni.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1179 korisnika na forumu :: 110 registrovanih, 8 sakrivenih i 1061 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amonsrb, annon, Asparagus, avijacija, bankulen, Barista, bobo85, bobomicek, Bole72, Borski1977, BrcakRS, BZ, cafa0412, cenejac111, curiosity, Cvetkovic, DeerHunter, dj.ape, djonsule, Dovla 1980, Draganeli, Dragon Order, DS01, ElGenius, Ercomero, Gall, Georgius, ghoost, Glavonja049, Hans Gajger, HrcAk47, jalos, JK, Jose, K a s p e r, kaput21, Kenanjoz, knutveliki, Krin, kybonacci, lacko, Lance Guest, Le Banner, Litostroton, louderik, luka35, maksi007, Marko Marković, Marko88, mat, maxim_von_burdengate, mercedesamg, MiGac, Miki281, mikrimaus, Miletić Zoran, Milos ZA, moldway, mrm, mustangkg, nixos, Obrenovic, omen, opt1, Papadubi, pein, perko91, Petjan, plazma keks, pobeda, Pohovani_00, Polemarchoi, Prle90, probisic, proljece, sap, sasics, septembar, Sharpshooter, Shinobi, simicnenadbg, Sonic, Srki98, stegonosa, Stoilkovic, Superastro, Tafocus, tecataki, The_new_Statesman, theNedjeljko, Titan, trutcina, vaci, vathra, Velibor Radoja, Viceroy, vidra1, VJ, vjetar, vojnik švejk, Vrač, Wrangler, Yekaterinburg, ZetaMan, zil10, ZlatniRez, Zmajac, zmajbre, 2001