MIG-21 Fishbed

282

MIG-21 Fishbed

offline
  • MiGac 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 22 Dec 2008
  • Poruke: 467

Napisano: 19 Okt 2011 21:55

...a i SFRJ dvosjeda Smile








Dopuna: 19 Okt 2011 21:56

ray ban11 ::@Migac

Ta prva slika HRZ i onda 21 zar nije ELZ tj, eskadrila lovackih zrakopolova ?


Imala je ona više imena, ELZ, EBA i slično, riječ je o istoj eksadrili, druga eskadrila je ona pulska, 22.EBA/ELZ...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • MiGac 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 22 Dec 2008
  • Poruke: 467

A ne, ovo nisam ja skenirao/postavio. Mislim da je riječ o miješanju sa članom @Mikojan, također članom iz HR, kao i ja. Sve pohvale idu njemu.

Pozdrav



offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

OK ispravljeno.

offline
  • madza 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2010
  • Poruke: 1517

Ne znam da li je bila, ali ko je uslikao svaka mu cast.

Majstor se vidi u viziru.

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

madza

Слика је настала на дежурној пари. Свака част фотографу!

offline
  • Pridružio: 07 Jan 2011
  • Poruke: 380

Na gornjoj slici pilotska kaciga sa aviona Mig-29???Top gan i ti si mogao do skora da ukrasis krov kuce sa mig-21 ako si imao 3000 evra:D...Bugari ih skoro prodavali za oko 2000 evra bez motora i naoruzanja Smile

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33443

Ma predlozili smo ja i vazduhoplovac da skoknemo do Rumunije po jednog njihovog Orla(IARa). Eno ih na otpadu Mr. Green

offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

Napisano: 20 Okt 2011 17:27

Citat:Na gornjoj slici pilotska kaciga sa aviona Mig-29??
u pitanju je kaciga tipa ZSh-3.Vise se koristi na avionima starijih generacija od miga-29.Dok se na dvorepom (u razvijenijim vazduhoplovstvima)vise koristi modernija kaciga ZSh-7...

Dopuna: 20 Okt 2011 17:43

rumunski lacer B....


piloti sa Elbitovim kacigama DASH III.Zanimljivo, kacige koje nose verovatno vise vrede nego sam avion pre modernizacije Very Happy

offline
  • Pridružio: 07 Jan 2011
  • Poruke: 380

The ZSh-3 Pilot Helmet was first introduced in the early 1960's and is used in virtually every type of Soviet-made aircraft - from the MiG-17 to the MiG-29, from the Il-76 cargo plane to the Mi-24 Attack Helicopter. This is the most widely used flight helmet in the world. Nisao sam znao oznaku,meni se vise svidja ona Galebarska Very Happy
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Ретко виђана комбинација код БИС-а! 3 пута 800 + 2 пута 490 !


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1105 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 4 sakrivenih i 1060 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, A3C, aleksandar11332, bavar357, bigvlada, Bozjidar87, Brankojle, Bubi, Bubimir, C-Gun, Car89, Chainsaw, djboj, doktor097, dukajov, esx66, LeGrandCharles, leopard83, ljuba.b, MaRtInsrbija1993, Miler88, Milometer, Natuzzi, Nikola.M, nuke92, peradetlić, Radogost, Radoslava, radoznao, royst33, ruma, S-lash, S2M, Spinosa, TTN, uruk, vathra, VBoss, vuksa72, Zec, Zoran1959