Vojni kamioni

122

Vojni kamioni

offline
  • Pridružio: 27 Sep 2013
  • Poruke: 198

stringer bell ::Viđao sam svakakve verzije i modifikacije Urala, Kamaza, MAZa i MZKTa, ali ovo je definitivno najružnija od svih




Znam da je stari post, ali to su uvideli u i Gaz-u pa su ga upristojili. Sada izgleda ovako:



Inače neko (MGTU-Baumana) je pokušao da napravi vojni kamion na tu temu samo što je koristio agregate od Zila. U reakcijama sa ruskih foruma je pominjan predhodni Ural. To me i podsetilo na Uralovog mutanta. Very Happy







Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Kabina URAL na donjim slikama kao da je od nekog njuškaša al je malo na prečac zatupili sa ovim poklopcem.



offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ural 4320

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Dva brata po babine linije su ovi kamioni iz čijeg je konstrukcionog biroa nastao i naš FAP6GC preteča kasnijih 13ki.

Levo je BERNA 2VM a desno Saurer 2DM i osim razlika u natpisu na prednjoj masci i ceradama ja nisam uočio na prvi pogled.

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2245

VAZNO: ruski proizvodjac teskih kamiona, BAZ, presao je u vlasnistvo korporacije Almaz-Antej.

13.11.2015. je objavljena informacija da je BAZ prakticno bankrotirao, jer je banka "Slavija" odlucila da sudski naplati kredit koji je odobrila ovoj fabrici:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Tu u igru uskace Almaz-Antej i preuzima BAZ-ov dug na sebe, tj. isplacuje ga banci.

Vec 18.11.2015. je objavljeno da 90% akcija BAZ-a prelazi u ruke Almaz-Anteja, a 19.11.2015. je na duznost stupio novi direktor, Дегтярев Николай Михайлович, sto se moze videti i na web-sajtu BAZ-a:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ajd kad smo već kod BAZ-a, da prikažem model za vuču topova/haubica БАЗ-6306











offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3840
  • Gde živiš: JAGODINA

aerodrom ::Na skupu ARMIJA-2015 u Rusiji prikazan je novi beloruski kamion MZKT-5002 4x4.


Prvenstvena namena je da zameni legendarni GAZ-66 i omoguci transport laksih tereta na nepristupacnom terenu.
Radi se o veoma savremenom kamionu, sledecih karakteristika:
masa praznog 5800Kg, punog 8800Kg,
nosivost 3000Kg tereta ili 20 vojnika,
turbodizel motor ЯМЗ-53452 od 215KS,
menjac sinhronizovani sa 5 stepeni prenosa,
nezavisno vesanje,
redukcija+blokada diferencijala,
centralna regulacija pritiska u pneumaticima,
klirens 400mm,
vodeni gaz do neverovatnih 1,8m (!),
maksimalna brzina 95km/h.

Kompletne tehnicke karakteristike:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
















Zna li se cena za ovaj kamion?

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Nije bas vojni ali je jak Smile

Pogadjajte gde je snimano Smile

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
камази...

offline
  • Pridružio: 29 Sep 2015
  • Poruke: 37

Koja drzava ima sada najvise vojnih kamiona i da li su ti i najmoderniji?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1421 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 9 sakrivenih i 1337 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aramis s, ArchaBasha, bankulen, Baždaranac, Bloody, bokicacar, C-Gun, cavatina, Cirkon, Clouseau, crazydkure, crnirocko, darkkran, darkojovxp, DeerHunter, dejan1972, Despot Đurađ, Djokislav, DziadekDzidek, Georgius, goxin, Grebostrek, Hans Gajger, HogarStrashni, Ikica977, Insan, jalos, Jelly4183, jodzula, konstruktor, Kozi-RS, krkalon, Lance Guest, laurusri, leopard83, Lošmi, Marko Marković, Marko1238, markolopin, MarkoW, MaschinenPistole, mat, Milan A. Nikolic, MILO-VAN, Moldovan, nekdo, nelezele, nenad81, Nomica, Orc, Panter, pisac12, Pururin, rikirubio, rovac, Sale0501, sap, Savantije, Singidunumac, Smajser, sony771, Srki98, Srna, Str2022, SympathyForTheDevil, Szigetwar, theNedjeljko, tritonus, USSVoyager, VJ, xAlex2, Zanimljivo, ZetaMan, Zmaj Tolak, zziko