Vojni kamioni

116

Vojni kamioni

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2245

Kamaz blisko saradjuje sa Daimlerom, logicno je da uzmu njihovu kabinu, kako su uradili i sa tegljacem 5490.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Avg 2012
  • Poruke: 1219
  • Gde živiš: Srbija

Jedan Iveco poljske armije iz 80.-ih na prodaju. Fino resenje prevoza cisterne u slucaju nuzde.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Zimbabve pazario od Indije
Ashok Leyland completed delivery of 633 military vehicles to Zimbabwean Defense Ministry

Citat:The government of Zimbabwe last week took delivery of the 633 vehicles purchased from India at a cost of US$50 million, which include all-terrain troop-carrying trucks and water cannons mostly used by the military and police, unveiled the local newspaper Zimbabwe Independent.



Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Pa nije mnogo 50 milki za 633 vozila - bar valjaju pošto je Leyland u pitanju

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Jedna simpatična sličica sa Histomil-a .
Predstavlja pošiljku u Lend Lizu dve kabine za čuveni Studebaker sa koim su Sovjeti nadomeštavali svoj nedostatak kamiona na bojištu..

offline
  • Pridružio: 27 Sep 2013
  • Poruke: 198

JackBeam ::Zetros. Na Dakar kamionu gotovo nista nije Kamazovo.

Samim tim istorija se nastavlja. Tako je Kamaz nastao. Smile

Kamazova kabina ( i ne samo ona) je razvijena na bazi Zil-ovog projekta 170 (ЗИЛ-170) a kamazov V8 motor je Jamz-ov (ЯМЗ-740).



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Prvi čas u obuci za vojnog vozača je suvi trening na volanu pa makar i ovako izgledao trenažer...

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Ako ovde nauči da vozi tako da mu ne izgori prase onda je profi vozač. Mr. Green

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Motor od veš mašine ili od brisaća stakla + akumulator ako nema blizu struja. Prodavali se novi nehrđajuči kompleti (pogon, prenos sa lancem, dva nosaća i ražanj/osovina), u Ljubljani na buvljaku po 100 €. Samo kod nas smo pekli na drugačiji način. Stavili prasence pored (ne iznad) žeravice od bukovih drva. Očiščeno prasence se samo solilo ništa drugo. A iznutrice, posoljenu i rezanu đigericu i srce se peklo za meze u loncu na svinjskoj masti, sa lukom, lovorom, paprom i malo vina. Da nismo čekali gladni na prasence.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Торнадо-М и Торнадо-У

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1173 korisnika na forumu :: 71 registrovanih, 7 sakrivenih i 1095 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ALEXV, Asparagus, Asteker, Avalon015, bavar357, bigvlada, Bodin86, brandža84, bukefal, coaaco, Comyymoc, CrveniSolaris, darkojovxp, Dejan_vw, Dekanovic, DonRumataEstorski, dradex, drimer, dule10savic, dushkomkd, gajasvi, Gall, Georgius, Gitzherai, Hans Gajger, Igor Antonic, Ir, Kajzer Soze, kolateralnasteta, kunktator, Lance Guest, lanishtefm, leptirleptir, Litostroton, ljubo70, Lucky 6, luka35, Magarac, MaschinenPistole, medaTT, mercedesamg, Mihajlo, MILO-VAN, mist-mist, mm1811, mnn2, Natuzzi, OKT, ostoja, pein, pinci01, Pururin, Qvazimodo, raptorsi, S-G, sale76, sap, Semberija, Sevatar, Shinobi, shota91, sistem22, SpaDej, stegonosa, tomo2, US_Rank_0, Valter071, vathra, Vrač, ziggga, Zoca