|
S.Palestinac ::
Problem na menjačima se ponovo pojavio na našem poligonu na tenkovima M-84A. Vojna kontrola nije htela da da upotrebnu dozvolu pa je oko 60 gotovih tenkova bilo skoro godinu dana dislocirano po ĐĐ i na poligonu. Šta je bio problem nije mi poznato. Tad sam se bavio nekim drugim poslovima a poligon je vodio major Bekić koji je prilično težak za saradnju.
Poznavao sam vojne kontrolore ali se nisam petljao tamo gde me nisu pozivali. Kad je krajem 90 dolazila delegacija iz SSNO-a u ĐĐ jedan oficir saradnik me je pitao šta ja mislim a moj odgovor je bio vozite ih!
Možda bi danas kao penzioner mogao to analizirati ali mi trebaju podaci koji problemi su uočeni u kojim uslovima, i kako su se manifestovali.
Da li je postojala realna opasnost da i oni ostanu blokirani u Đuri Đaković, svega nekoliko meseci kasnije kreće rat?
|