MIG-21 Fishbed

388

MIG-21 Fishbed

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Нова година - старе успомене.
19.XII .2003 последњи лет авиона МиГ-21 у Пољској
МиГ-21УМ 9323
Пре лета


Pулања


После доласка


Збогом 21

Шест година касније - демонтажу и превоз у Аустралију.
По мом мишљењу, срамота да такви авион-извоз Пољски



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 267

Evo nekoliko informacija o RSBN.
Sistem RSBN je sovjetskog porekla i on je najrasprostranjeniji radionavigacijski sistem za male udaljenosti u istocnim zemljama.
Bez obzira na razlike izmedju sistema TACAN i RSBN,moze se reci da su oni slicni.RSBN je,kao i TACAN,funkcionalna sprega zemaljskog svesmernog radio-fara i uredjaja za merenje daljine.
On ima domet do 450km -u funkciji visine i konfiguracije zemljista.RSBN omogucuje pilotima veoma tacno letenje od fara do fara.Ovim sistemom,i odgovarajucim navigacijskim racunarom,piloti programiraju i resavaju slozene navigacijske zadatke za vreme leta.Oprema u avionu i postupci su slicni kao kod sistema TACAN.




RSBN-5s
















offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

taran

Суштина РСБН система (па и ТАКАН) је висока прецизност у навигацији, те могућност да се "продужи" тактички радијус дејства због могућности летења без навигацијске резерве горива.
Затим "директно" довођење ловца у осу писте и аутоматско увођење у осу писте-на праг писте, за слетање при минималној видљивости (50 метара).
За летење по РСБН процедурама, пилот има посебно спремљену карту, коју у задње време не видимо на сликама наших пилота са стајанки, ни на 29-ткама, ни на 21-цама.
Какав ли им је тек онда тренаж у коришћењу РСБН система?

С поштовањем

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 267

Napisano: 02 Jan 2012 20:26

Hvala na dopuni kolega djordje.

Dopuna: 02 Jan 2012 20:34











offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Citat:
За мене је то "најлепши дрољо"

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

babcia131


За мене је то "најлепши дрољо"



Гугл транслатор ипак много греши!? Требало би "најлепши крш" или "најлепши офуцанко"!

Пуно поздрава колеги из братске Пољске!

С поштовањем

offline
  • Jerzy
  • retired soldier Polish AF
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 955
  • Gde živiš: Polska

Извините.
Чак и тамо је била једна реч.
Али то не може бити цитирани Very Happy
Чари Гоогле-а. Very Happy

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

SMT 60 plavi sa oznakom` Otlicnii` u Svabiji . Smile


offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

babcia131 ::Извините.
Чак и тамо је била једна реч.
Али то не може бити цитирани Very Happy
Чари Гоогле-а. Very Happy


Напишите нешто и на Пољском језику, мислим да ће мо разумети. Колико сам видео на руским форумима који се баве 21-цом ви одлично говорите и пишете и руским језиком.
Па неби нило лоше да нам презентујете и објасните агрегате мотора 21-це, трансмисију агрегата итд.

Например:






Или агрегате уљне системе мотора:




или пумпу:



Видим да одлично познајете конструкцију авиона МиГ 21, те би нам била част да нам кроз ваше познавање 21-це, овај авион више приближите! Very Happy

С поштовањем

offline
  • Pridružio: 25 Jan 2007
  • Poruke: 1416
  • Gde živiš: Nova Pazova

taran ::

mig-21m ev.br. 22813 na ulazu u aerodrom Batajnica.
Da li neko zna koje godine je postavljen.Hvala.







'97

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1100 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 7 sakrivenih i 1025 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, 357magnum, ajo baba, Aleksej, BB, bokicacar, braca57, Bubili, Comyymoc, Daba75, dankisha, Dekanovic, deks, dendrit86, dexteroza, djboj, dolinalima, drimer, dunavzed, esko_hz, Feller, howyesno, Igor Antonic, Ikica977, Kajzer Soze, Kalem, Kaplar2, Koplje, krkalon, Kvaka22, Lance Guest, MagicniHerpes, Makarid, Mamadu, Manjane, miki kv, milan.tatanac1, Mićko, mocnijogurt, nekdo, Nemanja Opalić, Nepopravljivi, nevjerna beba, nuke92, OKT, pera bager, peradetlić, PlayerOne, precan, probisic, Pururin, RJ, ssekir75, stegonosa, svnedelja, t.e.m.p.l.a.r., tritonus, vathra, VBoss, VJ, vrlenija, vzd1389, Wehicle, yip314, yTBPKPgoqsmdOBQY, zlaya011, zorska, Žrnov