Virtuelni dogfight

679

Virtuelni dogfight

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2013
  • Poruke: 100

F-35 je tu da zameni F-16,AV-8B u ne F-15(f-22 je bio namenjen da zameni F-15,ali su sa serijskom proizvodnjom prestali postoji opcija da ponovo pokrenu proizvodnju F-22 ili da pokrenu proizvodnju F-15SE(silent eagle)dok ne stigne noviji avion



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114715

Dve nove...
Zukovski
Jul 2013



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13840

Za F-22 ne postoji ta opcija. F-15SE je namenjen za izvoz. Mada taj projekat nije značajno odmakao, tako da su u opticaju 15-ke sa AESA radarom i još nekim poboljšanjima. Ako nisi ispratio zašto tolika galama oko F-35. Upravo zato što sa njime menjaju F-16, F/A-18 Horet, Sea Harier, i jedan broj A-10. U službi ostaju stari F-15, F-22, jean deo A-10, Super Hornet i Growler. Govorim samo o aviona na koje će uvođenje 35-ce uticati.

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2013
  • Poruke: 100

F-15SE nije odmakao a nude ga na tenderima? Leonardo kome je bila namenjena poruka ako nisi ispratio temu zasto galama oko F-35?

offline
  • madza 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2010
  • Poruke: 1517

Ovde je covek, objasnio zasto to nisu "vasarski" nastupi.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
I na Engleskom.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Zanimljivo je da ovi 708/710 stalno lete kao LL pored toga sto vec imamo ser.-ke S .Motori i radar se izgleda stalno podvrgavaju testovima .

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13840

Galama oko F-35 jer treba da zameni veliki broj različitih aviona i da obavlja sve njihove zadatke barem podjednako dobro, a pored popriličnog povećanja ukupnih troškova, program kasni, neke mogućnosti su umanjene, itd.

Od starih borbenih aviona remontovaće i modernizovati F-15 i jedan broj A-10. Jedino je planirano usvajanje novih Super Horneta i Growlera, pored F-35.

F-15SE se nudi na tenderima, ali nije gotov proizvod. Za Koreju se ne zna pouzdano da li je do kraja ponuđena SE ili unapređena K verzija. Saznaće se uskoro. A koliko vidim pre će Rusi završiti prvu verziju PAK-FA i početi sa proizvodnjom, nego što će negde biti usvojen F-15SE.

Ispartio sam temu, bez zalaženja u neke detalje.

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2013
  • Poruke: 100

Ja se iskljucujem iz dalje diskusije... od poredjena letelica F-15C i Mig-31 dodjosmo do F-35 i pak-fa...da ste pratili temu ne bi ste zalazili u ove vode

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13840

Opšta tema, a ja sam dodao ono što smatram da je bitno za raspravu. MiG-31 je deo sistema i da treba uzeti starost, odnosno probleme (ograničenja) pri daljoj ekspolataciji F-15 i modernizaciju (unapređenje mogućnosti).

U poslednjih nekoliko poruka odgovaram ti na pitanja, ništa više. Prepričao sam ti sažeto, na osnovu pročitanog u poslednjih 10 godina, trend razvodja Američkih vazdušnih snaga. Nisam mađioničar pa da znam šte će biti u budućnosti, već samo prenosim njihove reči. Nije to za isključujem se, već bez ikakve skromnosti za jedno hvala. Wink

Niko tebe i ostale sagovornike ne sprečava da nastavite tamo gde ste stali. Kako želiš, meni je tako svedno Ziveli

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6626

Boing je izgubio posao oko F 22 i F 35, pa pokusava da nesto zaradi unapredjenjem F 15.
MiG 31 je prakticno PVO sistem sa krilima. Leti dovoljno visoko da ne mora da ulazi u dogfight. Nije sigurno da bi uspeo da pogodi F 15, ali bi ovaj mora da ostro manevrise da izbegne da bude pogodjen, onda bi potrosio isuvise goriva i morao bi da se vrati u bazu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1349 korisnika na forumu :: 100 registrovanih, 12 sakrivenih i 1237 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, acatomic, AirSremac, ALEKSICMILE, ALEXV, amaterSRB, Andrija357, Asteker, Avalon015, badboys2, Bbbggg1979, boromir, Bosnjo, branko7, celt, Centauro, cuvarkuca, DalmatinacMF, Dejan_vw, despodovski.s, dj.ape, djile1, Dolinc, duro1990duro, dusanobr, Duschi, Dzambas, g0xy, glados, Grebostrek, Haris, havoc995, howyesno, Ir, Iskander, Jager715510, JK, JOntra, Jose, Kajzer Soze, karevski, koliko, koneks, Korle, Kružić, lakson001, Lepi Jova, Lester Freamon, littlebunny, LUDI, luka35, mackenzie, maxim_von_burdengate, Metanoja, mikidragi, Milos1987, MiroslavD, Mićko, MK10, Ne doznajem se u oružje, nenad81, nnovakis, OgnjenMitric, paja69, pedja2506, Petjan, proka89, Pururin, PuškeiPlavuše, RajkoB, raster12, Rebel Frank, rovac, Sale0501, sarma, Semberija, shone34, sickmouse, Sir Budimir, Srky Boy, ss10, stalja, StalniPromatrač, styg, superwhy, svnedelja, T55, toni061, Tribal, tubular, tuja, Vaske8990, VJ, voja64, Vukasin1981, Warrior, Zastava, zule2, |_MeD_|, 223223