Prilozi za biografiju JBT

26

Prilozi za biografiju JBT

rip
  • Pridružio: 15 Apr 2010
  • Poruke: 2082
  • Gde živiš: Beograd

velikibrat81 ::Извињавам се, нисам приметио да је већ постављена, мада морам да се похвалим да сам је ја први објавио и то пре два месеца на форуму Погледа.
За ову раније познату фотографију се није оспоравало да је Броз, мада се тврдило да је сликано на источном фронту. Сада за ову нову фотографију, када је утврђено да је настала на Дрини, ићи ће се на варијанту да то није Броз 100%, како "највећи син наших народа и народности" да нишани на Србе. Mr. Green

Nemoj da razvijaš teorije šta će drugi reći. Red je da prvo kažeš svoje mišljenje o dve verzije iste fotografije. Da ti pomognem. Mogu li da postoje dva različita originala?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Feb 2014
  • Poruke: 4

У кратким цртама: Јосип Броз је на обе фотографије, највероватније да су снимљене на истом месту у исто време са малим временским размаком између два шкљоцања апарата. Mr. Green



offline
  • Pridružio: 04 Dec 2011
  • Poruke: 516

Zamolio bih uvazene kolege narocito ICTOLONELA da mi pomognu vezano za sudjenje Anti Pavelicu ustaskom poglavniku u Jugoslaviji za vreme Brozovog rezima. Jel osudjen i na koliko. Mislim da je ovo vrlo vazan deo vezan za biografiju JBT i njegovog posleratnog rezima

Takodje bih zamolio Ictolonela da mi kaze kakvo mu je misljenje vezano za prilike u Jugoslaviji u periodu 1938-41 i periodu 1974, ukratko...

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6228
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Став о изворима Пере Симића, од следеће особе.

Citat:...руски историчар Никита Викторович Бондарев (1977), виши научни сарадник Руског института за стратешке студије.
...
„Симић без ограничења користи следеће формуле: „Тито је већи стаљиниста од самог Стаљина јер је боље од Стаљина савладао методе терора и застрашивања”, „Тито је преварант и узурпатор”, а уз то је и „џелат и инспиратор линчовања”, „његова шапа нам је још на грлу”. Изричито пристрасан однос аутора према главном јунаку истраживања представља проблем, али не због тога што доводи до оваквих ненаучних изјава. Проблем је у томе што такав однос унапред задаје тон и намеће закључке”, навео је Бондарев, истичући да су архивски материјали које Симић наводи веродостојни.

offline
  • Pridružio: 18 Jan 2012
  • Poruke: 600

željo ::Gorski
Gde su zavrsavali svi koji su drugacije razmisljali.Da li postoji iko da je u to vreme nesto dokazao,a da nije stradao.Iskreno ovde je samo verodostojno sto je vec zapisano.Sve drugo suprotno tome je laz i falsifikat.


Navedi mi bilo kog cetnickog istoricara koji ne koristi Zbornike?

offline
  • 417775 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 07 Avg 2006
  • Poruke: 5

Napisano: 22 Feb 2014 20:20

sajkaca ::Од највернијих докумената, који и доказују Брозову геноцидну политику како против Срба-комуниста тако и против Срба-монархиста, издвајамо управо његове оригиналне наредбе које се и дан данас могу прочитати у оригиналној верзији.

Ј. Б. Тито је упутио Штабу Црногорско-санџачког партизанског одреда 14. фебруара 1942. oво наређење, које представља класичан пример ратног злочина, у интегралној верзији гласи:

„Морате обавезно стријељати све оне који су потпомагали четнике и били наклоњени њима. Исто тако расчистите са лабавим и колебљивим елементима. При свему томе морате бити потпуно енергични и без сваког милосрђа. Стријељајте масу оних који су били прешли из партизана на страну четника. Послије тог стријељања они који остану неће више помислити да тако нешто направе…
Поред овог, обавезно морате спровести мобилизацију људства у бјелопољском срезу. Оне који се не би јавили стријељајте…
Упамтите да је сада за нас важније убити и растјерати четнике него Талијане.“
Ово наређење не само што није уништено, него је објављено у „Сабраним делима“ Ј. Б. Тита, том 8, стране 206-208.

Друго наређење Тито је 10. марта 1942. послао Главном штабу за Црну Гору и Боку, а оно гласи:
„Ликвидацији четничких банди и пете колоне морате посветити сву пажњу. Против четничких банди у Васојевићима морате мобилисати што више људства. Када то четничко упориште ликвидирате, све ће остало ићи лакше… Ви морате прибјећи репресалијама против четника. Морате палити извјесне куће окорелих зликоваца и разбојника, а обавезно све куће четничких вођа и коловођа. Сва њихова имања треба конфисковати.“
„Зборник докумената“ (том 2, књига 3, документ бр. 34).

Оригинал је чуван у Архиву Војноисторијског института у Београду, фонд НОР-а, кутија 2, регистарски број 16-2. Уклоњен и вероватно и уништен.

Титово наређење Црногорско-санџачком одреду од 5. фебруара 1942:
„Ликвидирајте са свим четничким бандама на вашој територији… Ликвидирајте све шпијуне, петоколонаше, разбијаче народне борбе на вашој територији. Сва њихова имања конфисковати.“

(Зборник, том 2, књига 2, 323-324.)

У истом духу наређивао је и заступник Титовог Врховног штаба, Велимир Терзић, 21. децембра 1942:
„Противу четничких села, као што су Шаховићи и друга која сте споменули у свом извештају, која служе као четничка склоништа, гнезда и отпорне тачке – треба да предузмете оштре и немилосрдне мере… (Све четнике) или у борби или ван борбе, као и њихове помагаче и заштитнике, треба ликвидирати на лицу места.“

(Зборник, том 2, књига 7, 151.)

У говору једној српској јединици од 7. јануара 1943, овако је хвалио своје најбоље убице Србе-комунисте како убијају своје сународнике, па чак и рођаке :
„Рука није задрхтала ни када се требало обрачунавати и са рођеним оцем, ако је он пришао издајницима четницима.“

(Зборник, том 2, књига 8, 359.)

Тито је највише водио рачуна да комунисти ратују највише против Срба.

Овако је реаговао на мањи сукоб партизана са шиптарима на југоистоку Црне Горе, , депешом од 21. октобра 1943, прекорио свог команданта Пеку Дапчевића:
„Нисте требали да се закачите са Албанцима, већ сте ваше снаге морали уперити према Србији. То је најважнија стратешко-политичка задаћа садашњице да се онемогући Дража“.

(Зборник, том 2, књига 10, 397-398.)

Партизане Тито је исто тако спречавао да се сукобљавају са окупатором, за рачун борбе против четника.

„Најхитније ликвидирати четничка упоришта на Тромеђи, с тим да се сада не напада личка пруга“,

стоји у његовом наређењу 1. пролетерској дивизији из октобра 1942. године. (Зборник, том 2, књига 6, 320.)

Тито, Ранковић и Жујовић послали су 29. марта 1943. следеће писмо секретару Покрајинског комитета за Босну и Херцеговину:
„Са 6. бригадом, појачаном са деловима Мајевичког одреда или Фрушкогорског, хитно се пребаците између Горажда и Међеђе на санџачку страну и чистите терен од четнка у правцу Заборка и Чајнича… На своме путу, тј. приликом пребацивања, не сукобљавајте се са Немцима, не предузимајте никакве акције на прузи, јер је то у интересу садашњих наших операција… Најважнији наш задатак сада јесте уништење четника Драже Михаиловића и разбити његов управни апарат, који представља највећу опасност за даљи ток народноослободилачке борбе.“

(Зборник, том 2, књига 7, 271.)

Телеграмом од 14. априла 1943. године, Тито наређује 1. пролетерској дивизији:
„За сада никако не нападати Горажде, нити долазити у сукоб са тим гарнизоном, као ни са осталим немачко-хрватским посадама у долини Дрине.“

(Дедијер, Дневник, том 2, 432.)

Свом 1. и 2. корпусу, Тито је 5. септембра 1944. године објашњавао циљ „ослобађања“ Србије:
„Упамтите да је у целокупној овој операцији основни задатак ликвидација четника Д. Михаиловића и недићеваца, као и њиховог апарата.“

(Ј. Б. Тито, Војно дело, књига 1, 273.)

Тито је одржавао добре односе са усташама, што се види из следећег документа:
„Продрли смо у крај у којем у селима има усташких елемената (Ракитница, Бјелемић и Ледићи, где су усташке страже). С четницима смо завршили у првом налету. Стигао је и батаљон који је донео храну петој бригади. Наишли смо у шуми на једног сељака са усташком капом. Села се налазе на сат и по одавде. Послали смо им писмо у којем их обавештавамо да настављамо својим путем и да их нећемо дирати.“




(Дедијер, Дневник, том 2, 368-369, 202.)

Извештај генерала Паула Бадера Вермахту од 10. априла 1942:
„Изгледа да је четничка група Дангић јако разбијена у борбама са хрватском војском и усташама у садејству са комунистима, тако да Дангић сада може да постигне само локалне успехе.“

(Зборник, том 12, књига 2, стране 276-277.)

Колико је ова усташко-партизанска сарадња била кобна по српски народ Источне Босне, казује извештај пуковника Ериха Кевиша од 20. априла:

„Прелазак српских избеглица, скоро искључиво жена и деце, преко Дрине у Србију није се делимично могао спречити због слабо поседнуте границе на Дрини. Хрватске усташке и муслиманске јединице поклале су велики број избеглица који су хрлили ка Дрини, а делимично их побацале у реку. Међу онима који су побегли у Србију хара глад и пегави тифус.“

(Зборник, том 12, књига 2, 306-307.)

Кардељево монструозно писмо Брозу од 2. августа 1941:
„Код неких другова постоји бојазан од репресалија (не у руководству), од уништења села и људи итд. Баш тај страх највише кочи одлучније приступање мобилизацији хрватских села. А ја држим да ће баш репресалије пребацити хрватско село на страну српског села. У рату се не смијемо плашити уништавања читавих села. Терор ће безусловно довести до оружане акције. У том духу смо и донијели сада наше конкретне закључке… Образовати одреде заједно са мачековцима. Треба изазвати њихову акцију. Терор против мачековаца подићи ће тек читаву Хрватску у отпор.“

(Зборник, том 2, књига 2, 31.)

Тито није послушао Кардеља, али ово монструозно писмо сведочи о њиховој геноцидној политици према Србима. Иначе, не може се пронаћи ниједно наређење Ј. Б. Тита које би се косило са хрватским интересима.
Титови најближи сарадници такође су водили геноцидну политику против Срба и то нису крили.

Када је 12. августа 1941. Светозар Вукмановић Темпо добио писмо Ђуре Пуцара о покољу 650 људи, жена и деце у околини Приједора, после чега се очекивало да ће Немци узети Србе у заштиту и укинути усташку власт, он је одговорио:
„Много више ме је забринула вијест да су окупатори ишли на укидање усташке власти у Приједору и да је читаву власт у граду преузела регуларна војска НДХ. Уколико окупатор почне стварати стање у коме ће се према Србима примењивати неки праведнији закони, то може да поколеба велики дио сељачких маса и да угрози развој оружане борбе.“

(Светозар Вукмановић Темпо, Револуција која тече, страна 210.)

У писму Титу од 28. априла 1942. Раде Хамовић отворено говори о „весељу“ због убијања Срба:
„Сјутра судимо тринаесторици лица ради пљачке у Борчу. Надам се весељу – биће ваљда половина за стријељање. Замах другова из Херцеговине је обухватио и нас, јер заиста се не може никуда док се најприје у корјену не само ликвидира пета колона, него и они који ће да то буду за још 20 година… Све те петоколонаше ћемо да немилосрдно побијемо. Сутра баш реорганизујемо Обаљски батаљон. Смијенили смо све досадашње старешине, а сјутра ћемо да многима и судимо и заувијек пресудимо.“

(Зборник, том 4, књига 4, документ број 104.)
Пљачка коју Хамовић помиње је, иначе, измишљења. Ових 13 Срба-партизана стрељани су у одмазди што су нанели губитке усташама приликом напада на њихову борачку тврђаву. Пошто је најзад попустио пред српским притисцима да се ово злогласно упориште нападне, Тито је направио план да се усташка главнина безбедно повуче, а онда је групу партизана оптужио за „саботерство“.

(Саво Скоко, Крваво коло херцеговачко, књига друга, стране 298-320.)

Пролећа 1942, у Херцеговини, комунисти су ликвидирали толико много српских цивила, да су их у једном селу напале голоруке жене. Командант нападнутог Краљевачког батаљона 1. пролетерске бригаде, овако описује тај догађај:
„Слушајући ове несрећне српске жене, које су се усудиле да голим рукама насрну на митраљез, свесне тога како се све ово може завршити, покушао сам да дођем до одговора на загонетно питање. Све је, међутим, било узалуд. Оне нису хтеле ни једну једину реч да изусте. Из очију им је севала неодољива мржња. Остала је и таква и она која је животом морала да плати покушај не само да морално до презира унизи Краљевачки батаљон 1. пролетерске бригаде, него чак и да доведе у питање и његов опстанак.“

(Павле Јакшић, Над успоменама, књига 1, страна 235.)

Наређење које је у име Ј. Б. Тита издао Арсо Јовановић, 27. децембра 1941. године. Под тачком 3, у овом наређењу се каже:
„Против окупатора комунистичке јединице не могу се борити, зато што је окупатор исувише јак, што је способан и спреман да уништи једним замахом целокупну нашу организацију…“
Тачка 4 гласи:
„Такође и са усташама бесмислено би било да се води са наше стране ма каква војна акција с обзиром на њихово модерно наоружавање од стране окупатора, а друго што усташе у овом по нас згодном времену истребљују српски народ који је у огромној већини против нас…“
Тачка 9 делује нестварно:
Ово наређење први пут је објавио Радивоје Н. Брајовић у „Американском србобрану“ бр. 1128, од 2. августа 1955. године.

„Ми се никад не можемо одрећи употребе сваког лукавства, сваке подвале и преваре, сваког незаконитог пута, или методе, гажења задате речи и изобличења саме истине.“

(Лењин, „Дечје болести комунисткомунистичких левичара“, књига 15, Москва 1920.)

Vi ste neko koga veoma cenim u poslu kojim se bavite u vezi sa militarijom. Ne bi trebalo sebi da kvarite ugled i autoritet u javnosti ovakvim napisima.

Dopuna: 22 Feb 2014 20:24

robertino ::GUZ - Glavom U Zid GUZ - Glavom U Zid tko o čemu nego balkanci o Titi

Uglavnom

Meni nije važno tko je bio Tito, da li je bio Zagorac, Rus, Austrijanac, mason, židov, agent nkvd-a, da li je živ, nego je važno šta se napravilo dobro u njegovo doba.

A to su tvornice, obrazovanje, znanost, niska odnosno nikakva nezaposlenost, narod je bio bez bolesti (sad imamo rak, sidu, kugu, tuberkolozu...), to što nije bilo ništa za kupiti to je drugo nije ni u njemačkoj, ali znam da je npr. moja baka od 13 plaće kupila fiću, da je iz Rijeke išla u Trst na kavicu, da je putovala, kao i moj otac i majka, a ja nemogu dobiti osnovne uvjete za život, za školu, za rad, jer su domaći izdajnici potpomognuti s vanjskim novcem uništili sve.

Nije važno tko je što, važno je šta je ta osoba dobro ili loše napravile,
Po meni predsjednik konkretno Hrvatske može biti i iz Tunguzije ako radi dobro za zemlju, a ako mi je ne radi i da mi je rođeni krivio bih ga.

p.s ja se nisam rodio kad je na vlasti bio Tito nego za vrijeme Đuranovića, ali dosta znam kako se živjelo

Ovakvi zdravi stavovi su danas preko potrebni u vremenu divljaštva i ludila.

Dopuna: 22 Feb 2014 20:44

padobranac75 ::lažni đoko ::
Па ко су то били Тито и комунисти да некоме нуде сарадњу?
Минорна политичка странка. Замислиде да данас ннека политичка странка која има процентуално чланова као КПЈ 1941. понуди свим осталим да дијеле власт на пола и то под њиховим условима! Иначе ће кренути у грађански рат! GUZ - Glavom U Zid

Lupaćeš glavom o zid (i ne samo glavom o zid) sve dok ne shvatiš da je (ne samo u istoriji) najveća metodološka greška primenjivati pravila iz jednog vremena na neko drugo. Ti i tvoja ekipa to uporno radite.
Shvatite već jednom, bez sagledavanja celine (sistemski pristup analizi) nema pravog odgovora.

Svaki sistem mora da se analizira sa aspekta cilja zbog kojeg je stvoren i u prostoru (prostorna dimenzija sistema) i vremenu (vremenska dimenzija sistema) u kojem je funkcionisao.
Kada dođeš do odgovora kakva je bila interakcija tog sistema sa drugim sistemima, koji u funkcionisali u istom prostoru i istom vremenu, dobićeš najpribližniji odgovor šta se dešavalo.

Uostalom, ponuda KPJ iz 1941. nije bila podela vlasti, nego zajednička borba protiv okupatora.
To ti je prva greška u onome što tvrdiš.

E, sad. Kada neko počne, pa se predomisli i odbije da učestvuje u toj borbi, gde se svrstao.
U stranu sukobljenu u "građanskom ratu" ili u saradnike okupatora (makar i indirektne, jer ometa borbu protiv okupatora).
To ti je druga "lična".

I na kraju, kada ih Kralj, na koga su se sve vreme pozivali, pozove da se priključe borbi - deo njih to odbije.
Ako tvrdiš da su bili u pravu, treba da razmislimo da li si napravio i treću "ličnu".

To se u istoriji zove anahronizam, ali vidim da dotični nemaju problema sa kršenjem odredjenih pravila i postulata.

rip
  • Pridružio: 15 Apr 2010
  • Poruke: 2082
  • Gde živiš: Beograd

Napisano: 22 Feb 2014 20:44

Da pokušam da odgovorim bar na neke stvari napisane od 22 do 25 strane. Bar zbog toga da pokušam da skinem etiketu nevaspitanog sagovornika, koja mi je nalepljena.

Pre nego što to uradim, moram da nešto objasnim.
Sve vreme, ja ne branim ni Tita ni Ustav iz 1974.
Sve vreme ja samo insistiram na sistemskom pristupu analizi. Shvatili ste vi to, ali vam se ne uklapa u predubeđenja koja imate.
Nemam ništa protiv da svako ima svoje predubeđenje i da stvari posmatra parcijalno.
Protiv sam toga kada taj uporno pokušava da ta svoja predubeđenja nametne drugima.

Pokušao sam ovde
http://www.mycity-military.com/Opste-vojne-teme/Ne.....je_19.html
da vam objasnim koji je pravi put.
Možda ste pročitali, ali vas ne zanima. I na ovoj temi nekolicina pokušava da vam objasni, ali vas ne zanima.

Ja ću da pokušam samo još jednom. Posle toga, moje dalje učešće svodiće se samo na jedno pitanje: "Gde je mesto te tvrdnje u širem kontekstu (CELINI)?

Za početak, primer značaja celine (konteksta). Mislim da ovo mogu da shvate i deca.

Slučaj 1: Čovek ubije čoveka, iako nije rat.
Slučaj 2: Vojnik ubije u ratu protivničkog vojnika.
Zajednička karakteristika: čovek je ubio čoveka.

Nekolicina vas je spremna da iz celine izdvoji samo zajedničku karakteristiku i da stavi znak jednakosti između ove dvojice. Neko će, na "prvu loptu" da kaže da ne postoji znak jednakosti.
Velike su šanse da pogreše i jedni i drugi. Zato što osim jedne celine uvek postoji i viša celina.

Neću ići dalje od jednog stepena, a voleo bih da mi kažete između kojih slučajeva može da se stavi znak jednakosti.
Slučaj 1.1.: Čovek ubije čoveka, iako nije rat (npr., iz koristoljublja);
Slučaj 1.2. Čovek ubije čoveka, iako nije rat (u samoodbrani);
Slučaj 2.1.: Vojnik ubije u ratu protivničkog vojnika, u borbi.
Slučaj 2.2.: Vojnik ubije u ratu protivničkog vojnika, koji se predao.

Što se mene tiče, stavljam znak jednakosti između 1.1. i 2.2. i između 1.2. i 2.1. A vi, kako hoćete.


Sada da pokušam da odgovorim na neke konkretne postove (sistemski). Idemo redom, kako su pisani.
Biće predugačko, pa citate moram da skraćujem

Prvi post (pohvalili ga Jovan Nenad, objekat 505, sajkaca)
(moram da ga podelim na dva citata, jer ove dve stvari nemaju međusobne veze)
victoria ::padobranac
Citat: . . .
Vidim da je sporno što sam koristi skraćenice:
D - nemokratska,
.. .

Ovo uopšte nije sporno i ja te podržavam ovom prilikom.

@ victoria, hvala na podršci.
Da dodam, istom merom uzvraćam iskrenost i ono koliko je ta podrška bitna.
Citat:P.S.
Sinoć sam gledao intervju sa Borisavom Jovićem u kojem je najvećim delom bilo reči o raspadu SFRJ.Borisav je veliki deo izlaganja posvetio upravo ustavu iz 1974-e pa kaže da je tako pisan,citiram:"Da ne postoje nikakvi mehanizmi(ustavni prim.victoria) da neke njegove odredbe budu sprovedene "….
Samo satanski um je mogao nešto tako isplanirati na duge staze !!!

Video sam da je Jović Marićev gost, ali sam prebacio na "Animal Planet" (vodim ovih dana računa o svom pritisku).
Prihvatiću da je tvoje citiranje Jovića, o nesprovodivosti Ustava SFRJ, verodostojno.
Ipak, mene zanima širi kontekst.
Reče li Jović da je to znao i kada je prihvatao dužnost člana Predsedništva SFRJ?
Isto pitanje postavio bih i ostalim članovima, bar poslednjeg saziva Predsedništva SFRJ.
Zavisno od odgovora koji bi dala većina bilo bi još pitanja. Moram da ih preskočim (Pravilnik).

Drugi post (pohvalio ga samo Jovan Nenad [?!])
objekat 505 ::
@Padobranac

Evo ja kao glupi nadobudni idiot da ti postavim par pitanja pa me udostoji ako ti nije problem

Pomenuo si S, F, D i da ne nabrajam dalje. Iz toga sam zakljucio da je posleratna Jugoslavija bila vrlo dinamicna. U tom silnom menjanju slova se po tvom misljenju islo u pravcu sto cvrsceg povezivanja njenih sastavnih jedinica i svih drzavnih struktura ili suprotno. Tim silnim prekomponovanjima se islo u smeru sto jace drzavne zajednice ili suprotno.

Početak je dovoljan da se prepozna o kom postu je reč.
Negde napred napisao sam da ni u jednom Ustavu SFRJ nije zapisano da je projektovani cilj raspad države. Ostale odgovore moraš da potražiš sam. Komparativna analiza je veoma pogodan metod.

Treći post (pohvalili ga sasans23, objekat 505, sajkaca, victoria)
Voja1978 ::S obzirom da smo se dogovorili da je Ustav bio extra da predjemo malo na najkontroverzniji deo Titovog zivota - moskovske godine.
Meni je taj period interesantan iz vise razloga, neki bacaju pozitivno a neki negativno svetlo na JBT-a.

Bravo. Bar je pomenuto "pozitivno" i "negativno". Šta je kontekst, šta je bitno, a šta nebitno, to možemo da zanemarimo. Ionako je mnogo komplikovano.

Četvrti post (pohvalili ga Voja 1978, objekat 505)
sasans23 :: Lista sabotera partije
Pero Simić

Simićeve "naučne" domete objasnili su vam oni koji ih poznaju bolje od mene.
Hvala im što ne moram da se zamaram.


Peti post (pohvalio ga Victoria [opet moram da se glasno začudim . !?]
Voja1978 ::
Da je neko uhapsio moju zenu zato sto je "agent medjunarodne spijunaze" ja bi rekao: "Ljudi, koji vam je djavo? Nije ona spijun, znam je dobro!" Ne bi sigurno rekao da moj brak sa njom razni saboteri mogu da iskoriste protiv mene!!!

Da li si siguran da baš dobro znaš svoju ženu? Da li si siguran da te nije neko upoznao s njom s određenim ciljem?

Šesti post (opet samo jedna pohvala - objekat 505)
victoria ::Čovek je cinkario sopstvenu ženu a sada dobismo romane o svemu i svačemu samo da bi ta činjenica bila bolje zamagljena i zamućena !!! Shocked
@Voja1978
Evo ti dobar savet kako da rešiš problem, ako se ikada pokaže da tvoja žena nije to što si mislio da jeste.

Da još jednom ponovim: moje dalje učešće svodiće se samo na jedno pitanje: "Gde je mesto te tvrdnje u širem kontekstu (CELINI)?

rip
  • Pridružio: 15 Apr 2010
  • Poruke: 2082
  • Gde živiš: Beograd

velikibrat81 ::У кратким цртама: Јосип Броз је на обе фотографије, највероватније да су снимљене на истом месту у исто време са малим временским размаком између два шкљоцања апарата. Mr. Green
Razmisli još malo, pa kaži:
1. koliko je (kada je ovo snimljeno) bilo minimalno vreme između dva škljocanja aparata?
2. da li je moguće da se u tom vremenu (između dva škljocanja aparata tadašnjih aparata) ne pomeri ni jedan piksel u delu slike na kojem je živ čovek?

offline
  • Pridružio: 11 Dec 2010
  • Poruke: 2411
  • Gde živiš: Beograd

@ Padobranac,
ako cemo da raspravljamo na ovom forumu o Josipu Brozu, molim te da me ne vredjas tim tvrdnjama da ne mogu da shvatim suvise komplikovane stvari vezane za kontekst i da ne pominjes moju zenu u nekom takvom kontekstu. Nemam problem sa tim da si ti pametniji i da sve mozes da shvatis (za razliku od mene) ali kvalitetan covek nije samo pametan nego i kulturan, korektan, pristojan. A ovo sto ti radis nije u skladu sa tim. Sukobljavaj se sa mojim argumentima, a ne sa mojom licnoscu. Ako su moji argumenti bas toliko slabi, tebi ce utoliko biti lakse.
Ako se i pokaze da moja zena nije ono sto ja mislim da jeste, ja cu da se rastanem od nje. Sigurno necu da je cinkarim tajnoj sluzbi i posaljem na streljanje.

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2014
  • Poruke: 4

А шта је поента твоје приче, да је неко фалсификовао фотографију у новинама 1914. године, или да на фотографији није Броз, или да Броз није био припадник 10. чете 25. пуковније 42. домобранске дивизије, познатије као "Вражја дивизија"?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 913 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 3 sakrivenih i 873 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: antonije64, Bokiboks, Cassius Clay, comi_pfc, Dimitrije Paunovic, doktor1964, Dvojac005, hologram, ikan, janbo, kolle.the.kid, krkalon, Leonov, Lieutenant, Lucije Kvint, Lutvo_Redzepagic, Magistar78, Mcdado, mercedesamg, Metanoja, milimoj, Nemanja.M, Neretva, NoOneEver Dreams, Panter, procesor, sap, shone34, stegonosa, Sumadija34, Trpe Grozni, tubular, vathra, VJ, Vlada78, yrraf, Zoca